ERKUNT TRAKTÖR FABRİKASINDAN KARELER HABERLER VS. 26-05-2016

Perkins beynelmilel bi motor.. dünya çapında Perkins dedi mi herkes bilir.. erkunt döküm yapıyor.. lisans vs olayı..

Motor üretmek başka bise.. lisans vs başka bise

IVeCo yazan 70-56 komple miydi sadece kartermi çok dikkat etmedim.. ama bariz IVeCo yazıyordu ve çok memnundu sahibi orası kesin..

Uzel bi hiç uğruna aile çekişmesine kurban gitmiş.. çok yazık olmuş bi ibretlik vakadır.. devam etse traktör piyasası çok farklı olurdu!

Tumosan lisans ile üretirken ilerleyen zamanlarda kendi üretmeye başladı, nasil oldu bilmiyorum. erkuntta üretsin isteriz. Zor günlerde ülkemize en cok lazim olan şey motordur.

Oğul uzel MF lisansı iptal edildiğinde uzel diye devam ederken hükümet ya da devlet hattat ve erkuntu desteklediği kadar onu da desteklese ayakta kalirdi. Desteklemek bir kenara ursus hisselerini bile elinden aldılar adamın, bu iş için Zafer Cağlayan özel olarak gitti diye biliyorum. Su an ursus ivme kazandı yönetimde eski uzel mühendisi var. Once Hattata, Hattattan oraya geçti sanirim.

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr
Erkuntun döküm sitesine baktım motoru komple üretecek teknolojiye sahipken neden perkinsten motor aldığını merak ettim.

Motor üretme lisansı gerek bunun için ya bir markanın adı altında üretim yaparsın.
İkinci konu ise onu tam bilmediğim için yazmıyorum karışıklığa neden olmasın. kendi geliştirip patent ve lisans alması gerek gibi.
Örnek: Tümosan iveco lisansı ile üretti motorlarını lisans hakkı süresi bitti ve üretim tamamen Tümosan'ın oldu biliyorum.

Allah kabul etsin, hayirli iftarlar. Motor bloğu ile motor çok farklı bir olay. Üretse bile lisansla üretebilir diye düşünüyorum. Bir teknoloji geliştirip kendi adina patent alması gerekiyor, diye biliyorum. En basiti karterde bile sadece kendi ismi yazmiyor(2000 ler öncesi, guncel durum hakkında fikrim yok). Ya tumo ya da iveco var ismin yaninda.

Aynen öyle yedek parça ile motor üretmek çok farklı bir konu.

Perkins beynelmilel bi motor.. dünya çapında Perkins dedi mi herkes bilir.. erkunt döküm yapıyor.. lisans vs olayı..

Motor üretmek başka bise.. lisans vs başka bise

IVeCo yazan 70-56 komple miydi sadece kartermi çok dikkat etmedim.. ama bariz IVeCo yazıyordu ve çok memnundu sahibi orası kesin..

Uzel bi hiç uğruna aile çekişmesine kurban gitmiş.. çok yazık olmuş bi ibretlik vakadır.. devam etse traktör piyasası çok farklı olurdu!

:)
Uzele de geçmiş olsun artık.

Tumosan lisans ile üretirken ilerleyen zamanlarda kendi üretmeye başladı, nasil oldu bilmiyorum. erkuntta üretsin isteriz. Zor günlerde ülkemize en cok lazim olan şey motordur.

Oğul uzel MF lisansı iptal edildiğinde uzel diye devam ederken hükümet ya da devlet hattat ve erkuntu desteklediği kadar onu da desteklese ayakta kalirdi. Desteklemek bir kenara ursus hisselerini bile elinden aldılar adamın, bu iş için Zafer Cağlayan özel olarak gitti diye biliyorum. Su an ursus ivme kazandı yönetimde eski uzel mühendisi var. Once Hattata, Hattattan oraya geçti sanirim.

Tümosan iveco lisansı ile üretti motorlarını lisans hakkısüresi bitti ve üretim tamamen Tümosan'ın oldu biliyorum.

bence erkunt bu işi başardı ayrıca kendı urettıgı urunun uzerıne neden amblemını vurmasın

Herkesin bir imzası var.