Zetor-Hindistan Fabrikası/48-75 bg

eyvallah..

anadolu bünyesinde solis te var landini de.. landini yi solis le kıyaslamak bile yanlis..

lakin 10 tane solis satılan yerde 1 tane landini satilmiyo..

canlı örnek.. üstünde 1 tane yerli-hintli cıvata olmayan zetor getirdik mumunelik.. full unu yerli fiyatına vercez.. bakalım kac aya satılacak yada kendimiz binip gezecez mi..:)

biz forumda kritik yapıyoruz.. adamlar dekara 1 litre yakıyo diye peynir ekmek gibi motor satiyo.. yanlış mi yanlis.. ama durum bu..

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
abi adı zetor değil de tetor olur eyvallah. zetorun yan sanayisi bu, ucuz motor, al eşşek niyetine bin deyip gönül rahatlığıyla satarsın. satan sattığı malın ne olduğunu bilir, alan da aldığı malın ne kadarlık olduğunu bilir. yarın bugün memnun kalınmadığında, "biz baştan söyledik bu yan sanayisi" der geçiştirirsin. ama adı zetor olunca işler değişir.
bence zetor çok büyük hata yapıyor. para bir şekilde kazanılır ama itibar o kadar kolay değil.

valla zetor "canlı fosil".. yani 70 sene yaşaması bile mucize.. kapitalizm özgünlüğü affetmez-yasatmaz..

bilimadamları.. şu canlının nesli milyonlarca yil once tükendi diyo senelerce.. sonra bi bakıyorlar derede yuzuyor:)

bunlara "canlı fosil" diyorlar.. hindistan in cazibesi ne HİÇ bi firma duyarsız kalamaz.. tahmin ediyordum zaten..

güzel olan firma bunu gizlemiyo..

avrupa-çek zetor lar aynen devam.. orda da 50 bg ve 200 bg üzerinde çalışıyorlar..

ucuz mala rağbet çok fakat 75 beygirlik yerli üretim traktöre 100 bin veren de çok.
bizim halkı anlamak güç.
bu arada bir tüyo da benden olsun. belki bu üvey evlat zetorlar daha çok satılır.
tembihlemeli de bu 55liklerin ağırlığını 75lik kadar yapsınlar. kıç kıça takıp bir kaç 55-60 beygir sürükledi mi piyasanın altını üstüne getirir.
ufak tip solislerin yakarı nedir bilmem ama bizim buralarda kendi ayarında çekmediği traktör yok. sırf bu yüzden epey bir sattı.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Zetor bundan seneler seneler önce birçok ülkede birçok markaya babalık yaptı.. lisans verdi vs.

bunlardan biri de hintli-hmt idi.. hmt adı altında zetor un birebir aynını üretti sattı vs..

hintlilerin bi yerde bizim yerlilerle aynı hatta bi açıdan iyi olduğunu da düşünüyorum..

erkunt-tumosan-basak-deutz-jd vs tamamının hindistan la az-cok ilişkisi hatta uretimi var..

bi gelsinler bakalım fiyatları ne olcak..

Polat li fuarindan bi kare paylaşmışlar...

zetor 1055.. 3 silindir/55 bg

-----

Haydi BİSMİLLAH ekip tamam tarlalarin korkulu ruyasi Cifcilerin dostu zetor geliyor..

FB_IMG_1465028345975.jpg

face de fotoğrafın altındaki bi yorum:)

---

Agbem iyiki varsiniz sizleri gordukce bu hizmedinizden dolayi tesekur ederim 90 lik aldik cok süber cok menmunuz iyiki zetor var ne mutlu bize

Konya cumradan selamlar jonder var di verdim zetor aldim iyikide almisim
---

herşey bu kelimeleri duymak için aslında...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: arapörenli
erzyrumlu teyo emmi gibi hilaf yok yalan yok:)

zetor-hindistan serisi hindistan da üretiliyor.

48-75 bg. işimi görsün yeter diyene..

hatta kalite buyukte daha önemlidir.. yani 75 i bile fazla..

50-60 bg getir goture yarar..

satacak olsam ne reklam yaparım ne överim:) motor bu parası bu der tanıtır geçerim..

gerçi daha hiç yakından görmedim ama avrupa üretim değil sonuçta.. belli..

---

geçen biri solis90 in dekara 1 litre yaktığını o kadar inanarak soyledi ki az kalsın bende inanıyordum..:) aklıma geldikçe guluyom.. acaba gerçek mi:)

• Beğen
Tepkiler: historyman
bi gelsinler bakalim.. buyuk ihtimal solis-mahindra vs karışık gibi bilmiyom..

suan erkunt-basak-deutz da kullaniyo bazı modellerde hint motor bloğu.. belki kullananların haberi bile yok..

en azından dürüstce olmalı..