ERKUNT SERVET 85 LÜKS MT TEST VİDEOSU ve MT Hakkında bilgiler.

Arkadaşlar Herkese Merhabalar,

Dün Erkunt traktör fabrikasına gitmiştim ve herkesin çook merak ettiği MT konusuna değindik. detaylıca video çekmiştim ama ya kayıt etmedik yada yanlışlıkla sildik ama yazık oldu videoya o kadar diyim yani. Anlatacaz artık.

Aşağıdaki videoyu izleyince de bu yazdıklarıma dikkat edin. Bende uzun zamandır traktör kullanmıyordum MT alışık değiliz ilk ısınma turlarında debriyaj kullandım sonra artık videolara geçtik. Şimdi bu videolar facebooktada yayınlanacaktır veya sayfalar bayiler vs. paylaşabilir. Orda kesinlikle yazanlara cevap veren beğenen beğenmeyen kimseye cevap vermeyeceğim zaten videolarda ayrıntılı bilgi için sitemizin adını verdim gelsin burda sorsunlar ve burdan bilgi alamdan yazan edene itibar etmeyin paylaşmak serbest tabi sıkıntı yok siz burdaki yazılanlardan bilgilerden cevap verebilirsiniz arkadaşlar.

MT konusunu açıklıyorum diğer 2 konuda da aynı yazıları paylaşacağım, şimdi iyi okuyun.

Bilmem hiç videosunu izlediniz mi daha önce şöyle devam edelim. İleri geri yaparken hızınız önemli değil orada 7-8 kmh gibi bişey yazıyor zaten yolda tam gaz giderken PŞ kullanacak değilsiniz zaten illa tarla çalışmaları ve ileri geri işi yaparken bu sistem kullanılıyor. Aşağıdaki videolarda göreceksiniz tam gaz MT ileri geri yaptım tık yok. Sistem önce tam durduruyor şanzumanı sonra ters yönde vites değiştiriyor debriyaj kullanmanızın da bir sakıncası yok. Ortalama 3 sn. çok az bir sürede vites değişiyor dümdüz giderken MT ileri ise geriye çektiğinizde sanki çok duruyor havası veriyor, şimdi yazacağımı gözünüzde canlandırın.
Şimdi ekipmanla tarla başına geldik OKS kullandık ekipman yerden kesildi ve sola döndük diyelim tam sola döndük topladık geri gideceğiz çiziye girmek için ve MT kolunu geri çektiniz bu arada direksiyonu sağa tam kırıyorsunuz direksiyonla tam işiniz bittiği anda o da geri hareket ediyor, geri gelmeye başladık ileri alıp çiziye gireceğiz yine MT ileri kolunu ileri aldık direksiyonu sola tam kırdınız anda MT hareket ediyor.
Özetleyecek olursak tarla başı dönüşlerde direksiyonu çevirirken lazım olan süreye göre ayarlanmış bekleme süresi arkadaşlar dediğimizi denediğimde bende o zaman hak verdim hiç bir şekilde frene gerek kalmadan dön bas OKS devam. Yani burda tarlada kullanırken daha çok lazım olduğu için süre ona göre belirlenmiş bu 1sn olarak belirlenebilirdi işte o zaman ani durup kalkar sıkınıtı yok ama bu konforlu kullanım yakalanamaz umarım anlatabilmişimdir. Gidip bayiden video çekeyim diyecem bayilerde traktör yok olmadı bir gün çekeriz.

Bu video da Servet 85 Lüks MT var. Bu traktörü kır diye verdiler ama bişey olmadı sonuçta fazla gereksiz kullanıma gerek, umarım yeterli olmuştur. hep yol viteslerinde denedim H3 ve H4 el gazını sona çektim git gel git gel.

ben beğendim açıkcası o tam gazda bile sıkıntısız geçiyor görüyorsunuz ve ani fren attığım 2 video vardı bunla ama çekmedikleri için kaldı iyi hızlanıyor fren hidrolik ayak ağırlığı yetiyor. tarla kullanım işinden dolayı hak verdim illa bu sistem iyice gelişecek zaten erkunt patent ettirmiş bunu ve bu çalışma % 100 yerli ve herşeyi erkunta ait. :)

umarım beğenirsiniz sizin için bunları çektim rica ettik kırmadılar saolsunlar. Yorum yaparken bunları göz önünde bulundurun artı başka yerde boş boş yazanlara diyecek sözüm de yok. Üste ismi yok bunda bir iş diyenede bişey demiyorum 85 Lüks işte.

iyi seyirler...

[video=youtube;ag3qwEJFMoo]https://www.youtube.com/watch?v=ag3qwEJFMoo[/video]

Ellerine sağlık Ercan kardeşimm

Teşekkür ederim biraderim.

Araştırma anlatma için tsk ercan şimdi bu sistem kullandığım mf 5420 traktör ile aynimi bende nekadr hızla gidersem gideyim shutle geriye aldığımda bir kaç sn duraklayip aynı vites hızıyla geri gidiyor yoksa bu sistem. Farklimi

Abi 54xx MF kullanmadım 266 240 277 vs test etmişliğimiz var. Erkuntta sistem önce fren tam durduruyor transmisyonu ve tersi yöne hareket başlıyor, mekanik işleri elektronik olarak yapıyor bir tane beyin var o her şeyi hallediyor. Sizde durum ne bilmiyorum açıkcası sisteminizi karşılaştırma yapamıyorum şimdi.

Ellerine sağlık Ercan kardeşimm

Teşekkür ederim biraderim.

Araştırma anlatma için tsk ercan şimdi bu sistem kullandığım mf 5420 traktör ile aynimi bende nekadr hızla gidersem gideyim shutle geriye aldığımda bir kaç sn duraklayip aynı vites hızıyla geri gidiyor yoksa bu sistem. Farklimi

Abi 54xx MF kullanmadım 266 240 277 vs test etmişliğimiz var. Erkuntta sistem önce fren tam durduruyor transmisyonu ve tersi yöne hareket başlıyor, mekanik işleri elektronik olarak yapıyor bir tane beyin var o her şeyi hallediyor. Sizde durum ne bilmiyorum açıkcası sisteminizi karşılaştırma yapamıyorum şimdi.

ercan kardeşim emeğine sağlık. erkunta da tebrikler :)

Saol Şenol abi teşekkür ederim.