Tümosan 82-80 ve Sönmezler 5'li Havalı Mibzer ile FASULYE EKİMİ(M.c.Y)

Merhaba arkadaşlar/abiler

14 mayıs tarihinde ekimini yaptığımız daha doğrusu 13 mayıs da başlayıp yağmur yağdığın için 14 üne kalan ve 14 ünde de tam kapasite çalışamadığımız için 15 mayıs da bitirdiğimiz fasulye ekiminde oluşturduğum videoyu sizlerle paylaşıyorum

İyi seyirler

Gübre: Dekara 25 kg 25.5.10 çapada da 20 kg Can veya daha iyisi az bir miktar fosforlu gübrelerden birini atmayı düşünüyorum.
Tohum: Dekara 8-9 kg
Vites:Takviye 4
Devir:~1500
Hız: Ort. 6.5 km/h

45 dekar toplam 7.5 saate bitti.

Ayrıca videonun başında:
Merdane,Vinç ve Tapan Yapımı [Part1](M.c.Y)
Merdane,Vinç ve Tapan Yapımı [Part2](M.c.Y)
Konularında da paylaştığım kendi yaptığımız merdaneyide görebilirsiniz.

[video=youtube;yd7bpGlAiMU]https://www.youtube.com/watch?v=yd7bpGlAiMU[/video]

Bereketli olsun Murat maşallah güzel verim almışsınız.Zirai mücadelede ilaç kullanıyor musunuz,sulamayı ,hasat harman nasıl yapıyorsunuz?Sence fasulyede verim için en dikkat edilmesi gereken nedir?

Bereketli olsun Murat maşallah güzel verim almışsınız.Zirai mücadelede ilaç kullanıyor musunuz,sulamayı ,hasat harman nasıl yapıyorsunuz?Sence fasulyede verim için en dikkat edilmesi gereken nedir?
Sağolasın abi :)
Evet ilk seneki verimimiz güzeldi ikinci senede bütün olumsuzluklara rağmen ortalamayı yakaladık şükür.Zirai mücadelede ilaç kullanıyoruz ekim öncesi ve çıkış sonrası ot ilaçları olsun böcek ilaçları olsun yaprak gübreleri olsun.Sulamayı mini spring ile yapıyoruz.Hasatına gelince ilk sene patoz bulamadığımız için mecburen ikinci el bir patoz aldık.İşçiye yığın yığın yolduruyoruz kuruduktan sonra yürür patoza atıyoruz.Bence verim için önemli bir çok etken var ama bence eğer toprakta sıkı ise çapa.Ben ilk çapayı biraz yüzeyden çekmiştim yumuşak yerler iyi oldu fakat sert yerler gelişemedi sonra ikinci çapayı daha derinden çektim birkaç gün içinde bu gelişmemiş yerler güzelce gelişip istediğim gibi oldu.Bu sene ilk çapayı geçen seneki ikinci çapa derinliğinde ikinci çapayı ise daha derinden çekmeyi düşünüyorum.

Sağolasın abi teşekkür ederim satış belli olmuyor abi geçen sene yarısını hasatta diğer yarısını bu zamanlar satmıştık bu sene hepsi duruyor. :)
Hayırlısı olsun . siteye konu acsan birinci sınıf tarladan sofraya fasülye diye ,alırız her sezon ihtiyacımız kadar. Market vs yerlerden alana kadar. Hem seninki daha hesaplı olur. Ama toplu olmaz ve zahmetli olur oda ayrı mesele senin icin.

Hayırlısı olsun . siteye konu acsan birinci sınıf tarladan sofraya fasülye diye ,alırız her sezon ihtiyacımız kadar. Market vs yerlerden alana kadar. Hem seninki daha hesaplı olur. Ama toplu olmaz ve zahmetli olur oda ayrı mesele senin icin.
Abi lazımsa özelden adres yaz göndereyim veya bu taraflara gelirsen merkeze falanda getirebilirim :)