Hard Ploughing Zetor 8441 Test :) :)

Zor şartlarda sürüm yerine göre seri 1 - 2 ile çok rahat 15 gaz ile sürdüm..
[video=youtu;KZDO97RVVUg]https://youtu.be/KZDO97RVVUg[/video]

Diz boyu ot ayrık ne ararsan var başka büyük traktörü olanlara gelin burda test edelim dedim hiç birisi gelmedi.. :) :) :)

[video=youtu;JTy5ER5kMuQ]https://youtu.be/JTy5ER5kMuQ[/video]

Abi çok çamurdu ondan öyle yaktı heralde patinaj yapa yapa yara yara gitti tarlayı..

Denemek lazım abi diğer markaları dediğim gibi hiç kimse yanaşmadı geçen gece sürdüğüm yere çökmüşlerdi burayada gelmediler ,ürktüler heralde abi :) :)

De abi.. denemesi bedava gelin diyorum gelmiyorlar dün işte TD90'ı olan adam gıcıklanmış beni arıyor benim motor 1 metre sürer diye kardeşi hamını çıkarmışsın diyor abi..

Hani değişik görülmemiş marka ama hepsinden iyi yoldada tarlada da kim ne derse desin çok hoş çok..

Geçen sene abi aynı motordan TD90'I ilçede izliyordum arkasında 5li12 takılıydı böylede değil hafif yağmur yağmıştı arazi böyle ayrıklı-otlu değildi normal pancar ekilmiş tarlaydı adam iki baş döndü pulluk batmadı batsada böyle çekmedi bıraktı gitti 3 - 5 gün sonra yüzü kuruyunca sürdü ama tekerlekli pullukla bunun gibi şaseye kadar indirmedi.. :) :)

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Sayın Baki Türkoğlu;
Öncelikle yeni almış olduğunuz traktörünüz hayırlı olsun,size bol kazanç ve uğur getirsin.Traktörünüzü beğenmiş olmanız,içinize sinmiş olması gayet güzel ancak başka markaların traktörlerini subjektif bir yaklaşımla değerlendiriyor olmanız yanlış.
Yukarıdaki videolarda yaptığınız ''sürüm'' (özellikle tırnak içerisinde yazıyorum) sürüm değil.O arazinin yarısı işlenmemiş bile.Bizim buralarda karalama denir buna.Yaktığınız her litre mazot boşa yakılmış,burası için.
Sayın UÖZKAN.77
ZETOR konusundaki beğeniniz ve çabalarınız tüm forum ahalisinin malumu.Ancak sizin gibi traktör ve tarım aşığı birisinden diğer markaları kötüleyecek taraflı yorumlar görmek üzücü.
Örneğin falanca traktör falanca pulluğu çekmez demek iddialı bir söylem bana göre.Deutz'u tanımıyorum yorum yapmam yanlış olur ancak TD90D DT bir traktör 5X12 bir pulluğu Türkiyenin heryerinde çeker ,ha ne olur 1 vites aşağı düşer 1 vites yukarı çıkar.Ama hakkını verir.Çok ta yiğit bir traktördür,5x12 yi çeker çekemiyorsa kırar.Yada benim bildiğim TD90 la sizlerin bildiği TD90 farklı.
Tamam ZETOR güzeldir hoştur tanımıyorum bişey diyemiyorum fakat Türkiye traktör pazarının bir takım dinamikleri var. Burada Zetor'un kendine yer bulabilmesi için çok iddialı fiyatlarla gelmesi gerek,bu euro/dolar kuru göz önüne alındığında buda mümkün olamayacak oda aşikar.
Tamam bizim ülkemizde pek tanınmıyor,arkasında duran distiribütörleri olmadı diyoruz ama avrupada durum ne ZETOR avrupada nerelerde.Pek kayda değer biryerde olduğunu sanmıyorum.Bunun için şu linki incelemenizi tavsiye edeceğim.İngilizce bilmeyenler de sayfanın çevirisini yapıp okuyabilirler.(Avrupa ülkelerindeki marka pazar paylarını göstermektedir)

https://www.farm-equipment.com/arti...-deere-are-market-leaders-in-eu-tractor-sales

Bu mesajımı yanlış anlamayınız,şahsınıza yada Zetora bir kastım yoktur.Biraz dokuz köyden kovulan biri olduğum için yazıyorum bu mesajı.
Zetora ülkemizde başarılar diliyorum,umulan satış rakamlarına ulaşırmı bilemeyiz ama belki yerli üreticileri birşeyler geliştirmeye üretimlerini iyileştirmeye yöneltme konusunda başarı sağlar.En azından ben öyle umayım.

• Beğen
Tepkiler: apsiL

3 - 5 gün sonra yüzü kuruyunca sürdü ama tekerlekli pullukla bunun gibi şaseye kadar indirmedi.. :) :)

Kardeşim motorun hayırlı uğurlu olsun. Begendiysen sorun yok.
Da şaseye kadar gömülmüş pulluk göremedim ben. Tek gördüğüm şaseye kadar tıkanmış çamuru sürüyüp gelmen. O tarlayi o çamurda illa surmen gerekiyorsa cizelle surseydin keşke.

Yanlış anlamayin ama bu şekilde, yok o marka çekmez yok bu marka şaseye gömmez diyerek zetora en büyük kötülüğü yapıyorsunuz bilmeyerek.

Misal Erkunt noter onaylı bilmem kaç gram yakıyor diye yaptığı reklamın yarattığı antipatiden çok çekti.

Benim ki nacizane bir tavsiye.

• Beğen
Tepkiler: Gaia