İlk defa Pioneer ayçiçeği ekenler düşünceleriniz...

İlk defa pioneer markasını seçen arkadaşlar geçen seneler ektiğiniz tohumlara kıyasla çıkış ve gelişmesinden memnunmusunuz? Bizde ilk defa pioneer ektik, fakat pek memnun olduğumuzu söyleyemem. Yada bu sene biz beceremedik. Sizlerinde geçmiş yıllara dayanan görüş ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ederim, teşekkürler...

pioneerin ilaçlı tohumları sorunlı nazik bir abir bitki strese dayamımı az tek tutulan çeşidi 64 62 bu senede memnunum çıkş ve gelişimi iyiancak interviksli 108 ektim ilacı atmaya korktum ilaç atmama rağmen gelişimi zayıf interviksli bir daha pioneer ekmem 64 62 yine ekerim ilaçlı çeşitlerde sngentanın çeşitlerinin üzer,ne tanımam bu sene bento ve barbati ektim süper

• Beğen
Tepkiler: cengizelkurt
Daha once pionner ektim,ancak bu sene LL 104 cesidini denedik.Baslangicta biraz tedirgin oldum,gelisimi yavas ve zayif gorunuyordu.Tabiki sadece tohuma bagli bir durum olmayabilir,aceba topraktami problem var yada neyi yanlis yapmis olabiliriz diye...
Cok sukur havalarinda uygun ve yagisli gitmesiyle aycicekleri toplandi,boylandi.Simdi ortalama 150 cm,bazi yerlerde 170 cm vardir.Cicek aciyor yavastan...
Artik bu asamadan sonra merak ettigim sey yag orani ve tohum tane agirligi...
Allah cumlemize agiz tadi ile yemegi,borclarimizi odemeyi nasip etsin...

• Beğen
Tepkiler: cengizelkurt