Case jxc nh tt 4

Öncelikke herkese iyi günler yaklaşık yirmi gün önce tt 4.50 traktör aldım arka düzen case jxc.serileri ile aynı olduğunu söylediler ve de öyle soruma gelecwk olursak bunların çwkişi nasıldır car dişlü olmadığı için tekerlek çevirir mi çift sürerken birde ufak bir yere 7 li patlatma çektim sanki ekipman traktörün arkasında yamuk geliyor gübiydi traktör sola çekiyor gibi geldi sonra hidrolük kollar batma çıkma yapıyor hassasiyeti az kaldırdın mı ekipman topraktan fırlıyor tamamen cıkıyor sizce çözümü nedir bunların casesinde bunlar basına gelen oldu mu

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
Sayın aglot ekipman bağlama pozisyonu konusu trakklüp te defalarca gündeme gelen bir konu.ama yineleyelim; orta kol traktör tarafında en alt pozisyona takılacak.daha sonra ekipmanı lift o matık Mandalına basarak aşağı indirin daha sonra ,çamurluk tarafındaki hidrolik kolunu en aşağı indirin daha sonra koltuk tarafındaki kolu, ekipmanın derinliğini takip ederek hafifçe yukarı kaldırın yani ekipmanın hangi derinlikte calışmasını isterseniz o pozisyonda kolu bırakın.yani derinlik koltuk tarafındaki kol ile ayarlanır.bazen ekipman hassasiyer toprak yapısından dolayı ekipmanı sıçraması geçilebilir ozaman kendimiz iç taraftaki kolu hafifçe yukarı kaldırmalıyiz yoksa traktör zorlanır birdenbire yüküyenemedigi için stop eder.

Tt4 serisini C serisi ile kıyaslayamazsın tt4 3 silindir yerli motor C serisi ise 4 silindir Iveco motor aralarında dağlar kadar fark var
ben motor kısmından bahsetmedim dikkat edersen arka düzen dedim tabiki motor etkiler arka düzeni ama ben tamamıyle ayrı arka düzenle ilgili soru sordum nhnde yeni olduğu için bu arka düzen en iyi caseciler bikir dedim bir iki sorunum oldu onu sordum yoksa motorları birbirine eş değer demedim

Sayın aglot ekipman bağlama pozisyonu konusu trakklüp te defalarca gündeme gelen bir konu.ama yineleyelim; orta kol traktör tarafında en alt pozisyona takılacak.daha sonra ekipmanı lift o matık Mandalına basarak aşağı indirin daha sonra ,çamurluk tarafındaki hidrolik kolunu en aşağı indirin daha sonra koltuk tarafındaki kolu, ekipmanın derinliğini takip ederek hafifçe yukarı kaldırın yani ekipmanın hangi derinlikte calışmasını isterseniz o pozisyonda kolu bırakın.yani derinlik koltuk tarafındaki kol ile ayarlanır.bazen ekipman hassasiyer toprak yapısından dolayı ekipmanı sıçraması geçilebilir ozaman kendimiz iç taraftaki kolu hafifçe yukarı kaldırmalıyiz yoksa traktör zorlanır birdenbire yüküyenemedigi için stop eder.
ekipman takmaktan yana sıkıntı yok derinlik hassasiyette de sıkıntınyok çizel takıldı toprakta içntarftaki kolu az oyna
Hiç kıpırtı yok az daha kaldır tamamen fırlıyor bı ayarsozlık olabilir mi onu sormak istemiştim aslında kusuruma bakmayın yanlış izah etmişim durumu

yenı tt4 serılerı ıle aynı arka kısımlarıı casenın c serısı ıle keske motorunuda ıveco f5 koysaydıı guzel motor olurdu neyse soruna gelecek olursak casede kolları nasıl taktıgımı anlatım sende bır dene yaparsın hala soyledıgın gıbı oluyrsa servıse gosterırsınn orta kolu traktorde en alt delıkte olmalı patlatma baglantısı patlatmanın en alt delıklerıne tak sonra kumanda kollarında numara degerlerınıde koltuk tan taraftakı kolu 7 9 arası bır konuma getır ben genelde 8 bucuk 9 gıbı kullanıyorum dıger koluda 6 7 de kullan yada ıstedıgın derınlıktee ama hassıyet kolunu koltuk tarafındakı kolu yanı 8 ve ustunde dene hassasıyetın en ıyı calıstıgı deger ordaa

Öncelikke herkese iyi günler yaklaşık yirmi gün önce tt 4.50 traktör aldım arka düzen case jxc.serileri ile aynı olduğunu söylediler ve de öyle soruma gelecwk olursak bunların çwkişi nasıldır car dişlü olmadığı için tekerlek çevirir mi çift sürerken birde ufak bir yere 7 li patlatma çektim sanki ekipman traktörün arkasında yamuk geliyor gübiydi traktör sola çekiyor gibi geldi sonra hidrolük kollar batma çıkma yapıyor hassasiyeti az kaldırdın mı ekipman topraktan fırlıyor tamamen cıkıyor sizce çözümü nedir bunların casesinde bunlar basına gelen oldu mu
Batma cikmayi dediğin gibi traktör yeni, bilmek zor. Kullanma kilavuzundan bakabilirsin, musteri hattindan yardim isteyebilirsin. 7 li patlatma yamuk gibi traktoru sola cekiyorsa sol yan kol daha derine ayarlidir. Traktor düz gidene kadar sol kolu yukari kaldirmalisin, veya sağ kolu aşagi indirmelisin. Jant icinde cer dislisi olmaması cekişte problem olmaz.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk