John Deere 1450cws & 6420 ve Case jx100 Pro Arpa Hasadı 2016

Merhaba arkadaslar.Bugün hayırlısı ile arpa hasadını yaptık.Senenin ilk hasadını 10 gün kadar önce bi tanıdığımıza yapmıştık.Sınavlar sebebiyle çekim yapma şansım olmadı.Bugun kendi arpalarımızı biçtik.Ortalama olarak tartma şansım olmadı,fakat arabalardan tahmin ettiğim kadarıyla 500 civarında olduğunu tahmin ediyorum.bu yıl inşallah buğdaylardada bu şekilde bi hasat olur.Herkeze bereketli hayırlı bir sene diliyorum.Keyifli forumlar

[video=youtube;MMtvueRZkGI]https://www.youtube.com/watch?v=MMtvueRZkGI[/video]

Kolay gelsin. Bereketli olsun. Ben de bugün Lüleburgaz Ahmetbey kasabasındaydım, Millet harıl harıl arpa biçiyor. Başka taraflarda daha durgun devam ediyordu biçim.
sağolasın ismail pazartesi yoğun yağışlı görünüyor hava durumu şu aralar herkes arpayla kalan otlarını bağlamaya çalışıyor :)
Bereketli olsun kolay gelsin:) arpalar güzel maşallah:D
Sağolsun tesekkurler.geçen seneye göre gayet iyiler.
Bereketli olsun bizde bu gun bictik .
sağolasın abi.verim iyidir inşallah
bereketlı olsun allah kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin
Sağolsun tesekkurler hepimize inşallah
Bereketli olsun kazasız belasız inşallah başlamışsınız.
Sağolasın tesekkurler.arpalardan başladık,köydede pek arpa kalmadı zaten.buğdayların bi haftadan fazla olması sürer gibi
Bereketli olsun kolay gelsin. Bu sene arpalar bizim burdada 500kg civarı ama geçenlerde 650kg Lord biçtim. Seneye Lorda mı geçsek ne yapsak:)
sağoalsın mustafa tesekkurler :) bizimde 500 küsürlere tekabul ediyor gibi.buda gayet iyi çok şükür arpayı anıza ekiyoruz.Lord verim olarak okadar farkediyorsa olabilir ben zaten hayvanlara yarma için ekiyorum satışlık ekim yapmıyoruz.tane olarak iyiyse kullanabilirm :)
Bereketli olsun kolay gelsin.
Sağolasın ercan tesekkurler
Bereketli olsun Allah kaza bela vermesin
sağolasın hepimize insallah
bereketli olsun , verimler güzel.
tesekkurler şuan için verimler civar kesimlerdede iyi umarım buğdaylarda boyle olur.
maşallah bereketlı olsun sızın biçim zamanı sakin geçio anlaşılan bizim burda biçer sırası kavgası yapmakdan çok hareketli geçer
sağoalsın tesekkurler.Valla bizim burda makinalar günde bi iki parça biçip geliyo köyde makina var baya oyuzden sezon olmayınca makinalar yatıyor :)
Güzel paylaşım. Bereketli olsun...
sağolasın erkan tesekkurler
Bereketli olsun john deere in içi gayet sessiz.
tesekkuler.kabin izalasyonundan memnunum.üstelik common rail sistemlide değil motor tam gazda baya sesli çalışıyor ona rahmen içerisi konfor olarak sessiz ve rahat

sağolun tesekkurler

Lüleburgaz / Sakızköy'de kendi arpalarımızdan bu gün deneme yaptık yaş mı değil mi diye, yukarıda belirttiğiniz gibi salı günü Lüleburgaz'da yağmur gözüküyor onun için yarın bizde tam gaz arpa biçimine gireceğiz hayırlısı ile.
Bu arada deneme için biçtiğimiz tarla 8100 m2 Sladoran ( 2 sıralı) 3930 kg verim aldık 490 kg/da köyde verim rakamlarını uçuk söyleyen insanlar var ama ortalama 500-550 kg olacak gibi duruyor.
Allah herkese bereketli kazasız belasız bir sezon geçirmeyi nasip etsin.

Lüleburgaz / Sakızköy'de kendi arpalarımızdan bu gün deneme yaptık yaş mı değil mi diye, yukarıda belirttiğiniz gibi salı günü Lüleburgaz'da yağmur gözüküyor onun için yarın bizde tam gaz arpa biçimine gireceğiz hayırlısı ile.
Bu arada deneme için biçtiğimiz tarla 8100 m2 Sladoran ( 2 sıralı) 3930 kg verim aldık 490 kg/da köyde verim rakamlarını uçuk söyleyen insanlar var ama ortalama 500-550 kg olacak gibi duruyor.
Allah herkese bereketli kazasız belasız bir sezon geçirmeyi nasip etsin.

Lüleburgaz civarında 3 aşağı 5 yukarı verimler aynı istisnai toprak yapılarının dışında oda.500-50 arasında çok iyi,bereket versin.buğdaylar dahada fazla olabilir ki inşallah ta olur.geçen seneki fiyatlara buğday fiyatları donuyor ama masraflar geçen seneki gibi değil.hiç olmadı verimden kazanırsak bu açığa denk gelsin

Bu sene ben biraz hüsrana ugrayacagim kesinleşti araplarda geçen sene 570-600 arası almıştık bugdaylarda 470-500 arası olmuştu. Bu seneki arpalarida 500 le bicersem bugdaylar bu verimin altında olur gibi geliyor. İnşallah ben yanilirimda herkez yüksek verim alır. Biz ekinlere üstümüze düşen işçiliği yaptık gerisi artık allahtan kismetimizde ne varsa o olacak...

Bu sene ben biraz hüsrana ugrayacagim kesinleşti araplarda geçen sene 570-600 arası almıştık bugdaylarda 470-500 arası olmuştu. Bu seneki arpalarida 500 le bicersem bugdaylar bu verimin altında olur gibi geliyor. İnşallah ben yanilirimda herkez yüksek verim alır. Biz ekinlere üstümüze düşen işçiliği yaptık gerisi artık allahtan kismetimizde ne varsa o olacak...

bu sene trakyanın edirne cevresince buyuk bölümünde buğdaylar hastalık sebebiyle kendini geliştiremedi,tüyap konya fuaarına giderken oradaki manzarada hiç hoş değildi konya kırsalındaki buğdaylarında o aşamadan sonra kendini toparlıyacağını sanmıyorum.sulu tarımla olanlar belki.şua aşamada bu verimler gayet guzel ya hiç olmasaydı o dahada kötü olurdu.kendi bölgemizde de farklılıklar var.geçen gün bir tanıdığımızın arazisinde 700 kg lara kadar buğday biçtik Allah hayırlısı neyse onu vesile etsin.dediğiniz gibi bi bize düşen işçiliği yaptık.gerisi kısmet.

• Beğen
Tepkiler: gkhAn