75 c ile mısır ara çapası

gayet normal bende de var 2014 75c 850 saatte suan. aşağı yukarı yakıtları aynı düşük devirlerde kullandığın zaman yakıt çok düşüyor dört piston olduğu için rolentide bile çekişinden ödün vermiyor , lakin ister tarlada ister yolda 17 18 gazı geçtinmi yakıt artmaya başlıyor tabi her motor aynıdır bastın mı yakıt artar jxc ye özel bi durum değil yani...

• Beğen
Tepkiler: GörkemÇetin
emsalleri ne durumda bilmiyorum fakat tekçeker fiat 55-56 ile mısır ara çapasında yol dahil 1 dekara yani bin metre kareye 300 gram civarı yaktıgımız düşünülürse sizin makina çok yakmış

bence sıfır motor için gayet uygun geldigi için paylaşmak istemiştim sizin söylediginiz yakıta ben pek inanamadım yolda dahil diyorsunuz takviye 2 veya 3 te çekiyoruz hiç bir motor bu kadar az yakamaz senin hesabına göre benim işledigim yeri senin motor 4 litre mazotla yapacak yani öylemi??

bence sıfır motor için gayet uygun geldigi için paylaşmak istemiştim sizin söylediginiz yakıta ben pek inanamadım yolda dahil diyorsunuz takviye 2 veya 3 te çekiyoruz hiç bir motor bu kadar az yakamaz senin hesabına göre benim işledigim yeri senin motor 4 litre mazotla yapacak yani öylemi??

valla ne desem bilememdim
birşey dedigimizde hemen savunma mekanızmaları tavan yapıyor
oysa iyi niyetle bilgi vermek amacıyla yorum yazıyoruz

konuya gelecek olursak
videonu izlemedim mesajımı alıntıladıgın mesajını görene kadar
azönce izledim
birkaç şey söylerim yinede
1-sen araçapa yapmıyorsun
senin yaptıgın lister çekmek (lister mısıra karık açan bunu yaparkende gübre atabilen makina) gübre atarsın atmazsın lister ayrı birşey ara çapa ayrı birşey
konu başlıgı faul birdefa
2- listere gelecek olursak lister iki çeşittir bir tanesi zincirli ve tekerlidir teker döner zincir hareket eder gübre deposundaki mil döner gübre aşagı akar makinanın bıçaklarıda karık açar gübreyi mısıra yaklaştırıp torakla kapatır
digeri kuyruk miliyle çalışandır diger lisetrin aynı işlemleri yapar tek farkı kuyruk miliyle çalışanda mazot çok yakar fakat çamurdada gübre atabilirsin ki çamurda hangi akıllı gübre atar oda tartışılır
3-mazot konusuna gelecek olursak
ara çapa denen alet 3-5-7 gibi bacak sayısında olabilir 3lüsünü 40-60 beygir aralıgında tekçeker 3 piston traktörle agır vites 3 veya 4 ile çekilir mazot tüketimide markadan markaya degişmekle beraber 250-400 gram arasındadır benim bahsettigim 300 gramda dogrudur inanmayan varsa memleketim yazıyor profilimde gelsin misafirim olsun beraber deneyelim nekadar yakıyormuş
listerde ise durum farklıdır
zincirli tekerli lister de 3-5-7 bcak sayılalarında olabilir
ve gübre deposu enaz 5 torba gübre alır 15 torbaya kadar alanlarda vardır 3 lü listeri 3 araçapayı çeken her traktör çeker
yakıt tüketimi markadan markaya degişmekle beraber 500-700 gram dır 55-56 bir depo mazotla(60litre) 120 dekar yere lister çeker yol dahil ve depoda mazot artar eve geldigimizde ara çapadan tek farkı düz birle gider traktör
kuyruk mili ile çalışan listerde herşey diger listerle aynı olmakla beraber olay direk yakıta biner
rakam biranda 800-900 gramlara çıkar ve diger listeri çeken küçük traktör bunu çekerken zorlanır ayrıca bu listeri çeken traktör düz 1 ile çekemez yavaş 3-4 ile çeker

kısaca konu açarken vede konuya başlık yazarken vede konuya eklediginiz videonun altına açıklayıcı bilgi yazarken briaz özen gösterin,
yoksa konunuzda mısırınız gibi bişey benzemez

konuya gelecek olursak
azönce izledim
senin yaptıgın lister çekmek (lister mısıra karık açan bunu yaparkende gübre atabilen makina) gübre atarsın atmazsın lister ayrı birşey ara çapa ayrı birşey
2- listere gelecek olursak lister iki çeşittir bir tanesi zincirli ve tekerlidir teker döner zincir hareket eder gübre deposundaki mil döner gübre aşagı akar makinanın bıçaklarıda karık açar gübreyi mısıra yaklaştırıp torakla kapatır
digeri kuyruk miliyle çalışandır diger lisetrin aynı işlemleri yapar tek farkı kuyruk miliyle çalışanda mazot çok yakar fakat çamurdada gübre atabilirsin ki çamurda hangi akıllı gübre atar oda tartışılır
ara çapa denen alet 3-5-7 gibi bacak sayısında olabilir 3lüsünü 40-60 beygir aralıgında tekçeker 3 piston traktörle agır vites 3 veya 4 ile çekilir mazot tüketimide markadan markaya degişmekle beraber 250-400 gram arasındadır benim bahsettigim 300 gramda dogrudur inanmayan varsa memleketim yazıyor profilimde gelsin misafirim olsun beraber deneyelim nekadar yakıyormuş
ve gübre deposu enaz 5 torba gübre alır 15 torbaya kadar alanlarda vardır 3 lü listeri 3 araçapayı çeken her traktör çeker
yakıt tüketimi markadan markaya degişmekle beraber 500-700 gram dır 55-56 bir depo mazotla(60litre) 120 dekar yere lister çeker yol dahil ve depoda mazot artar eve geldigimizde ara çapadan tek farkı düz birle gider traktör
kuyruk mili ile çalışan listerde herşey diger listerle aynı olmakla beraber olay direk yakıta biner
rakam biranda 800-900 gramlara çıkar ve diger listeri çeken küçük traktör bunu çekerken zorlanır ayrıca bu listeri çeken traktör düz 1 ile çekemez yavaş 3-4 ile çeker

kısaca konu açarken vede konuya başlık yazarken vede konuya eklediginiz videonun altına açıklayıcı bilgi yazarken briaz özen gösterin,

2 yıl oldu her halde, İzmir deki forum arkadaşlarını ziyarete gitmiştim. Arkadaşın birinde Gaspardo 4 sıra gübresiz havalı mibzer ve tt 50 2 wd var, sabah depoyu doldurudk 35 dekar biz mısır ektik, sonra şoför ladı gitti 35 dekarda o mısır ekmiş, toplam yakıt 140 TL, aynı gün gaspardo 4 sıra yı mikser arkasına kombine yapmış başka bir çiftçi ile sohbet ettik onun traktör TM 155 di :) yakıtını sormaya çekindim açıkçası.
Yukarda bahsi geçen konu benim gördüğüm ile aynı, ben sizin yakıt açıklamasına inanıyorum, CASE nin yaktığına da.

• Beğen
Tepkiler: YAVUZ_13

konuya gelecek olursak
azönce izledim

kardeşim senin yakıtına ben inanamadım onu söylemek istedim bu kadar alınıp atarlanacak ne var..ikincisi ise sen benim ne çektigimi benden iyiyimi bileceksin ben çapa diyorsam çapadır önden gübreatıyor arkadan çapa yapıyor en sonda karıklama yapıyor...bu arada mısır tarlası başkasının ben ona çekiverdim..biraz saygı lütfen