5420 MF & 13 LÜ DİK YAYLI KAZAYAĞI İLE FASULYE YERİ SÜRÜMÜ

S.aleyküm arkadaşlar
Görüntüler 10 Nisan tarihine ait güzden pullukla sürülen yer iki defa kazayağı çekilerek ekim yapıldı.Babam toprak sıkışıyor diye diskara çekmeden ekim yaptı çekilseydi daha iyi olur muydu acaba?
[video=youtu;gmYG-xPbSTg]https://youtu.be/gmYG-xPbSTg[/video]
Foto
IMG_20160409_174411.jpgIMG_20160409_174447.jpg
Arkadaşlar birde aşağıdaki resimler de görülen kollar üzerinde ki saplamaları dikey konuma aldığımızda kol 3-4 cm aşağı yukarı oynayabiliyor bu şekilde yani dik konumda kullanan var mı? hangi ekipmanda kullanıyorsunuz? ne gibi faydaları oluyor?
IMG_20160410_115328.jpgIMG_20160410_115331.jpgIMG_20160410_115335.jpgIMG_20160410_115323.jpg

Masallah guzel iscilik olmus. Bizde 7 nisanda fasulyeleri ekmistik su an ciceklenme.baslangicinda fasulye zaten kaba yeri sever daha.cok.su tutan yeri. Gevsek.oldugu zaman fasulye daha iyi kok.gelisimi yapiyor. Tek sorun tohumun cok derine.dusmemesi. makina derinlik olcumu iyi yapilmali. Fasulye derini devmez 3cm derin sirun bizim orda..

• Beğen
Tepkiler: Sipahi
Masallah guzel iscilik olmus. Bizde 7 nisanda fasulyeleri ekmistik su an ciceklenme.baslangicinda fasulye zaten kaba yeri sever daha.cok.su tutan yeri. Gevsek.oldugu zaman fasulye daha iyi kok.gelisimi yapiyor. Tek sorun tohumun cok derine.dusmemesi. makina derinlik olcumu iyi yapilmali. Fasulye derini devmez 3cm derin sirun bizim orda..
Nisanın onundan sonra ektik soğuklar geçsin diye.Geçen sene haloğlu fasulyeyi kazayağının üstüne takılan ekipmanla ekti tohum tava düştüğü için iyi bir çıkış yaptı.Bizde normal ekim mibzeriyle ektik derine düşmediği için tava düşenler çıktı kurudakiler kaldı dalgalı bir çıkış oldu tabi yağmur da geç yağdı.Bu sene yine mibzerle ektik ama yağmur hemen yağdı şimdilik iyi .Sizin oralar bizim buralardan daha erkencidir.

Kolay gelsin bereketli olsun mustafa abi video on numara olmuş işçilikte.
Sağolasın hemşerim başta değerli trakkulüp üyeleri olmak üzere izleyenlere layık bir video yapmaya çalıştım.:)

Güzel paylaşım. Kolay gelsin. Kol pimleri dik şekilde, merdane, mibzer, diskaro gibi zemine göre çalışan baskı istemeyen aletlerde kullanılabilir....
Mibzer dediniz de kullandığımız mibzer hem hidrolik hem de çekili kullanılabiliyor.Hidrolikle bağladığımızda bağlantı yerindeki saplamalar da aşağı yukarı 3-5 cm hareket ediyor pulluk gibi sabit değil anlaşılan aynı mantık.

Kolay gelsin mustafa abi.Video da çok güzel olmuş,ilk tarlaya girerken kazayaklarını indirip ileri gidemeyince aman tanrım dedim :D
Sağolasın [MENTION=16201]FENOMEN[/MENTION] kardeş ben görüntü alıyordum 1-2 defa bilader denedi gidemedi yanına gittiğimde derinlik ayarı en sondaymış düzeltince kendine geldi.:)

Güzel video olmuş ama müzik sesi yerine mf nin sesini dinlemeyi tercih ederdim. Ön sıralar dik arkalar normal ayak böyle bir kombinasyonu da yeni gördüm , her zaman bu şekilde mi kullanıyorsunuz.
Sağolun.Sürüm esnasında çok rüzgar uğultusu vardı pek motor sesi anlaşılmıyordu video içinde birkaç yere ekledim kabin içinde pek duyulmuyor zaten ama kanalımda canlı motor sesi olan videolar da var.:)Orjinal ayaklar dik,otlu herk yerlerini sürümünde arkadaki dişler daha iyi ot söküyor genelde köyde bu ayak kullanılıyor.Kazayağıda adını bu dişlerden almış heralde:)