Masraflı çayır biçme makinası mercimek bicermi

35 donum yesil mercimek ektim işçi bulmak sıkıntılı gibi gözüküyor çift bıçaklı çayır biçme makinasi ile bicmeyi düşünüyorum bu şekilde hasat yapan arkadaşlar oldumu mercimeğin boyu 20.25cm biçer döver bicermi

Mastarli nin çift bicaklisi daha gelişmişi.pancar işçisi çok bizim burada hepsiynen konuştuk hiçbiri yolmuyo tarlayi mubzerle ektiğimiz için çok sık diyorlar sert diyorlar.mercimek ekimi burada patlama yaptı herkez mercimek ekti en az eken benim

Biçilir hemde cok güzel biçilir :) ki yıllardan beri mercimeği tek bıçaklı veya çift bıçaklı cayır biçme ile biçeriz biçerler :) son yıllarda Biçerdöverlerde mercimek biçmeye başladı ve verimi mastarlı biçmeye nazaran daha iyi dana dökme olmayıp direk boğaza gittiği için :)

Biçilir hemde cok güzel biçilir :) ki yıllardan beri mercimeği tek bıçaklı veya çift bıçaklı cayır biçme ile biçeriz biçerler :) son yıllarda Biçerdöverlerde mercimek biçmeye başladı ve verimi mastarlı biçmeye nazaran daha iyi dana dökme olmayıp direk boğaza gittiği için :)
Habun bilader sen naptın bictinmi kırmızı mercime. Bizim baharlık kırmızı mercimek pek boylanmadı , hemde bayas ot var ağ hardal . baharlık ekme işi bizim burda tutmayacak gibi ama belki güzlük ekim olabilir.

Habun bilader sen naptın bictinmi kırmızı mercime. Bizim baharlık kırmızı mercimek pek boylanmadı , hemde bayas ot var ağ hardal . baharlık ekme işi bizim burda tutmayacak gibi ama belki güzlük ekim olabilir.

Biçtim ben abi 28 mayısta biçmeye başladım zıpkalı cayır biçme ile 6 hazirandada yürüyen harman makinası patozlu harman ettik aslında niyetim bicerdövere vermekti ama elimde iş olmayınca boş durmayıp aradan cıkardım :)
Boy pek sıkıntı olmaz abi mercimekte boy sadece samana yarar oda lazım diyil tane mühim ki genelde tanelerde kısa mercimeklerde cok olur, 25 30 cmden sonra mercimek ila yatmaya başlar ki oda hasadı baya bi zorlaştırır :) hatırlarsan ilk başlarda konuştuğumuzda mercimekte baş belası ot yabani hardaldır demiştim :) sizin orayı bilmiyorum abi ama mercimekler cicek acmaya başlamamışlarsa Bayerın challenge 600 ot ilaçını atabilirsin ziratciler 1 litresini 8 dekara tavsiye eder ama sen 10 dünümden aşağı düşürmemeye calış düşersede pek sıkıntı olmaz ama havalar sıcaklaşır yağışda yağmazsa bitki strese girip sararır bodur kalır yağış alırsa tekrar düzelir onun haricinde ilaç stresine giren mercimeği cabuk düzeltmesini istersen cok az azot katkılı sıvı yaprak gübresi kullanabilirsin tek başına kullanılması şartı ile fazla azot katkılı olursa boya kalkar bitki ki oda mercimekde işe yaramaz abi :)