Yeni oyuncağım Parlayan 3000 lt

Güle güle kullanın.

Büyük kapasite, güçlü pompa ve pratik kullanım en büyük avantajları.

Çekili tip Pülverizatör'leri kullanırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var kısaca değinmek gerekirse:

- Devrilmeye aman dikkat! Ağırlık merkezleri yukarıda olduğu için eğimli arazilerde son derece dikkatli davranmak gerekli. Çok kolay devriliyorlar.

- kanatlara dikkat. Kanatlar öne katlanmalı olduğu için direk ya da ağaç gibi engellere çarptığında hasar alabiliyor. Asılı tipler gibi kanat arkaya katlanmıyor. Fotoğraflardan net göremedim. Bazı modellerde çarpma sigortası oluyor. Sigorta bir nemse koruma sağlıyor ama yine de çarpma durumunda hasar oluşuyor. Dikkatli kullanım şart.

- Tek dingilli modeller, hele süspansiyon yoksa, bozuk zemine çok sallanıyor. Bu da kantların ve makinanın erken yıpranmasına neden oluyor. Hızı düşük tutmakta fayda var.

- En önemli konu da dönüşler. Tekerlekte dümenleme olmayan modeller, özellikle keskin dönüşlerde, makina traktör izinden çıkarak mahsulü çiğneme yapıyor. Sizinkinde uzatmalı 2 kademeli arış kullanmışlar. Bu arış türü izden gitmeme problemini kısmi olarak azaltsa da çok başarılı değil. Yastıklama dönüşlerini olabildiğince geniş ve nizami yapmaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Çekili püşverizatörlerde (benim fikrime göre) tam randıman almak için, tandem dingil, dingil süspansiyonu, 2 eksenli kanat süspansiyonu ve arıştan dümenleme özellikleri olmalı.

Ha bu özelliklere sahip pülverizatörler 160 binden başlıyor, orası başka :)

abi sanada parlayan askılı elektironik ayarlamalı alalım :)

Ben Güçsan ile beraber hevesimi aldım. Şimdilik onunla oynuyorum.

Konu dışı ama müsaadenizle bir soru sorayım [MENTION=53747]ORION[/MENTION] a. Mübarek ramazan günü mısır soruyorsun oruç ağzımla yarım saat anlatıyorum.Gübreden girdik, sulamadan çıktık, tohumdan girdik verimden çıktık. En sonunda ama ben ben danelik değil silajlık ekeceğim diyorsun. Be mübarek adam ilk söyleyeceğini sondan söylüyorsun. Duyan kahvede çay içerken yanındakilere "dur bak şimdi napcam" deyip aradın zannedecek ;).

• Beğen
Tepkiler: ORION
Ben Güçsan ile beraber hevesimi aldım. Şimdilik onunla oynuyorum.

Konu dışı ama müsaadenizle bir soru sorayım [MENTION=53747]ORION[/MENTION] a. Mübarek ramazan günü mısır soruyorsun oruç ağzımla yarım saat anlatıyorum.Gübreden girdik, sulamadan çıktık, tohumdan girdik verimden çıktık. En sonunda ama ben ben danelik değil silajlık ekeceğim diyorsun. Be mübarek adam ilk söyleyeceğini sondan söylüyorsun. Duyan kahvede çay içerken yanındakilere "dur bak şimdi napcam" deyip aradın zannedecek ;).

Abi günahımı alıyosun :) kurt kesmiş arkadaşın buğdayını "mısır ekecez, anca silajlık yetişir dedi" :) netekim yine senin dediğin o 3. tohumu aldık sanırım W34 idi sanırım. video atacam bakalım düzenleye bilirsem :)

Hayırlısı olsun güle güle kullanın.

teşekkür ederim..

Harika makina. Çok beğendiğim. Allah kazasız belasız hayırlısıyla kullanmak nasip etsin. Hepimize lazım ama hepimizin işi değil. Allah özenenlere de nasip etsin inşallah.

teşekkür ederim allah isteyen herkese nasip etsin..

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

teşekkür ederim..

Taş devrinden maden devrine geçmişsiniz. Hayırlı olsun. Hangi ürünlerde kullanmayı planlıyorsunuz?

:) teşekkür ederim. soğan, pancar, mısır, arpa, buğday tarımı ile uğraşıyoruz bunlarda paralıycaz işte makinayı :)

Hayırlı olsun bol kazançlar getire. 43 binlik makina aldınıza göre işlediginiz arazi baya var herhalde, yanlış anlamayın yazdıgımıda.

teşekkür ederim. 1000 dekar civarı yer işliyoruz. bu makina 1000 dekara fazla gözükebilir ama bizim arazi bölge olarak çukurda kalıyor bu yüzden de hastalık çok oluyor, mesela cercosporaya yakalanmadan pancar hasat etmemiz mümkün değil...

Güle güle kullanın.

Büyük kapasite, güçlü pompa ve pratik kullanım en büyük avantajları.

Çekili tip Pülverizatör'leri kullanırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var kısaca değinmek gerekirse:

- Devrilmeye aman dikkat! Ağırlık merkezleri yukarıda olduğu için eğimli arazilerde son derece dikkatli davranmak gerekli. Çok kolay devriliyorlar.

- kanatlara dikkat. Kanatlar öne katlanmalı olduğu için direk ya da ağaç gibi engellere çarptığında hasar alabiliyor. Asılı tipler gibi kanat arkaya katlanmıyor. Fotoğraflardan net göremedim. Bazı modellerde çarpma sigortası oluyor. Sigorta bir nemse koruma sağlıyor ama yine de çarpma durumunda hasar oluşuyor. Dikkatli kullanım şart.

- Tek dingilli modeller, hele süspansiyon yoksa, bozuk zemine çok sallanıyor. Bu da kantların ve makinanın erken yıpranmasına neden oluyor. Hızı düşük tutmakta fayda var.

- En önemli konu da dönüşler. Tekerlekte dümenleme olmayan modeller, özellikle keskin dönüşlerde, makina traktör izinden çıkarak mahsulü çiğneme yapıyor. Sizinkinde uzatmalı 2 kademeli arış kullanmışlar. Bu arış türü izden gitmeme problemini kısmi olarak azaltsa da çok başarılı değil. Yastıklama dönüşlerini olabildiğince geniş ve nizami yapmaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Çekili püşverizatörlerde (benim fikrime göre) tam randıman almak için, tandem dingil, dingil süspansiyonu, 2 eksenli kanat süspansiyonu ve arıştan dümenleme özellikleri olmalı.

Ha bu özelliklere sahip pülverizatörler 160 binden başlıyor, orası başka :)

önerilerin için teşekkür ederim yılmaz abi bende farkındayım bunların. kanadın uç kısmı geriye katlanıyor yere değdiği zaman kapanıyormuş babam bir iki kere yere kaktırmışta :) bunu da ilerde bi amazone ile değiştiririz herhalde seninde saydığın donanımlar olur fiyatıda o civarda olur:)

kıskandım ama :D hayırlı olsun Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin video at video bende atayım çekmiştim daha atamadım :)

teşekkürler mustafa aslında sanada böyle bişey lazımdı:) video çekerim fakat düzenleyip siteye atmam sezon sonunu bulabilir :S

Hayırlı olsun, Bol kazançlar getirmesi dileğimle..

Çok teşekkür ederim İzzet abi :)