Case Ih Farmall 115U Pro Lüleburgaz Tarım Fuarı

geçen yıl ben t6.140 alırken bunu 62 bin euroya bırakmışlardı.düşündüö taşındım 9 bin euro için cvt şanzuman değişilmez diyip nh aldım iyikide cvt almışım .. bu traktör çok güzel ama o para etmez

Ön arka süspansiyonlu 5613 95000eur [emoji4]. Powerlı 9540 Kubota 128000tl . Fendt ler fiyat performans olarak ucuz kaldı bunların yanında. Claas ın traktörü sevilmedi pek bizim burda. Benimde çok hoşuma gitmiyorlar.

Claas'ın sevilmeme sebebi JD motorunda hala kurtulamamış olmasından olabilir :D Bu paraları verip piyasayı yükselten denyoların alayını......

• Beğen
Tepkiler: LORD59
Traktör fiyatlarinin cogunun pahali oldugunu düşünüyorum. Otomobil ile kıyas geliyor aklıma, otomobillerdeki elektronik, motor teknolojileri, fren teknolojileri pek cok ozellik var, 80-90 bin kendi park eden bile var. Traktör döküm yiğını, el insaf. Her yer traktor dolu iken hala 100 bin traktore verenlere şaşiyorum, tarlada altın ağacı mı ekiyonuz, pırlanta mı dikiyonuz merak ediyom. Ürün fiyatlari yerinde sayiyor, girdiler artiyor. Caliş caliş traktor al, iş değil bence.

• Beğen
Tepkiler: beşkazalı
Claas'ın sevilmeme sebebi JD motorunda hala kurtulamamış olmasından olabilir :D Bu paraları verip piyasayı yükselten denyoların alayını......

Ama adam illallah etti mazot parası vermekten. Bide ağır yapmışlar dünyayı çiğniyor tarlada. Şatılıda sertti o traktörlerin, içi çıkar insanın akşama kadar.

Piyasada zam var hakikaten. Döviz de zamlanıyor fiyatlarda zamlanıyor hayırlısı bakalım. Bizim ürün fiyatları ne alakaysa düşüyor. Un bile pahalılandı buğday gene aynı para. Ne biçim bir ekonomimiz varsa artık. Kaç senedir bir bizim fiyatlarımız artmadı.

Ama adam illallah etti mazot parası vermekten. Bide ağır yapmışlar dünyayı çiğniyor tarlada. Şatılıda sertti o traktörlerin, içi çıkar insanın akşama kadar.

Piyasada zam var hakikaten. Döviz de zamlanıyor fiyatlarda zamlanıyor hayırlısı bakalım. Bizim ürün fiyatları ne alakaysa düşüyor. Un bile pahalılandı buğday gene aynı para. Ne biçim bir ekonomimiz varsa artık. Kaç senedir bir bizim fiyatlarımız artmadı.

İskelet kusursuz ama motor tercihi ofsayt shuttle dediğin gibi sert :) Arion 420 ile dönüş için seri ileri geri yaparken göğsüme gircekti direksiyon.

Benim düşüncelerim bu traktörlerin çoğu bu parayı hak etmiyor. Mesela çok arazim var diyelim . Mf 5612 5613 e o parayı verene kadar gidip onun yerine bir FENDT 310 311 Falan alırım . Mf ci olmama rağmen Ben de fuarda MF cilere kızdım yalan yok. Bu ne be kardeşim sanki tarlayı kendi sürecek :D Bir de arkadaşlar mesela diyorsunuz Kubotanın hp gücü 115 mf nin 100 misal. Ama Kubo daha ucuz . Bunu diyen 2 traktörede binsin olayı çok çok iyi anlayacaktır. Ama pahalı konusunda haklı herkes. Bu iş nereye gidecek anlayamadım gitti. Mf değil sadece oradaki traktörlerin ,ekipmanların çoğu o parayı hak etmiyor. Burada bizim yapacağımız tek bir şey var. 1 tane alacaz sağlam alacaz . Olay bu bence . 5 yılda bir ekipman , traktör almaya kalkarsak tarla kalmaz :D [MENTION=51323]DuSTeRo[/MENTION] abi yanlış o düşüncen sana söyleyeyim hee :D Bugün CLAAS ın içindeki motoru kaç kişi biliyor sence :D Emin ol ki kullanmayan çiftçilerin %95 i bilmiyordur. Yani tutulmama sebebi motor değil. Alışılmışlık düzendir. Claasın traktörleri hoşuma gidiyor fakat fuarda olayı anlattım ben sana :D

İskelet kusursuz ama motor tercihi ofsayt shuttle dediğin gibi sert :) Arion 420 ile dönüş için seri ileri geri yaparken göğsüme gircekti direksiyon.

En güzel şatıl Fendt te var. Yumuşacık adamlar çözmüşler işi. Saatte 20km/h süratte dahi şatıla bas kendisi durup hareketi terse çevirip aynı hıza geri ulaşıyor. Üstelik saniyeler içinde yığılma vs olmadan.

Benim düşüncelerim bu traktörlerin çoğu bu parayı hak etmiyor. Mesela çok arazim var diyelim . Mf 5612 5613 e o parayı verene kadar gidip onun yerine bir FENDT 310 311 Falan alırım . Mf ci olmama rağmen Ben de fuarda MF cilere kızdım yalan yok. Bu ne be kardeşim sanki tarlayı kendi sürecek :D Bir de arkadaşlar mesela diyorsunuz Kubotanın hp gücü 115 mf nin 100 misal. Ama Kubo daha ucuz . Bunu diyen 2 traktörede binsin olayı çok çok iyi anlayacaktır. Ama pahalı konusunda haklı herkes. Bu iş nereye gidecek anlayamadım gitti. Mf değil sadece oradaki traktörlerin ,ekipmanların çoğu o parayı hak etmiyor. Burada bizim yapacağımız tek bir şey var. 1 tane alacaz sağlam alacaz . Olay bu bence . 5 yılda bir ekipman , traktör almaya kalkarsak tarla kalmaz :D [MENTION=51323]DuSTeRo[/MENTION] abi yanlış o düşüncen sana söyleyeyim hee :D Bugün CLAAS ın içindeki motoru kaç kişi biliyor sence :D Emin ol ki kullanmayan çiftçilerin %95 i bilmiyordur. Yani tutulmama sebebi motor değil. Alışılmışlık düzendir. Claasın traktörleri hoşuma gidiyor fakat fuarda olayı anlattım ben sana :D

Bilir bilir sen merak etme bilir bilmemesi işine gelmediğindendir :) Valla İslam bu gidişle marka arzusundan çok insan cebinin erdiğine doğru yöneliyor durum artık onu gösteriyor. Anadoluda bunları satanlarda para kazanıyor bu fiyatlara el insaf diyorum. Aralıkta 167 bin liraya M130x satılıyor burda adam 200 den aşağı düşmem diyor anla anlayabilirsen. Her markada durum böyle bazen toplaşıp anadoludan gidip alasım geliyor.

115 hp de 420 85 34 ebat 5410 da aynı ebat bir 5410 lar çabuk bayılıyor diyoruz böyle bayılmasında ne yapsın bence orj lastiğini takmak şart

Aslında bayılma mevzusunda lastik ebatından çok traktörün gövdesinin ağırlığının payı daha büyük. Motor gücü 75hp olan bir traktörün ağırlığı en kötü 3500kg olmalı. Mümkünse 3000kg olsa daha da iyi olur. Ağır ve gücü az olan traktörler tarlada gücünün büyük bir bölümünü kendi gövdesini götürmeye harcıyor. Haliyle de arkasındaki ekipmana daha az güç kalıyor, traktörde bayılmalar oluyor.

Arkadaslar traktörün arka kısmı 110luk erkuntumunkiyle aynı.Sağ kovanda erkuntunki gibi aynı yerde zf yazıyor.Aceba aynı şanzumanmı bilginiz varmı