Tamburlu ot biçme zırhı hakkında

Arkadaşlar 10 yılı aşkındır döner ot makinası kullanıyorum sıfır almıştım. Sadece çayır biçiyorum,özellikle kıraç yerlerde ve körtebeklerin kazdığı topraktan çıkan küçük taşlar sıkıntı,önceki traktörde camlar kolay çıkıyordu sıkıntısız kullanıyordum. Bunda cam sökme şansı pek yok geçen yıl makinaya zırh alalım dedi babam kalmamış 250 istiyordu ben o parayı vermem :) köşebent demirden orjinal ölçülerde kendim yapacam kısacası faydası olurmu? Bu tip makina kullananlar ne tür önlem alıyor. Bizim buralarda hep mastarlı dönerden korkuyorlar :) Uzun oldu kusura bakmayın selamlar. :)

Plastik seffaf camlar var dosemeciler kullanir yada bazi mekanlarda da da kullananlar var
Kalin plastik yada naylon
Ben ondan kestim sag ve arka tarafa benden gorup yapanlar oldu cozum oluyor is bitince cikarip katlayip sakliyorum seneye tekrar kullanılıyor
Ip yada kablo ile baglasan olur

Teşekkür ederim İsmail abi kalın halıfleks yağlı kamyon çadırı ve senin önerilerinden birini yaparım. Orjinal bi tane bulup demir ölçülerini aldımmı tamamdır. :)

Arkadaşlar 10 yılı aşkındır döner ot makinası kullanıyorum sıfır almıştım. Sadece çayır biçiyorum,özellikle kıraç yerlerde ve körtebeklerin kazdığı topraktan çıkan küçük taşlar sıkıntı,önceki traktörde camlar kolay çıkıyordu sıkıntısız kullanıyordum. Bunda cam sökme şansı pek yok geçen yıl makinaya zırh alalım dedi babam kalmamış 250 istiyordu ben o parayı vermem :) köşebent demirden orjinal ölçülerde kendim yapacam kısacası faydası olurmu? Bu tip makina kullananlar ne tür önlem alıyor. Bizim buralarda hep mastarlı dönerden korkuyorlar :) Uzun oldu kusura bakmayın selamlar. :)

bız boyle bıseyle cozduk ısı

Resimler ve ekler

• Fotoğraf0527.jpg
    Fotoğraf0527.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 454
Arka cam, sag cam ve kapi kapatacak kadar sık dokuma kümes teli de iş goruyor ve takmasi pratik. Telin cama yapişmamasi için arka cam ile yan camin köseye 10x10x40 cm sünger koymak yeterli oluyor. Gerginliği sağlamak için lastikli ip pratikligi sağliyor.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Bu makina yaralı mı, zaralımı bilemedim. Çok kişinin kafasını deldi attığı taşlar, kestiği kaplumbağa, yılan, kuş yavrusu cabası. Özellikle kaplumbağaların neslini kuruttu.

İşin o boyutu kötü zaten. Hayvanlara zararı çok önceleri yazında çayırda su olurdu leylekler çeşitli sinekler kaplumbağa kurbağa şimdi bizim orda eser yok bazı çayırlardan toz kalkıyor. İlk aldığım yıl ben sonradan gördüm bi taş atmış oda sol çamurluğa den gelmiş avuç büyüklüğünde çamurluğu nerdeyse delmiş bana denk gelse ne olurdu bilmem.

İlk yaygınlaşmaya başladığında her tarlada kesilmiş kaplumbağalar olurdu şimdi dikkat ediyorum hiç yok. Sebebi ksplumbağanın kaçmayı öğrenmesi değil tarım yapılan bölgedeki populasyonun yok olmasından kaynaklanıyor. Sadece ormana yakın tarlalarda birkaç kesilmiş kaplumbağa görüyorum hatta fotoğraf çektim
5252d56a25942593e0dcf144207f1588.jpg
ef2b86b4b7e3b43eb02ac0bfdc8fb8be.jpg

Bende çok üzgünüm o konuda hatta ot işinden vazgeçmek istiyorum tam baharın hızlı zamanı katliam
Tavşan ,kirpi, yılan ,kuş yuvaları çok zarar veriyoruz eğer ilahi adalat tecelli ederde yakamıza yapışırlar ise neden diye işimiz zor
Taneye biçim zamanı biraz daha kuşlar falan büyümüş oluyor tavşanlarda büyümüş oluyor hem taneye biçim biraz daha yukarıdan olduğu için fırsat var bu hayvanları kaçabilmesine

Traktörü korumak yerine tambur un etrafına bi kalkan yapsanız daha iyi olmaz mı ? Tarım teknolojileri belgeselinde vardı. Tamburun etrafında branda gibi bi şey vardı ve taş sekme riski sıfırdı...

mTalk'tan gönderildi

Bizim orda kum eleği kullanan var gerçekten çok tehlikeli traktörün arkasından giren taş çamurluk tan sekip amcamın kafasını yardı hatta ölen dahi oldu bu icattan

Tehlikeli bizim burda bıçak kırılıp fırladı adamın kafasına denk geldi. Biride yamaç yerde biçme konumuna almaya uğraşırken makineyle lastik arasına sıkışıp öldü.

Traktörü korumak yerine tambur un etrafına bi kalkan yapsanız daha iyi olmaz mı ? Tarım teknolojileri belgeselinde vardı. Tamburun etrafında branda gibi bi şey vardı ve taş sekme riski sıfırdı...

mTalk'tan gönderildi

Var makineye zırh yapanlar ben yapacaktım köyden biri traktörle makineyi beraber vardı uğraşma diye. Seneye temmuza kadar ot bıçme işi yok ölçü alıp zırh yapacam.