Massey ferguson 5450 ünlü 4-16 tarla sürümü

Öncelikle herkeze Selamın Aleyküm arkadaşlar :) bizim eski emektar 398 zi verip 5450 aldık ilk tarla denememiz oldu performans olarak gayet güzeldi motor ama yakıt biraz fazla geldi oda daha sıfır olduğu içindir diyelim :)
tarlamızı dolu vurdu o yüzden sürdük bu arada

https://www.youtube.com/watch?v=_6gZLXvwsUg

Öncelikle traktörünüz hayırlı olsun güle güle kullanın.

Toprağa baktım çok hafif trakyaya göre. Eğer tarlalarınız hep o şekilse 5 li 16 alın derim. 2d de 1600 devirde 7 km hız yeterli olacaktır.

Yakıtı fazla demişsiniz. Öncelikle kaç devirde kullandınz? Hassasiyet ayarlarını yapmışmıydınız? Ve hasssasiyet ayarı yapık olsa bile aktif taşıma sistemi açıkmıydı ? Foto atarsanız iyi olur.

Tarla sürerken difransiyel kilidi açık bir şekilde sürüm yapmanızı tavsiye ederim.

Bence toprak o kadarda agir degil 7 8 sene öncesine kadar bizim burda da k8mse 5li 6lı pulluk takmiyordu 100 hp traktörlere ama etrafta birinde varsa bi deneyin inanın daha rahat gider 5liyle hayirli olsun bu arada motorunuz

sağolasın abi daha iyileri sizin olsun
bizim arazilerimiz dalgalı olduğundan 4 lü tercih ediyoruz rampa tarlalarımız var

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Öncelikle traktörünüz hayırlı olsun güle güle kullanın.

Toprağa baktım çok hafif trakyaya göre. Eğer tarlalarınız hep o şekilse 5 li 16 alın derim. 2d de 1600 devirde 7 km hız yeterli olacaktır.

Yakıtı fazla demişsiniz. Öncelikle kaç devirde kullandınz? Hassasiyet ayarlarını yapmışmıydınız? Ve hasssasiyet ayarı yapık olsa bile aktif taşıma sistemi açıkmıydı ? Foto atarsanız iyi olur.

Tarla sürerken difransiyel kilidi açık bir şekilde sürüm yapmanızı tavsiye ederim.

toprak yapısı diğer bölgelere bakarak ağır ve dalgalı rampa yerler var beşli uygun olmaz bize

1600 1700 devirlerde kullandım hassasiyet ayarınıda yaptım ama aktif taşıma sistemi açıktı

toprak yapısı diğer bölgelere bakarak ağır ve dalgalı rampa yerler var beşli uygun olmaz bize

1600 1700 devirlerde kullandım hassasiyet ayarınıda yaptım ama aktif taşıma sistemi açıktı
1600 deviri geçmeyin. Tarlada çalışma esnasında aktif taşıma açıksa hassasiyet devreden çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: ahmet_1905