John Deere 6420 & Gallıgnanı 5190 Ot Bağlama

Merhaba arkadaslar.Geçtiğimiz günlerde oto biçtiğimiz yulaflarımız ve bir kaç müsterimizin çayır ve ot balyalarını bağlamıştık.Araya giren arpa biçimi vs. derken paylaşımı ertelemiştim.Birkaç gün işlerimiz bitince,haşpayı takıp yağmur yağmadan arpa saplarını samana bağladık.O sürecte olamadığım için ot sezonundan çekimleri şimdi sizlerle paylaşıyorum.Herkeze keyifli forumlar.

[video=youtube;hJwcLLszMWQ]https://www.youtube.com/watch?v=hJwcLLszMWQ&feature=youtu.be[/video]

Merhaba arkadaslar.Geçtiğimiz günlerde oto biçtiğimiz yulaflarımız ve bir kaç müsterimizin çayır ve ot balyalarını bağlamıştık.Araya giren arpa biçimi vs. derken paylaşımı ertelemiştim.Birkaç gün işlerimiz bitince,haşpayı takıp yağmur yağmadan arpa saplarını samana bağladık.O sürecte olamadığım için ot sezonundan çekimleri şimdi sizlerle paylaşıyorum.Herkeze keyifli forumlar.

Kolay gelsin abi. Benim birkaç sorum olucak.

-Kuyruk mili 1000 de galiba bu şekilde yakıt tüketimi nasıl jdnin ?

-Balya makinalarında ipli makinalar telli makinalara göre daha arıza yapıyormuş diyorlar. Doğruluk payı var mı ?

Güzel paylaşım, bu balyaların yükleme işini bir türlü sevemedim.
Piyasaya satacağımız birkaç parça yer hariç bizde hepsi bitti. Hala az bir kesim çiftçi kaldı bağlatmayan.
Sağol ismail yükleme işinin hala bi,pratik çozumu yok.kas gucune dayalı gidiyor işler.mekanik sistemle yuklense bile indirmek dizilmek için yine insan gücü gerekli
Kolay gelsin, biz daha siftah edemedik yağmurdan biçim olmadı kısmetse c.tesi pazar biçerim 1 haftaya anca kurur. Gallighnani yi deneme fırsatım olur.
Sağolasın abi.bizimde bu yıl yağmurlardan geç kaldı otlar.ıslatmamak için hava durumunu takip ettik hep.4-5 günde biçim toplama bağlama hepsi oldu sıcak havalarla birlikte çabuk kurudu.senin makinanında paylaşımlarını bekliyoruz,kezasız belasız kullanmak nasip olsun
Kolay gelsin adaşım. Bereketli olsun.
Adaşım sağalasın eksik olma :)
Güzel paylaşım. Kolay gelsin. Case' ler izinlimiydi...?
Sağolasın erkan,caseleri bu işten uzak tutmaya çalışıyoruz,garanti kapsamları bittiği için sorun çıkarmalarını istemiyorum :) jd yi pek yormadığı için ona takıyoruz birde 1000d/d ile daha ekonomik oluyor.buyuk olmasına rahmen caselerden turu daha fazla power da oluşu kullanım kolaylığını hep arttırıyor.
Kolay gelsin bereketli olsun...
Sağolasın teşekkürler
Kaç saate geldi 6420
5800 kusurlerde olması gerek şuan
Kuvvetli jd hic sesi bile değişmiyor
Bizimde ot isi bitti gibi
Jd 1000le bile hiç duymuyo,kullanımıda ona göre kendim yaptığım için motoru uzmeden güzel işçilik oluyor
kolay gelsin. ot bağlama yaparken traktör hızı kaç olmalı ? ben sürüngen 2-3 vitesleri kullanıyorum sizce çok mu yavaş.?
Ot durumuna bağlı.zayıf namlularda makina boşa çalışabilir.onemli olan makinayı boğmadan dolulukta kullanmak böylelikle işten de zamandanda yakıttanda kayıp olmaz
Kolay gelsin abi. Benim birkaç sorum olucak.

-Kuyruk mili 1000 de galiba bu şekilde yakıt tüketimi nasıl jdnin ?

-Balya makinalarında ipli makinalar telli makinalara göre daha arıza yapıyormuş diyorlar. Doğruluk payı var mı ?

Sağolasın teşekkürler.1000 le bağlıyorum bu şekilde,80-66nın 540 ndan case in 750 snden daha ekonomik oluyor.bu işte piyasaya pek iş kalmadı hayvancılık yapanlar kalmadığı için.o yuzden kendi yerlerimizi bağlayıp ardiyeye koyuyoruz ihtiyacımız dışındakileri satıyoruz.bu sebepten piyasada çok iş potansiyeli olsa jd yi bu işe koşmam.ip olayına gelirsek.bizim makinanız 97 model orjinalinde ipliydi.o senelerde işler daha çok ve etraflarda makina yoktu.samancılar ipli beğenmiyordu.grubu değiştrdik telli yaptık.10 yıla yakın telli bağladık.sonra çiftlik piyasası teli istemedi,bu sefer yine ipe döndük.şuan hala da oyle yani herkes kendi keyfine göre konuştuğu için sonra iyi kotu şeklinde soylenti çıkıyor.telli balya sıkılık yonunden iyi olur kopma riski daha düşük.onunda hammaliye ve maliyeti çok olduğu için şuan çoğu makina ipli.ipli grupta temizlik önemli kaliteli bi ip,bakımı yapılmış ve fanla kendini temizleyen bi grup telli kadar sağlam balya basabilir

• Beğen
Tepkiler: nailyetek ve Gaia
Piyasaya iş yapanlarin cogunda gallignani var, yerli ürünler cok mu geri, yerli makine kullandiniz mi?
Gallignani piyasanın urunu olduğu için en çok o tutuluyor.bu işi ilk yapan markalardan.makinayı 15 yıllık bi sure zarfında piyasaya çok bağladık.ilk makinanız 97 den beri ve değiştirme gereği hiç duymadık.yerli piyasada son senelerde kendini geliştirdi paksan elibol vs bu markalarda iyi yerlere geldi fakat geç kaldılar.artık bu işin hızı kalmadı
Kolay gelsin bereketli olsun. Bu gallicnani geniş pikap mı? Bizim burdakilerin içine çekme kapasitesi mı düşüktür nedir gür sapta bırakma yapıyor. Yada iyi ayarlamıyorlar mı tırmıkları.
Sağolasın Mustafa bu normal 5190 standart genişlikte.biz daha evvelden bakım yaptığımızda çekicilere uzunlama bi,şerit daha ekledik .makina hızlıda gitsede kaçırma sorunu olmuyor hiç.eğer senin dediğin sap yerde kalıyorsa aşağı indirmiyorlardır fazla.çoğunlukla dipte kalanlar ince ufalanmış saplar olduğu için almayabilir
Bir depoyla kac balya bagliyorsun

Bir depoyla sonuna kadar hiç bağladım.evvelden bir günde 1680 civarı bağlamıştım en çok ondada depo yarımın biraz altındaydı