FİAT 60-66 MI TT65 Mİ ? HANGİSİ DAHA İYİ

Ufak bir değerlendirme yapmak gerekirse:

-İki traktörde 2,9 litre 3 silindirli motora sahip.. Yakıt tüketimi konusunu bilemem.

-Şanzıman olarak ise TT serisinde standart olarak 8 ileri 2 geri vites seçeneği var..
-60-66'da ise 12+12 vites seçeneği, levyeli ileri-geri ve tarla çalışmaları için ideal Takviye II diye bilinen medium vites mevcut.
Kısaca 60-66 transmisyonda daha üstün diyebilirim..

-Arka hidroliklerin kaldırma kapasitesi olarak da 2900 kg kapasiteye sahip 60-66'nın, 2200 kg kapasiteye sahip TT'den üstün olduğunu söyleyebilirim.

-Şase olarak da 60-66'nın şasesi TT'den daha uzun ve daha ağır. Değerler paylaştığım linklerde yazıyor.

-Sağlamlık ve 2.el piyasası olarak 60-66 yıllardır kendini kanıtladı.

-Bunun haricinde TT serisi traktörler bana daha seri geliyor açıkçası. Ergonomi olarak da TT demek daha doğru olur. Ama performans olarak saydığım hususlar dikkate alınacak olursa 60-66 demek daha uygun olur..

TT teknik özellik linki:
http://www.newholland.com.tr/Traktor-TeknikTablo.aspx?cid=20#!prettyPhoto/0/

60-66 teknik özellik linki:
http://www.tractordata.com/farm-tractors/003/3/8/3380-fiat-60-66.html

Ufak bir değerlendirme yapmak gerekirse:

-İki traktörde 2,9 litre 3 silindirli motora sahip.. Yakıt tüketimi konusunu bilemem.

-Şanzıman olarak ise TT serisinde standart olarak 8 ileri 2 geri vites seçeneği var..
-60-66'da ise 12+12 vites seçeneği, levyeli ileri-geri ve tarla çalışmaları için ideal Takviye II diye bilinen medium vites mevcut.
Kısaca 60-66 transmisyonda daha üstün diyebilirim..

-Arka hidroliklerin kaldırma kapasitesi olarak da 2900 kg kapasiteye sahip 60-66'nın, 2200 kg kapasiteye sahip TT'den üstün olduğunu söyleyebilirim.

-Şase olarak da 60-66'nın şasesi TT'den daha uzun ve daha ağır. Değerler paylaştığım linklerde yazıyor.

-Sağlamlık ve 2.el piyasası olarak 60-66 yıllardır kendini kanıtladı.

-Bunun haricinde TT serisi traktörler bana daha seri geliyor açıkçası. Ergonomi olarak da TT demek daha doğru olur. Ama performans olarak saydığım hususlar dikkate alınacak olursa 60-66 demek daha uygun olur..

TT teknik özellik linki:
http://www.newholland.com.tr/Traktor-TeknikTablo.aspx?cid=20#!prettyPhoto/0/

60-66 teknik özellik linki:
http://www.tractordata.com/farm-tractors/003/3/8/3380-fiat-60-66.html

Birebir aynı motor mu bunlar? Tork ve bg verileri neler? Tt65 aynı motorun turbo ve intercooler işe şişirilmiş hali ise daha güçlü olması gerekir. Hacim dışında kırpılma durumu mevcut mu? Çok soru sordum yazınca kızıyor fiat- nh gönüllüsü dostlarımız amma velakin nedir bu motorların kıymeti harbiyesi?

Birebir aynı motor mu bunlar? Tork ve bg verileri neler? Tt65 aynı motorun turbo ve intercooler işe şişirilmiş hali ise daha güçlü olması gerekir. Hacim dışında kırpılma durumu mevcut mu? Çok soru sordum yazınca kızıyor fiat- nh gönüllüsü dostlarımız amma velakin nedir bu motorların kıymeti harbiyesi?

TTF uzun yıllardır 3 silindir 2,9litre motor üretiyor, Pratikte bunlar arasında bariz fark olduğunu görmedim açıkçası. Aradaki 5 hp fark zaten praikte sorun sayılmaz ve popma ayarı ile amorti edilebilir. Eski 60-56 larda hatta 2014 yılında çıkan T480s'lerde bile aynı 2,9 cc motorlar mevcut. 60-66s'nin tork değerini bilmiyorum, TT'nin yazıyor olması lazım. Turbo- intercooller farkı olacaktır elbet hatta TT'lere serilik olarak yansıyor ama bahsettiğim gibi gerek şanzıman gerek şase 60-66'yı tarla işlerinde daha ön plana çıkarıyor.

Birde şöyle bir şey var. Genel özellikler olarak dikkate alırsak 60-66'yı şimdiki TD65D ile, TT'leri ise eski 54C'ler ile aynı segment olduğunu söyleyebiliriz.

TTF uzun yıllardır 3 silindir 2,9litre motor üretiyor, Pratikte bunlar arasında bariz fark olduğunu görmedim açıkçası. Aradaki 5 hp fark zaten praikte sorun sayılmaz ve popma ayarı ile amorti edilebilir. Eski 60-56 larda hatta 2014 yılında çıkan T480s'lerde bile aynı 2,9 cc motorlar mevcut. 60-66s'nin tork değerini bilmiyorum, TT'nin yazıyor olması lazım. Turbo- intercooller farkı olacaktır elbet hatta TT'lere serilik olarak yansıyor ama bahsettiğim gibi gerek şanzıman gerek şase 60-66'yı tarla işlerinde daha ön plana çıkarıyor.

Birde şöyle bir şey var. Genel özellikler olarak dikkate alırsak 60-66'yı şimdiki TD65D ile, TT'leri ise eski 54C'ler ile aynı segment olduğunu söyleyebiliriz.
motorolarak tt65üstün sanjıman olarak 60-66
şimdi pratikte pompa ayarıile tt de 80 hpye çıkabilir.
- orjinal olarak değerlendirilirse tt65 2.9 litre 65 güce 2300devirde erişir 261 max torku 1400 devirde sağlar eksozdan siyah hiç atmaz
- 60-66 ise 60güce 2500 devirde ulaşır 203 nm max torku 1500 devirde yakarlar sadece aralarındaki 60 nm ye yakın tork farkı tt65 in 60-66 dan %20-25 daha güçlü olduğunu ifade etmeye yeter. teknolojinin varlığı görmezden gelinemez die düşünüyorum

Bu soruyu td 65 ve tt 65 diye sormak daha adil olurdu guc olarak tt fazla turbo vs falan filan bunu teknoloji olarak gormuyorum ben nitekim bu ozellikleri 60 66 ya da takilabiliyor nitekim takiligi zamanda degil tt 65 75 ligi gelsin 60 66 sanzuman olarak cok kuvvetlidir tt ler gibi zayif degildi zaten saglamlik olarak 2 tt eder 66 lar fazla lafa gerek yok tt lerin seriliginden baska hic bir yonu 66 ile kiyaslanmaz yakit olarakda daha az yakacaginin garantisini veririm 60 66 nin sadece yolda yakar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: historyman