25500 E RÖMORK

Alana satana hayırlı olsun bir tandem kullanıcı olarak pek sıcak bakmıyorum tandeme geri gelme konusunda lastik düşmanı asfalta resmn lastiğin izi geçiyor kürume yapıyor döner dindil tandem olması şart

körsaban.. bu lastikler balondan sağlam.. göze hitap etmiyo ama bildiğin kamyon-kamyonet lastiği..

yuk-hız endeksi parası daha fazla..

tek dezavantajı balonun yarısı kadar genişliği var.. tarlada gomulme ihtimali daha fazla..

Abi paylaşım için teşekkürler.
Keşke geniş lastikli olanlardan olsaymış daha yakışıklı olurdu artı ufak defek yerlerde batmaz ve sıkıştırmazdı toğrağı.
2. soru frenler nasıl hidrolik piston mu var veya başka düzenek mi ?

Abi paylaşım için teşekkürler.
Keşke geniş lastikli olanlardan olsaymış daha yakışıklı olurdu artı ufak defek yerlerde batmaz ve sıkıştırmazdı toğrağı.
2. soru frenler nasıl hidrolik piston mu var veya başka düzenek mi ?
Lastikleri özellikle boyle istemiş tarla icine sokmam dedi yolda da motoru yormuyormus bunlar balon yoruyormus
Frenlerde hidrolik lakin 6616 ya uymamiş yani motorda kendinden römork freni var ona uyum için sistemi adam gelip değistirecekmis

Şundan sordum.

Bu tır tipi römorkları geri geri kullanmak gerçekten çok ciddi sıkıntı. Normal 4 teker römorklarla sakın karıştırma. Arkada çift teker olması dönmeyi zorlaştırıyor. Hele yüklü, bildiğin ızdırap. Sırf o yüzden satan adam biliyorum.

Önündeki motor kuvvetli olunca farketmez sanirim abi bizim römork 10 ton aliyor bugdayi gecen gün yanmis koyun gübresi doldurdum bi kaldirim atlamasi gerekiyordu dönerde 45 derece açıda hafif rampa yukarı belki 20 dk uğraşmışımdır motoru top gibi atiyor kenara bunun arka dingiller bagimsiz oldugundan biraz avantaj vardir heralde

550 uzunluk 220 genişlik lakin yüksekligi hatırlamiyorum

Yükseklik bu tip römorklarda genellikle 170cm.

Ortalamayı baz alsak, 550 x 220 x 170 = 20.570 desimetre küp hacme sahip olur.

O da ilavelere kadar düz doldurmada 16-17 ton buğday demek. Tabi buğdayın hektolitre değerine göre +- 1 ton diyebiliriz.

Kanatlar 180 ise bu miktar 17.500 kg olur.

Yani tepeleme doldurulsa dahi (kanatlar 180 cm dahi olsa) 20 ton almaz bu Romork.