New Holland TT4 serisi 50 hp ile ilgili soru ?

25.05.2016
3,693
3,486
27
Niğde

Arkadaşlar yeni tt4 serisinde 50 hp olan modelinde teknik özelliklerde ileri geri mekik kolu standart yazıyor powershuttle yok diyor 50 modelinde 55 ve 65 de isteğe bağlı diyor ileri geri mekik koluyla powershuttle arasında ne fark var ?

Makanük şatıl ve power shuttle ikiside halatla calışıyor arasındaki tek fark debriyaja basıyorsun yani ikiside halat arızası vereblirr ben mekanik satıllı tt450 kullanıyorum dönüm basına geldiğimde nas debrijaja cek kolu sankı power satıl ben fark göremedim gibi bişşey

• Beğen
Tepkiler: beyfendi01
Makanük şatıl ve power shuttle ikiside halatla calışıyor arasındaki tek fark debriyaja basıyorsun yani ikiside halat arızası vereblirr ben mekanik satıllı tt450 kullanıyorum dönüm basına geldiğimde nas debrijaja cek kolu sankı power satıl ben fark göremedim gibi bişşey

traktörünüz hayırlı olsun lakin powershuttle da halat yok diye biliyorum debriyaj sistemide biraz farklıymış zaten.
Ben ikisinide kullanıyorum mekanik shuttleda sadece debriyaja basmak da yeterli olmuyor frene basıp traktörü tam durdurmak gerekiyor rahat geçmesi için ama powershuttle da öyle bir sorun yok geçirmek daha kolay

traktörünüz hayırlı olsun lakin powershuttle da halat yok diye biliyorum debriyaj sistemide biraz farklıymış zaten.
Ben ikisinide kullanıyorum mekanik shuttleda sadece debriyaja basmak da yeterli olmuyor frene basıp traktörü tam durdurmak gerekiyor rahat geçmesi için ama powershuttle da öyle bir sorun yok geçirmek daha kolay
ben servisşn kendisine sordum hepsi halatla calışır dedi power satıl olanda ekstra dan beyinn mi ne varmiş hıdrolıkle alakalı

De haydi bunu açýklayýn Power satilda halat var mý yok mu? Jd nin levyesi tam elektronik beyinli nh nin 4silindirli td serileri nasil
Tam elektronik olsa dijital kalibrasyon mumkun olur. Ama elekktropowershutle olan modeller tam elektronil onlarda dijital kalibrasyon yapiliyor. Ama halat yok diye biliyorum ben. Cunku debriyajda shuttle da yag basinciyla kavrama yapiyor mekanikle ayni sistem degil yani. Arkadas konunun yabancisi servis hepisi ayni bok dedi diyor sira basinda cekiyorum mekanikle powershutle arasinda bi fark yok diyor. İki sistemide kullanan biri olarak arkadasin farksiz demesi bana dogru gelmiyorzaten bi kere mekanikte traktoru tam durdurmazsam levye ileri geri yaparken gark gurc otuyor bu yuzden frenleride kullaniyoruz
Arkadasin dedigi gibiyse o zaman bizim servis ve bayi yalan soyluyor.
Acikcasi ben traktorun bolunmus halinide gordum ama halat dikkatimi cekmedi.
Konuyu gercekten bilen biri cikacaktir umarim

Ben td65 kullandım durmadan geri vistese geçmesi imkansız ve en sonunda el birligiyle levyeyi bozduk arkadaşım götürüp td 75 le değiştirdi onda sıkıntı yok direk geçiyor cekiside çok güzel fakat ciftte aşırı bagiriyor ne bilim işte nh nin rengini ve tipini çok seviyorum fakat turktraktor güven vermiyor td leri dikkatlice bi inceleyin bazı noktaları çok dandik keske bütün segment ithal olsa

Ben td65 kullandým durmadan geri vistese geçmesi imkansýz ve en sonunda el birligiyle levyeyi bozduk arkadaþým götürüp td 75 le deðiþtirdi onda sýkýntý yok direk geçiyor cekiside çok güzel fakat ciftte aþýrý bagiriyor ne bilim iþte nh nin rengini ve tipini çok seviyorum fakat turktraktor güven vermiyor td leri dikkatlice bi inceleyin bazý noktalarý çok dandik keske bütün segment ithal olsa
Aynen bazi yerler cok ozensiz ama imkanlara gore hareket ediyoruz. İnsallah ilerde emegimizin hakkini alirizda pahalydi ithaldi demeyip zevkimize istegimize gore traktorler alabiliriz