Ofis açılır mı? Devlet buğday taban fiyatı verecek mi?

Bu gün ankarayı telefon ile aradım kırklareli ili desteklemeleri için,demesi oki ödeme yapacak bütçe şuan çıkmadı.peki destekleme yapacak bütçeyi bulamayan tarım Bakanlığı,ofislerine buğday toplasa bile ödemeyi ne zaman yapar yada ödeme yapmamak için buğday toplamamaya çaba gösterir.muhtemelen fiyat geç açıklayacak.bence temmuz 20 gibi fiyat ya açırklar yada ???

Ofis açılsa ne olur ki anlasmis gibi tüccardan 10 15 krs fazla veriyor onuda döküm sirasi bekleterek kamyoncuya yat parasi veriyoruz yilda 2 ay calisiyorlar on dada 8-5 çalisiyor bunlari zamaninda rahmetlik erbakan fircalamisti 24 saat alim yapmışlardi parası da sabah hesaptaydi velhasil devlet enflasyon hedefi bahanesiyle fiyat yükselmesini istemiyor tüccar da bunu firsat bilip elindeki kazığı yontup yağlıyor

çaya %12 fıyat farkı verdıler gecen yıla nazaran. umarım en az %7lik bi fıyat farkı vererek ofısler açılır ve devlet bugday alımı yapar. yoksa tuccarın hıc ınsafı yok gercekten arkadaslar. 2yıl once harmanda 85kr olan bugday mehdi ekerin fıyat açıklamıyacagız pıyasadan memnunuz demesıyle kan emici tuccarlar tarafından 15gunde 65kr'a kadar çekilmişti. elbet bırgun üreticininde kıymetı muhahhak bılınecek bu ülküde biz gormesek bıle belkı cocuklarımız ama muhakkak..

• Beğen
Tepkiler: Alexander
çaya %12 fıyat farkı verdıler gecen yıla nazaran. umarım en az %7lik bi fıyat farkı vererek ofısler açılır ve devlet bugday alımı yapar. yoksa tuccarın hıc ınsafı yok gercekten arkadaslar. 2yıl once harmanda 85kr olan bugday mehdi ekerin fıyat açıklamıyacagız pıyasadan memnunuz demesıyle kan emici tuccarlar tarafından 15gunde 65kr'a kadar çekilmişti. elbet bırgun üreticininde kıymetı muhahhak bılınecek bu ülküde biz gormesek bıle belkı cocuklarımız ama muhakkak..

Kimsenin ahı kimsede kalmaz. O kan emici tüccarların çoğu layığını buluyor. Bir tanesi çok kötü battı, benim de 6 ton malımın üzerine oturdu. Arada büyükler var diye önemsemedim, düşene vurulmaz diyerek sineye çektim ama büyük tüccarlıktan, belediye meclisi üyeliğinden benzin istasyonunda kasiyerliğe düşen bu adama tez zamanda "naber lan Mesut, kasiyerlik nasıl gidiyor" diye laf vurmamak için kendimi zor tutuyorum.

Edirne'nin en eski çiftçilerinden birinin bu dolandırıcıyı benzin istasyonunda kasiyer yapması lütuf mu, acıma mı nedir onu da anlamadım.

Kimsenin ahı kimsede kalmaz. O kan emici tüccarların çoğu layığını buluyor. Bir tanesi çok kötü battı, benim de 6 ton malımın üzerine oturdu. Arada büyükler var diye önemsemedim, düşene vurulmaz diyerek sineye çektim ama büyük tüccarlıktan, belediye meclisi üyeliğinden benzin istasyonunda kasiyerliğe düşen bu adama tez zamanda "naber lan Mesut, kasiyerlik nasıl gidiyor" diye laf vurmamak için kendimi zor tutuyorum.

Edirne'nin en eski çiftçilerinden birinin bu dolandırıcıyı benzin istasyonunda kasiyer yapması lütuf mu, acıma mı nedir onu da anlamadım.
Bahsettiğin tüccarlar Süloğlundamı esasında batanların sayısı 10 dan fazladır.Her 3 yılda biri otomatığe bağladık.Hem bizim paralar batıyor hem de onlar.Yakında biri daha var yolcu..