sizin 75c tarlada ne yaktı

arkadaslar gecen gun mısırların arasını sürdüm takviye 3 le derin sürüm yaptım 3 lü ara sabanıyla 50 dönümde 42 lt mazot yaktı sizce iyi bi sonuçmu peki sizin traktörleriniz bu tip işlerde ne yakıyor teşekürler beyler

Ben ayçiçek aralarını düz 2 ile hiç yakmadı desem yeridir.2 nin 3 ile ara sürüm biraz yavaş geldi bana.4 lü 13 no pulluk çektim,3 lü 15 NO pulluk çektim,temmuz 20 de 7 li dip kazan çektim hiç bir zaman 2 nin 3ü nü kullanmadım!

Bende 65C var gözlemlerime göre takviyede yakıt artıyor özellikle 1500d/d üzerindeyse. Ben geçen yıl boğazına kadar doldurdum güzün 4/11 ile 3 takviye kimyon yerleri sürdüm,25 dönümde bir depo yetmedi,yanlız ben sıkıştırdım ve deveboynuna kadar batırıyordum.

arkadaslar iş yogunlugundam cevap yazamadım kusura bakmayın.şimdi gelelim asıl konuya .bizim burda mısır arası derin sürüm yapılır saban yarım metreden fazla toprak içinde gider bu nedenle ağır sürüm yapılır hızlı gidersek mısırlara zarar verir başladığımda işe saat 10 du bitirdiğimde 8 civarıydı 15 dk yemek molası hariç traktör hiç durmadı .burdaki çiftçilere ve traktör tamircisine sordum ve gayet güzel yakmış dediler telefonumda resimler var uygun bi zamanda yukleyeceğim