75 c intercooler uygulaması

Bu durum motorun karakterinden ileri gelebilir. Düşük devirde çalışmaya entegre değildir muhtemelen. Traktörde ek ağırlık var mı gövdeside ağır gelebilir traktöre. Olmadı yakıt pompasını tekrardan ayarlatmak lazım ama bu seferde diferansiyelleri zorlayacak. Toprağınız nasıl sert mi çok?

Turbo havayi sıkıştırıyor, sıkışan hava ısınıyor, ısınma turbonun basıncına göre değişir. İsinan hava genlesir ve birim hacimdeki oksijen miktari azalir. İntercooler radyator gibi havayi biraz soğutulur, soğuyan havada birim hacimde oksien artar, motordaki yanma iyi olur. Özellikle sicak havalarda daha cok fayda saglar. Yakita fayda saglar ama % olarak ne kadar bilemem. Kalkışlarda ise cok degisiklik bekleme. Naçizane tavsiyem ekipmani indirmeden harekete basla, ardindan indir,

• Beğen
Tepkiler: Gaia
Fabrikası koymadıysa demek gerek yok motor norm ve karakteristik olarak uygundur gerek yoktur veya Koç çalmıştır, bunu öğrenmek için aynı serinin dışarı gidenine Farmall 75C mi deniyordu ona bakacan o da aynıysa sıkıntı yok :)

motoru alalı bir ay oldu 100 saatte şuanda hiç birseyini ellemedim ek agırlık yok pompa geldigi gibi..fakat iştahlı bir gaz yeme olayı yok rolanti de dahi gaza yükleniyorum 2-3 saniye duraksıyor..pompayı ayarlatıp turbonun basıncını artırsam nasıl olur sizce

motoru alalı bir ay oldu 100 saatte şuanda hiç birseyini ellemedim ek agırlık yok pompa geldigi gibi..fakat iştahlı bir gaz yeme olayı yok rolanti de dahi gaza yükleniyorum 2-3 saniye duraksıyor..pompayı ayarlatıp turbonun basıncını artırsam nasıl olur sizce
Rolantide dahi dediğinden vites boşta anliyorum. O durumda dahi 2-3 sn bekleyip gaz yememesi anormal durum. Çünkü gaz kontrolü direkt. Belki sorun yoktur, varsa da pompa midir servis bilir. Turbo ayari filan degistirmeden once orjinal haliyle guzel calisir hale getirt traktoru, avuç dolusu para verip ayar filana kuruş harcama. İntercolu takmanin zarari olmaz ama kusuru ona bulur. Baska 75c gorursen dene , tarlada belki zor ama en azindan bosta gaz dene.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Rolantide dahi dediğinden vites boşta anliyorum. O durumda dahi 2-3 sn bekleyip gaz yememesi anormal durum. Çünkü gaz kontrolü direkt. Belki sorun yoktur, varsa da pompa midir servis bilir. Turbo ayari filan degistirmeden once orjinal haliyle guzel calisir hale getirt traktoru, avuç dolusu para verip ayar filana kuruş harcama. İntercolu takmanin zarari olmaz ama kusuru ona bulur. Baska 75c gorursen dene , tarlada belki zor ama en azindan bosta gaz dene.

cevremde sıfır alıpta pompa ayarlatıp çok faydası var diyenler oldu..pompalar ayarsız geliyormuş sözde ama servisle görüştüm yok öyle birsey diyor istersende ayarlat dene dedi

baska bır traktorde deneme yaparak gozle gorurlur bır fark hıssedersenızz servısınıze soyleyın gereklı ayarmayı yaparlar sorun lda dan kaynaklı olabılırr lda randumanlı calısmıyor olabılırr

Şikayetinizi iyi bir pompacıya anlatın, traktörün sesini dinlesin. O zaten anlayacaktır sorunu. Muhtemelen bir miktar daha avans istiyordur. Birde video çekerseniz sorunun ne derece olduğunu daha iyi anlarız.
Her şekilde servis halletsin, avans midir, baska sey midir her ne ise. Pompaci vb. Niye para harcasin? Asagi yukarı 100.000 para verildi. Servise birak, iki gunden uzun surcekse işi yapmaya traktor versinler, sorunu çözsünler,

Her şekilde servis halletsin, avans midir, baska sey midir her ne ise. Pompaci vb. Niye para harcasin? Asagi yukarı 100.000 para verildi. Servise birak, iki gunden uzun surcekse işi yapmaya traktor versinler, sorunu çözsünler,

Servisler pek önemsemiyorlar. Aldıkları paraya bakıyorlar. Zaten yaptıkları işe önem verseler müşterilerinin işini çoktan çözmüşlerdi. O motor öyle hafif bir gövdede hantal olmaması gerekir. Kaldıki Fiat motorlar iyi gaz yer. Pompacılar anlıyorlar zaten motorun sesinden. Avans ayarı pompanın üzerinden yapılabiliyor sökmeye gerek yok.

Tabi ilk iş servis olmaz ise pompacı.

Servisler pek önemsemiyorlar. Aldıkları paraya bakıyorlar. Zaten yaptıkları işe önem verseler müşterilerinin işini çoktan çözmüşlerdi. O motor öyle hafif bir gövdede hantal olmaması gerekir. Kaldıki Fiat motorlar iyi gaz yer. Pompacılar anlıyorlar zaten motorun sesinden. Avans ayarı pompanın üzerinden yapılabiliyor sökmeye gerek yok.

haklısın herseye normal diyor..direksiyon hidrolik den ses geliyor direksiyonda dahi hissediliyor söyledim bunlarda oluyor dedi :))

Eger sorun varsa, bence once de servis, sonrada servis. Garanti bitene kadar servis. Servis ilcedeki tamirciden ibaret değil, bolge servisi olur, fabrikadan teknisyen gelir, olmadi traktoru fabrikaya gotururler.

Benim bildiğim bu motorların Torku yüksek piston kolları uzun olduğu icin geç gaz yiye bilir sen gaz yemesine takılma çekişine deviri açtığı Zaman bayılmasına bal daha 100 saat diyorsun en basta benim traktörde öyleydi bırak biraz acilsin hemen biziklatma makinayı benimki düzeldi

Benim bildiğim bu motorların Torku yüksek piston kolları uzun olduğu icin geç gaz yiye bilir sen gaz yemesine takılma çekişine deviri açtığı Zaman bayılmasına bal daha 100 saat diyorsun en basta benim traktörde öyleydi bırak biraz acilsin hemen biziklatma makinayı benimki düzeldi

devrini aldıktan sonra bayılma yok ilk kalkışta illa yapıyor bekliyecegiz bakalım..