Kırklareli Lüleburgaz Fuarı Kubotalar hakkında.

Dün fuara gitme imkanım oldu 9540 serisinin 36+36 vitesli düğmeli buçuk modelini getirmişler. En çokta ondan satılmış yetkilinin dediğine göre. liste fiyatı 122 bin. Buçuksuz olan 116 bin liste fiyatı.Alınırsa teslimat 20 gün sonraya.
Bende 8540a bakmaya gittim 108 bin dediler yine pazarlığa girişmedik. Babam vazgeçmeseydi alacaktık ama olmadı. Seneye dedi vardır bir bildiği dedim ısrar etmedim.Kaç yaşında adamım almadan döndüm ya içime oturdu. Vardır bir hayır diyorum. Fotoğraf çekmedim alırsam çekerim demiştim alamadım oda kaldı.

Bucuk vitesler elektronik oluyor peki m8540 ve m7040 tada buçuk varmı birde m7040 a park vitesi eklendi mi? Mustafa bey buçuk vites olsun hiçbirşey olmasın ben çok arıyorum. Jd 5065 var bende kültivatör ve pullukta 2 çok ağır 3 çok seri işte o an insan çıldırıyor.

Son düzenleme:
Bucuk vitesler elektronik oluyor peki m8540 ve m7040 tada buçuk varmı birde m7040 a park vitesi eklendi mi? Mustafa bey buçuk vites olsun hiçbirşey olmasın ben çok arıyorum. Jd 5065 var bende kültivatör ve pullukta 2 çok ağır 3 çok seri işte o an insan çıldırıyor.

Diğer modellerde değişiklik yok dedi satış temsilcisi. Yanlızca m9540 a buçuk geldi. Dediğiniz gibi buçuksuz traktörler verimsiz oluyor. Ne kadar çok vites o kadar rahat çalışan motor. John deerelerde dediğiniz gibi vites hızları tarla şartlarına uyumsuz.

M7040 ve 8540 ta olmaması büyük eksiklik 9540 bize çok gelir, 150 dönüm arazim var birde 150 de kiralasam dahi yine 7040 bile fazladır fakat forumda 7040 hakkında hep olumsuz seyler görüyorum.ayrıca bu traktörün çekişi konusundada yeterince burdan bizi simdiye kadar aydınlatan ve tecrübelerini paylaşan olmadı.

M7040 ve 8540 ta olmaması büyük eksiklik 9540 bize çok gelir, 150 dönüm arazim var birde 150 de kiralasam dahi yine 7040 bile fazladır fakat forumda 7040 hakkında hep olumsuz seyler görüyorum.ayrıca bu traktörün çekişi konusundada yeterince burdan bizi simdiye kadar aydınlatan ve tecrübelerini paylaşan olmadı.

M7040 kullanan 2 kişiyle görüştüm. Genel olarak memnunuz diyorlar. Benim merak ettiğim konu yakıt tüketimleri. Herkes az yakıyor diyor ama rakamsal olarak ifade eden yok. Görüştüğüm kişilerden birisine günde ne kadar yakıyor diye sorduğumda deposu 85-90 litre alıyor dedi. Bunuda ekime hazırlık zamanı 1 günde bitirirmiş bana çok ta az gelmedi doğrusu. 60 litreyi geçmemesi gerekirdi.

M40 serisine buçuk yanında lift omatik koysalar birazdaha malzeme kalitesi iyileştirilse kimse m60 serisini aramaz,gerçi lift m60 dada yok ama neyse birde şu comman raile ısınabilseydim,

O dediklerinizi yapsalar kabinide büyütseler çok daha iyi olacak. Arka hidrolik kollarda ince onlarıda kalın yapsalar. Common rail sistemi iyi bir teknoloji günümüzde birçok araç kullalanıyor. Açıkçası yeni traktör alırken bende isterim common rail motor olmasını.

Aslında bu dediklerimizi yerli traktör üreticileri yapması gerekli. Ara işler için hafif kıvrak güzel bir traktör üreten yok yerli olarak.