Eskişehir ve Konyada Kalacak Yer

arkadaşlar eskişehir ve konya merkezde aileyle birlikte kalınacak temiz ve ucuz otel veya benzeri yerleri bilenler bi zahmet yardımcı olabilirlerse sevinirim sağolun

Eskişehirli'yim ama Konya'dan örnek vereyim. Konya'da iki yerde kaldım. Birisi Hakim evi diğeri Selçuk ünv. içindeki uygulama oteli. Beklentinizi tam bilmediğim için bunlar için bir şeyler diyeyim. Hakim, savcı vs yakınınız varsa hakim evi şehir merkezinde izbe bir yerde :). Ben gece vakti adres sormaya çekindiğim bir yerde zar zor buldum. yeri ezberledikten sonra merkezdeki turistik yerler yürüme mesafesi. Kahvaltı öğrenci yurdundan hallice. Gecelik ( oda+kahvaltı ) 80 tl gibi bir şeydi galiba. bina otantik odalar daracık.

Uygulama oteli merkeze uzak ama ulaşım tramvay ile mümkün. Oda fiyatı 60-80 tl gibi birşeydi. Oda kahvaltı şeklinde yani ikiside kişi başı değil. Fiyat/performans açısından ikiside değerlendirilebilir. Bence havuz, sauna, sahil vs beklentiniz olmadığını varsayarsak en idaali bu. Ben şahsen çok güvenmediğim otellerde bedava da olsa pek çok yiyeceğini yemiyorum. Yumurta, domates, salatalıkla bir yere kadar. Eğer yine bir yakın varsa öğretmen evi de hem merkezde hemde ekonomik.

Eskişehir için aklıma Uysal termal otel geldi şehir merkezinin ortasında. O kadar yani. Orada başka termal oteller de var. Fiyatlar kişi değil oda diye biliyorum. Birde ( duyumlarıma göre ) Eskişehir'de günlük apartlar var buraları, bağlar, tren istasyonu yakınlarını ve "büyük" bir oteli pek tercih etmeseniz iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: ORION