Bakanın Karnesi- %67 Beğenmiyor!

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

tarlasera.com'un "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'i başarılı buluyor musunuz?" anketine katılanların yüzde 67'si "Başarısız buluyorum", yüzde 21'i ise "Başarılı buluyorum" yanıtını verdi. Çelik'i "ne başarılı ne de başarısız" olarak değerlendirenlerin oranı ise yüzde 12. Altı ay önce kurulan 64. hükümet ile birlikte göreve başlayan Çelik'in Salı günü oluşturulan yeni hükümette de aynı göreve devam edeceği kesinleşmişti.

Siyasi olarak yazmıyorum ama ;

Hadi anladık, milletvekili olmak için parayı basan bürokrasi sürecinde eli güçlü olan sizin vekiliniz benim diyor eyvallah.

Ama Lise öğretmenliği, Serbest tüccarlık, yerel bir gazetenin sahipliği ve köşe yazarlığı Yapmış bireyin Benim ekmek kazandığım, Aileme baktığım hedefler koyduğum Mesleğimin geleceğinin nasıl teminatı olabilir aklım almıyor arkadaş ya :(

Bu adam bilir mi Kurak geçen dönemde çiftçinin karşılaşacağı sorunu ?
Bu adam bilir mi 300 Dönüm yer ekip 200 dönüme yakınını DOLU vuran çiftçinin akşam yatarken gördüğü korkulu rüyaları ?
Bu adam bilir mi Rekoltenin düşük olduğu dönemlerde çiftçiyi tüccara boğdurmamanın yollarını ?
Bu adam bilir mi Herk dönemi gelipte TKK'da kredisi kalmayan çiftçinin ne zorluklar ile Mazot veya mazot alacak parayı bulmak için neler çektiğini ?

Ha bilir aslında 3-5 Danışman alır yanına, 5bin - 10 bin lira maaşlı danışman efendim şöyle böyle derler yazar yazdırır bir tebliğ geçer gider, bilmez ki masada yazılan tebliğ sahada uygulaması imkandışı..

Gelsin seni beni bakan yapmasınlar kardeşim, gözümüzde yok allah için ama şu çiftçinin halinden anlayacak empati yapacak birini bulmak bu kadar mı zor ya ?

• Beğen
Tepkiler: uğur22
bırak bunları arpayla buğdayı.. atla katiri bilmez ayırt edemez:)

danisman-bürokratlarda tüm ömürleri takım elbise kravat.. toplanti ile gecen.. yurt disi egitim diye yurt disi gezilerle vs. lay lay lom lom..

çok karamsar görünebilir ama durum bu..

ispatı;

öyle olmasa çiftçi desteğe muhtaç olmazdı.. zaten para kazanırdı..

çok çok az sayıda mesleğini bilen seven icra eden vardır.. onlara sözüm yok.. ama genel tablo bu.