--Limagrin 5461 den Kareler--

Ara çapada frezeli mi yayli mi tercih ediyorsun süleyman

Ot çoksa sarmaşık varsa freze ile giriyorum eğer ot azsa yaylıyı tercih ediyorum.

peki bu intervix atıldıkdan sonra çekirdeğe zarar veriyor mu bende challenge atıyorum çekirdeğin tabiri caizse anasını ağlatıyor baya bir sararıp gelişmesini 10-15 gün durduruyor.

Challenge gelişimi biraz durdurur hoşlanmasakta çiçeği etkiliyor ama el mahkum atıyosun.

İntervix zarar vermiyorda diyemem bu çeşit CLP yani Clearfield Plus teknolojisine uygun bir çeşit İntervix plus attım çiçekte herhangi bir yan etki görmedim gayet düzenliler bu ilaç tarlanın o yılki ot durumuna göre ister at ister atma türünden olduğu için yıl otsuz geçerse sadece baştan atılan taban ilacı yeterli gelirse intervix plus'ın gerekli görülmediği durumda maliyetten kurtarır. Ama şöyle bir durum var LC108 çeşidide var bende bu sene ilaçlı ayçiçeği olarak hiç memnun kalmadım bu tarlanın alt parçası 108 ekili intervix pro atalı 20 gün oldu çoğu yeri hala sapsarı düzelemediler çok hassas bir çeşit.

• Beğen
Tepkiler: BeCKHaM_711
Sarmasigin yogun olduğu yerde frezelide verimli olmuyor.
Sira ustunde kalan sarmasiklar yetiyor bitkiyi zayiflatmaya.
Sarmasiga çözüm bulamadım.

Sarmaşıklı yerde yaylı toplarki ister istemez frezeli kullanmak zorundasın. Sıra üstünde tabiki etkili olmaz elle kazmak ya da yolmak gerekir.

Bu konuyu hatırlattığın iyi oldu bir bulgar ilacı paylaşmıştım hatırlarsan onun bikaç gün önce çektiğim yeni fotolarını paylaşmayı unutmuşum söylemenle hatırladığım bir mevzu oldu birazdan koyarım.

• Beğen
Tepkiler: BeCKHaM_711
Her türlü stabilizasyon hizmeti verilir dikey, yatay, iç bükey, dış bükey :cool:

VYVd7B.jpg

nr7nDN.jpg

l17lDQ.jpg

o7gvmX.jpg

go5aGO.jpg

süleyman kardeşim harika bir görüntü olmuş. eline sağlık. tarla güzel mahsül güzel işçilikte güzel olunca toplam kalite ortaya çıkıyor .bereketli olur inşallah.

süleyman kardeşim harika bir görüntü olmuş. eline sağlık. tarla güzel mahsül güzel işçilikte güzel olunca toplam kalite ortaya çıkıyor .bereketli olur inşallah.

Teşekkür ederim Erol abi Allah razı olsun elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz..

Maşallah. İrtem' in sana bir ara çapa hediye etmesi lazım....:D

Erkan sağol evet Yılmaz abi çekim yapmak için uydurup gelebilseydi ara çapayı beğenirsek hediye bırak diycektik ama olmadı :D :D