KARARSIZ KALDIM

Tümosan bu kadar sıkıntılı mı ya forumdaki yorumlara baktım bölünme problemi fren problemi hidrolik problemi bu kadar mı kalitesiz üretiyorlar sıfır alayım dedim ama yorumlara bakınca insan tamamen kararsız kalıyo
öyle gibi duruyor bende yeni traktör aldım tümosan da düşündüm bi arq bızom komşu geçen sene 7165 aldı 16*16 bu yıl sanzıman indirdi rezilngibi traktör iki hafta serviste yattı italyadn parça beklediler para kolay kazanılmıyor aklına hangisinyatarsa onu al derim ama tümosn ların klasık serileri gerçekten güzel performanslı

öyle gibi duruyor bende yeni traktör aldım tümosan da düşündüm bi arq bızom komşu geçen sene 7165 aldı 16*16 bu yıl sanzıman indirdi rezilngibi traktör iki hafta serviste yattı italyadn parça beklediler para kolay kazanılmıyor aklına hangisinyatarsa onu al derim ama tümosn ların klasık serileri gerçekten güzel performanslı

bende alırsam 6065 2wd düşünüyorum 4wd yakıtı fazla olur dediler bide daha masraflı olurmuş hiç 4wd kullanmadım ama 4wd olursa 6055 olur herhalde bu traktörlerle sorun yaşayan varmı

55-46 yı satmama kararı aldım yakıtını beğeniyorum çünkü onunla yem kararım ama 6065 tekçeker 6055çiftçekerin yakıtları nasıldır sonra keşke 55-56 alsaydım dedirtirler mi bana tümosan yerli diye gönlüm ondan yana ama bakalım inşaallah yüzümü kara çıkartmaz
Bahsettigin serilerde 4wd nin 2wd den tek farki on ceker dingili ve 150-200kg fazladan agirligi. On canta agirliklari cikardiginda ayni yakiti ayni. 4wd nin manevrasi az olur. İcabinda iki traktör gibi cekis saglar.

• Beğen
Tepkiler: deuzeseuze
bende alırsam 6065 2wd düşünüyorum 4wd yakıtı fazla olur dediler bide daha masraflı olurmuş hiç 4wd kullanmadım ama 4wd olursa 6055 olur herhalde bu traktörlerle sorun yaşayan varmı
Birde şöyle birşey var aynı 65 beygire göre kıyaslıyorum tümosan nh den çok yakar çok çeker bunun sebebi ise tümosanın lda hemen açılır kamyondan iner inmez bunun bir zararı çok yakar ama açık olmayıp traktör bir 400 saat yapıpta açılsa daha verimli olur nh de bı bçyle dwil lda nın içinden mazot geçer ama aktif deildir traktör ratosyon aşamasıını geçtikten sonra açılırsa daha faydalı olur bence

Birde şöyle birşey var aynı 65 beygire göre kıyaslıyorum tümosan nh den çok yakar çok çeker bunun sebebi ise tümosanın lda hemen açılır kamyondan iner inmez bunun bir zararı çok yakar ama açık olmayıp traktör bir 400 saat yapıpta açılsa daha verimli olur nh de bı bçyle dwil lda nın içinden mazot geçer ama aktif deildir traktör ratosyon aşamasıını geçtikten sonra açılırsa daha faydalı olur bence

nasıl yani anlayamadım nh 65 tümosan 65den az mı yakar

nasıl yani anlayamadım nh 65 tümosan 65den az mı yakar
bunu söyle cevaplıyayım tümosan 6065 12 *12 şanzıman var haliyle biraz ağırdır senin söylemine göre 55_56 dediğin için bende 65_56 ya göre diyoeum biraz faazla yakar tümosan ama abartılacak kadar dwğil iyi araştır derim sor spruştur en iyi kullanan bilir biz ne kadar söylesek boş birde traktörü almadan her şeyi düşün ileride satman grrekrn bir durum olursa hangiai rahat satarım diye bence yani

• Beğen
sayın arkadaşlar ben aydın nazillide çiftçilik yapmaktayım 40 dönüm sulu 50 dönüm kuru arazim var arazilerimiz düz ayrıca bunun yanında 30 baş kadar büyük baş hayvanım var bunlar için 4 metreküp dikey yem karma makinası kullanıyorum şimdiye kadar 87 model 55-46 traktörle idare ettim ama artık oda ömrünü tamamladı ya sağlam bi bakım yaptırmam lazım yada değişime gitmem lazım şimdiye kadar hiç çift çeker kullanmadım kafamda 55-56 almak vardı ama bi arkadaşım o parayı vercene azdaha verip sıfır tümosan alalım diyo ben şimdiye kadar 450 480 540 ve 5546 kullandım sizce çiftçeker tümosan 6055 mi 5556 mı bunun yanında sizce bana çiftçeker fazla mı gelir tek çeker tümosan 6065 mi alsam bizim oranın toprağı sert değil arpa buğday slajlık mısır ve yonca yetiştiriyoruz arazilerimiz parça parça en büyük parçamız 10 dönüm (dönüm =1000m2) aslında 2. traktör lazım bana ama ilkine bile karar vermedim yeni newholland massey veya yabancı düşümnüyorum ya sıfır yerli yada eskilerden düşünüyorum düşüncelerinizi merakla bekliyorum şimdiden fikrini beyan eden bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim
Simdiki traktörün duracaksa kesinlikle 4wd al. 7 li patlatmayi daha derin cekersin, dipkazan cekebilirsin. Yerler camurken bile tek cekere gore araziye romorkla girersin, hayvanlarin gubre yukleme vb. Geri geri yapilan işlerde patinja az duserek gidersin. 3 lü pullukta 40 kez sira sonu dönüşü yaparsan, 4 wd ile 4 lu pullukla 30 kez sira sonu donusu yaparsin. Kucuk parca tarlalarda yakit ve vakit avantaji saglar. Sifir traktore gerek yok, ilan dolu. 5 yasina kadar 2. El kredi alabiliyorsun. 3-4 yildir uretilen NH ve tumosanlarin torku yuksek, eski tip 60-56 dan yeni 55-56 lar daha guclu hissetiriyor tarlada. Yeni tip 65hp sana dozer gibi gelir.

ben ya ikinci el fiat yada sıfır tümo düşünüyorum belki erkunt başak ama fiat almazsam yerli almayı düşünüyorum tavsiyen için çok teşekkür ederim

Yerli düşünüyorsanız, tt serisi alabilirsiniz.Tümodan çok daha fazla +sı var.TT serisinin 2015 modellerinden itibaren fren plakaları artırırdı eski modellerine göre farklı.
Diğer bir alternatif olarak case jxc serisi de sizi çok memnun eder.

• Beğen

Simdiki traktörün duracaksa kesinlikle 4wd al. 7 li patlatmayi daha derin cekersin, dipkazan cekebilirsin. Yerler camurken bile tek cekere gore araziye romorkla girersin, hayvanlarin gubre yukleme vb. Geri geri yapilan işlerde patinja az duserek gidersin. 3 lü pullukta 40 kez sira sonu dönüşü yaparsan, 4 wd ile 4 lu pullukla 30 kez sira sonu donusu yaparsin. Kucuk parca tarlalarda yakit ve vakit avantaji saglar. Sifir traktore gerek yok, ilan dolu. 5 yasina kadar 2. El kredi alabiliyorsun. 3-4 yildir uretilen NH ve tumosanlarin torku yuksek, eski tip 60-56 dan yeni 55-56 lar daha guclu hissetiriyor tarlada. Yeni tip 65hp sana dozer gibi gelir.

yourumunuzu okudumda arkadaşlar bizim durumda aynı bende 65 beygir bi cift ceker motor alıcam ama 3 piston aldıgım icin icim atmıyor para cebimizde beklıyoruz kararsız kaldık sizce 65 hp 4wd 3 pistondan memnun kalırmıyız özellikle yakıt ve cekiş konusunda

herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim bugün newholland servisine gittim 2010 üstü newholland sakın alma dedi hatta bayi ile benim önümde tartıştılar bayi servisteki ustaya sen böyle dersen ben kime satacam diye bağırdı servis yalan mı söyleyeyim 2010 sonrası newholland beş para etmez günde kaç yeni traktör bana geliyo kaç çiftçi abi sen yaktın bizi diyo haberin varmı ben yalan söyleyemem diye bağırıştılar newholland servisi bana git tümosan al johndeere al erkunt al newholland yeni alma dedi yarın bide tümosan servisine gidecem bakalım orda neler olacak.............

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68
herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim bugün newholland servisine gittim 2010 üstü newholland sakın alma dedi hatta bayi ile benim önümde tartıştılar bayi servisteki ustaya sen böyle dersen ben kime satacam diye bağırdı servis yalan mı söyleyeyim 2010 sonrası newholland beş para etmez günde kaç yeni traktör bana geliyo kaç çiftçi abi sen yaktın bizi diyo haberin varmı ben yalan söyleyemem diye bağırıştılar newholland servisi bana git tümosan al johndeere al erkunt al newholland yeni alma dedi yarın bide tümosan servisine gidecem bakalım orda neler olacak.............

tümosan bizim burda ucuz diye alan baya oldu hem sıfır hemde ikinci el motorun cekişine diyecek yok buna bende şahidim ama yakıt konusunda saglamlık konfor konusunda herkesin gözünde sınıfta kalıyor nedense bizde 2 aydır arıyoruz traktor şu an erkunta yoneldik fiyat konusunda erkunt daha cazip gelıyor araştırmalarımız bunu gösteriyor kısmetse erkunt alıcaz eger fiyat konusunda sıkıntınız yok ise john deere alın ama fiyatı yakıtı saglamlıgı diyorsanız erkunt daha iyi bence

Varmi boyle bi sacmalik nh servisi nh alma diyor kardesim kim paradan kacar ne kadar cok satilirsa servis okadar kazanir hey allahim

bizim o tarafta nh servisi dükkan sahibi değil bütün ustaları sabit maaşla çalışıyo yani gelen gelmeyen umrunda değil adamın sabit maaş zaten ben oradayken tt55 4wd vardı bi tane adam traktörü alalı 2 ay olmuş isyan ediyo bu ne biçim fren diye servisi eşimden daha fazla görüyorum dedi bana..........

tümosan bana istediğim güveni veremedi 87 model 55-46yı 2000 model 55-56 ile değiştircem yanınada 98 model bi 54c alıyorum 55-46nın üstüne 37000 istediler sizce nasıl iki traktörde birbirine denk gibi ama 2 traktör şart oldu artık

Bence kendi motoruna saglam bir bakim yaptir zaten arazin 90 donum sana yeter paran da cebinde kalir ha illa degistircem diyorsan zaten yillarin fiatcisisin al bir tane 70 56 bak isine bende 65 46 var ben bunu la 140 donum yer isliyorum

haklısın aslında ama 55-46da lift otomatik yok hidrolik direksiyon sonradan takma var onun için 55-56 ya meylim var ama bakalım hayırlısı