Hard Ploughing Zetor 8441 Test :) :)

İsmail ulkemuzde İLK major-80 alan kişiyle uzun uzun görüştüm telefonda..

an itibariyle 5-13 takiyo konyada.. 1,7 litre yakıt.. daha 200 saat dememiş..

4 ANA vites 3 takviye..

pullugu orta takviye 2-3 ile çekiyormuş

öncesinde tumo85 i varmis.. değiştiğine gayet memnun..

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay

İsmail ulkemuzde İLK major-80 alan kişiyle uzun uzun görüştüm telefonda..

an itibariyle 5-13 takiyo konyada.. 1,7 litre yakıt.. daha 200 saat dememiş..

4 ANA vites 3 takviye..

pullugu orta takviye 2-3 ile çekiyormuş

öncesinde tumo85 i varmis.. değiştiğine gayet memnun..

Abi niyeti bozduracaksınız bana... Komşu zaten 1-2 yıl sonra satar malum 8441'i. Aldığında 1000 saatte falandı. Şimdi olsun 1500-2000. Aletin sesi sıfır makinede yok.. Acaba mı desem ne :)

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
hazinenin üstünde oturuyon haberin yok:)

son 1 yıldır yeni mumessil ciddi cabaliyo.. an itibariyle polatli fuarindalar..

yani zetor dibi gordu yine silinmedi.. inşallah geri değil hep ileri gider..

son bi not- 2 yıl önce sattığımız 74 zetoru bugün görmeye gittik.. major düşünen biri görsün diye..

3600 saatte.. blokta nokta leke yok.. dusunenin çok hoşuna gitti..

sahibi ise aynindan böyle temiz 2. el getir hemen alayım dedi..

yani korkma al.. zaten tek çeker yerli fiyatına verçek.. daha ne istiyon:)

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Abi bugün test etsinler diye yan köylere götürdüm çok hoşlarına gitti makina arkasında da pulluk la hatta bu pullukta hata var motoru kasıyor o şekilde seri 2 - 3 ile çekti zorlansada adamlar bozuk pulluğu böyle çekiyorsa tam ayarlı pulluğun tozunu attırır dediler yakın zamanlarda o dediğim 5 li 12 yi alırsam onun la bir test edeceğim..

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Kardeşim motorun hayırlı uğurlu olsun. Begendiysen sorun yok.
Da şaseye kadar gömülmüş pulluk göremedim ben. Tek gördüğüm şaseye kadar tıkanmış çamuru sürüyüp gelmen. O tarlayi o çamurda illa surmen gerekiyorsa cizelle surseydin keşke.

Yanlış anlamayin ama bu şekilde, yok o marka çekmez yok bu marka şaseye gömmez diyerek zetora en büyük kötülüğü yapıyorsunuz bilmeyerek.

Misal Erkunt noter onaylı bilmem kaç gram yakıyor diye yaptığı reklamın yarattığı antipatiden çok çekti.

Benim ki nacizane bir tavsiye.

Burası 23 yıldır sürülmemiş ti iyi kötü yüzünü bir bozayım dedim. İkinci defaya çizel çekeceğim..

Kolay gelsin Baki.Nasil zetor hosuna gittimi,gorenlerin dusuncesi ne.80 85 hp bikac farkli markayla deneseydiniz.yalniz pullugu tekerlekli kullanirsan daha guzel randiman alirsin ve hep ayni derinlikte surersin

Makina çok güzel hakkını veriyor.Görenler direkt bu nere yapısı motoru ne diye soruyorlar bende kaputu açıp incelettiriyorum.özellikle motor bloğunu karışla ölçenler dikkatimi çekiyor buna dozer motoru takmışlar diyorlar.. :) :) Arkasını inceleyenler fiatın değişik versiyonu diyorlar vs. vs.. Pulluğa teker takacağım hem motorda yorulmaz tek seviye gidince..

Sayın Baki Türkoğlu;
Öncelikle yeni almış olduğunuz traktörünüz hayırlı olsun,size bol kazanç ve uğur getirsin.Traktörünüzü beğenmiş olmanız,içinize sinmiş olması gayet güzel ancak başka markaların traktörlerini subjektif bir yaklaşımla değerlendiriyor olmanız yanlış.
Yukarıdaki videolarda yaptığınız ''sürüm'' (özellikle tırnak içerisinde yazıyorum) sürüm değil.O arazinin yarısı işlenmemiş bile.Bizim buralarda karalama denir buna.Yaktığınız her litre mazot boşa yakılmış,burası için.
Sayın UÖZKAN.77
ZETOR konusundaki beğeniniz ve çabalarınız tüm forum ahalisinin malumu.Ancak sizin gibi traktör ve tarım aşığı birisinden diğer markaları kötüleyecek taraflı yorumlar görmek üzücü.
Örneğin falanca traktör falanca pulluğu çekmez demek iddialı bir söylem bana göre.Deutz'u tanımıyorum yorum yapmam yanlış olur ancak TD90D DT bir traktör 5X12 bir pulluğu Türkiyenin heryerinde çeker ,ha ne olur 1 vites aşağı düşer 1 vites yukarı çıkar.Ama hakkını verir.Çok ta yiğit bir traktördür,5x12 yi çeker çekemiyorsa kırar.Yada benim bildiğim TD90 la sizlerin bildiği TD90 farklı.
Tamam ZETOR güzeldir hoştur tanımıyorum bişey diyemiyorum fakat Türkiye traktör pazarının bir takım dinamikleri var. Burada Zetor'un kendine yer bulabilmesi için çok iddialı fiyatlarla gelmesi gerek,bu euro/dolar kuru göz önüne alındığında buda mümkün olamayacak oda aşikar.
Tamam bizim ülkemizde pek tanınmıyor,arkasında duran distiribütörleri olmadı diyoruz ama avrupada durum ne ZETOR avrupada nerelerde.Pek kayda değer biryerde olduğunu sanmıyorum.Bunun için şu linki incelemenizi tavsiye edeceğim.İngilizce bilmeyenler de sayfanın çevirisini yapıp okuyabilirler.(Avrupa ülkelerindeki marka pazar paylarını göstermektedir)

https://www.farm-equipment.com/arti...-deere-are-market-leaders-in-eu-tractor-sales

Bu mesajımı yanlış anlamayınız,şahsınıza yada Zetora bir kastım yoktur.Biraz dokuz köyden kovulan biri olduğum için yazıyorum bu mesajı.
Zetora ülkemizde başarılar diliyorum,umulan satış rakamlarına ulaşırmı bilemeyiz ama belki yerli üreticileri birşeyler geliştirmeye üretimlerini iyileştirmeye yöneltme konusunda başarı sağlar.En azından ben öyle umayım.

Abim ben kötülemek için birşey yazmadım ki gördüğümü yazıyorum tamam bende sürüm demedim zaten zor koşullarda motoru test ediyoruz nedir ne değildir gibisinden.Geçenlerde youtubede bir video izledim aynı böyle uzun zamandır işlenmemiş toprak burdan farkı kuru ve otsuz olması idi ve traktör 2075 başak pulluk 3 lü 8 numara.Benim gibi tutup ta olmadık işlerin peşinde koşmuyorlar :) :)

aç eski mesajlara bak.. soracaklar diye:)

zetoru deneyen meraklinin değişmez sorusu;

bu nere malı, üstünde ne motoru var..

sana şunu da soracaklar.. yaz bi yere;

bunun 84 luk olduğuna emin misin..:)

Abi işte dediğim gibi yan köylerde denettiriyorum adam seri 5 ile duvar gibi yerde kaldırdı motorun önü bile kalkmadı.Adamın dediği şu "bildiğin gavur tankı insana güven aşılıyor benim olsa üstünden hiç inmem" dedi..

Sayı=reklam=uzun vadeli memnuniyet. bu döngüde reklam kısmı için zetorun durumu ortada. Türkiye de en çok satan marka belli ona göre tapınan bir kitlesi de mevcut belki alınan gücenen olur diye belirteyim yarası olan gocunur misali sizde tapınma huyu yoksa alınmayın. Sevgili hemşerim uzun uzun yazmışsın amma satış rakamları üzerinden senin rakibin m.ferguson, JD falan buradan sana iş çıkmaz.