2016 Sezonunun İlk Hasatından Kareler :) CX 740 ve Arpa Hasatı

Biçerdöveriniz var mı acaba? Bizim şartlarımıza göre bu biçme fiyatları az. Verim çoğu yerde 500 kilodan aşağı inmiyor. Daha az verim olsa biçerciyi kurtarır tamam ama vaziyet bu.
Evet var 2 tane yeniside var eskiside ama doğruyu Konuşalım kaç senedir mazot düşük buğday arpa aynı para bide üstüne üstlük bu sene bizim Konya ovasında süper bi kıtlık var piyasa yükselmeeeez
Sebebi çok basit bizim oralarda fiyat eskisi gibi olursa işleyecek tarla artar biraz ama bide o yükselirse çiftçi hiç biçer sokmayacak bile tarlalara
Ben kendim 200 Konya dönümü arpa söktüm o kadar kötü yani

Devlet mazota zam yapsa çiftçi ne halde dersiniz ama iş para kazanmaya gelince o çiftçi unutulur ;)

Evet var 2 tane yeniside var eskiside ama doğruyu Konuşalım kaç senedir mazot düşük buğday arpa aynı para bide üstüne üstlük bu sene bizim Konya ovasında süper bi kıtlık var piyasa yükselmeeeez
Sebebi çok basit bizim oralarda fiyat eskisi gibi olursa işleyecek tarla artar biraz ama bide o yükselirse çiftçi hiç biçer sokmayacak bile tarlalara
Ben kendim 200 Konya dönümü arpa söktüm o kadar kötü yani

Devlet mazota zam yapsa çiftçi ne halde dersiniz ama iş para kazanmaya gelince o çiftçi unutulur ;)

Peki şöyle sorayım. Sizin şartlarınızda biçerdöverin seyir hızı ve saatte biçtiği alan nedir? 5 sarsaklı tek batör bir makinayı ele alırsak.

Güzel paylaşım Süleyman. Bereketli olsun. Kazasız belasız sezonlar. Adana' lıları geçecen bu gidişle. Haziran gelmeden başlamışsınız vallah...:D Milleti de işkillendiriyorsunuz. Arpalar böcek yapacak sonra erken erken biçince...:D

Sağol Allah razı olsun Adana'yla yarıştayım bu sene :D

Maşallah süleyman kolay gelsin bereketli olsun sen açtın sezonu biz daha bekliyoruz arpalar olsada biçsek diye varsa fazla iş geleyim yardıma bizim oralarda çıkana kadar para kazanalım biraz borç çok ödemek lazım

Saol Serdar geleyimmi yardıma bakımlar bittimi ?