Traktör önerileri var mı?

15-17bin tl arası ikinci traktör lazım tümosanın yanına ama kararsızız :) 4 silindir 65 beygir ve üzeri. 5-6 ton yükü çekmesi lazım yolda yakmaması lazım ki ayak işine gitsin. ilaçlama da çapada filan kullanıcaz lazım oldukça 4'lü pulluk çekse aslında iyi olur iki traktörle işi hemen bitiririz. model takıntısı yok fazla sanayi istemesin yeterli :)

Bu fiyata steyr 768 dediğiniz kriterlere uyuyor. Ancak 5 - 6 ton yük çekme konusunda emin değilim. Düz araziyse o yükü çeker sanırım.
4 silindir 70 hp traktör 5 6 tonda zorlanacak bence bir etraflıca düşünün derim... 3 silindir 47 hp traktör ile 7.5 ton çekmişliğimiz var 70 hp traktörün 10 tona kadar yolu var. :)

4 silindir 70 hp traktör 5 6 tonda zorlanacak bence bir etraflıca düşünün derim... 3 silindir 47 hp traktör ile 7.5 ton çekmişliğimiz var 70 hp traktörün 10 tona kadar yolu var. :)
Düz yerde çeker. Biz d 70 hp 4 silindir motor kullandık. Bizim buradaki gibi rampada o kadar yükle gidemezsin. 5 6 ton yükle nerede ne iş yapacağına bağlı.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin KALAYCI

Düz yerde çeker. Biz d 70 hp 4 silindir motor kullandık. Bizim buradaki gibi rampada o kadar yükle gidemezsin. 5 6 ton yükle nerede ne iş yapacağına bağlı.
Bolu'nun dağ köyünde oturuyorum, yeterince engebeli bir arazimiz olduğunu düşünüyorum.Daha fazla uzatıp konuyu meşgul etmeye gerek yok...

• Beğen
O civarda birçok mantıklı seçenek mevcut aslında. Yapacağınız işleri ve bahsettiğiniz ekipmanları çekebilecek birkaç farklı marka traktör önerebilirim.

Kullanıcısı olarak ve çoğunu tecrübe ettiğim için:
Binicisi olduğum Fiat 640 kesinlikle önerebilirim. Ama bütçeyi 3-5 bin büyütüp 65-46 yada 70-56 düşünülebilir.

Şanzıman olarak seçeneği bol olan o segmentte kullanıcıların yakıtını sevdiği, dar lastikli olanların ara çapa için ideal olduğu
Steyr 8073 yada yine bütçeyi 3-5 zorlayıp Başak 2073sh düşünülebilir. Yine bakım ve temizlik durumu tereddütsüz olan bir 768 fena bir seçim sayılmaz.

Fiyat olarak o civarlarda olan ve acı kuvvetiyle meşhur:
3 silindir Tümosan 60-80N, 4 silindir 74-80, 82-80 gibi Tümosan modelleri düşünülebilir.

Bunların dışında yine isim yapmış MF 285-265 familyası John Deere 2030, 2130, 2040 veya Ford 5000, 6600, 6610 gibi şahane seçeneklerde var fakat onlar hakkında fazla bilgim yok.

çok teşekkür ederim cevaplar için :) yük konusunda haklısınız ama yüksek yerlerden yük indirdiğimiz oluyor yoksa 640a 10 ton atmışlığımız var düz yolda ofise götürürken çift römork ama her yer düz olmuyor maalesef :) bi duyum var bizim burda steyr üzer parçası pahalı diye o konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

10 aylık 8073, 1997 den bu güne ise 285s hakkında parça-buçuk tecrübem var. Mf daha güçlü ama ikinci traktör için size gerek yok ben hala 768 tarafındayım. Tümosan, nh hakkında bilgim yok o sebeple yorum yazmadım. Tavsiyem mf ve steyr ikilisi arasından steyr. .

• Beğen
abi dediğim gibi duyum aldım öyle bi o yüzden sordum :) peki bilginiz var mı :)

Hidrolik kollarında sıkıntı çıkmadıktan sonra parçaya çok para vermezsiniz. Gerçi 768'in hidrolikleriyle 8073'ün arasında fark var. Bizim 'ün hidrolik beyni 1000 dolar kadar bir fiyatı vardı. Ancak alacağınız traktöre dikkat ederseniz sorun çıkacağını sanmam.

Benim sahsi gorusumdur stayir traktor grubu eyvallah iyi ceker az yakar ama dayaniklilik olarak bana gore iyi bi marka degildir gerek motoru gerek difransiyal kısmı. 640 fiat kadar dayanacagini asla sanmam k.mili steyrin gercekten iyidir ama