Motorlu tırpan tavsiyesi 2016

Arkadaşlar nar filizlerini almak için özel başlık sipariş verdim. Birde motorlu tırpan alacağım. Yerimiz engebeli. Yarım saatten fazla çalışılabilmeli ısınmasın istiyorum. Senede maksimum 5 defa kullanırız bu yüzden çok profesyonel olmayan bir makine almamız lazım. Hangi tip ve marka önerirsiniz hafif olmalı birde gezmeli çalışılacak. Ağaç sayımız 2250 adet şimdilik.

Çalı tırpanı tavsiye

Benzinli modellerden iki farklı tip bulunuyor. Yandan asmalı ve sırt tipi çalı tırpanı olarak öneride bulunabilirim. Çalı tırpanı olan DBK marka iki modeli önerebilirim.

Einhell GH-BC 43 AS Benzinli Çalı Tırpanı Yandan

Otomatik jigle, püskürtmeli ve elektronik ateşlemeli
Titreşim önleyici sistem
Otomatik jigle sistemli çift hat makara
Alüminyum uzun tutamak, taşıma kayışı
Hızlı ve kolay misina, bıçak değişimi
Kolay saklamak için 2 parçalı yapısı
Yan askı aparatı

Teknik Özellikleri

Güç 1.25 kW (1.7 Hp)
Motor 42.7 cm³ | 2 zamanlı
Tank hacmi 1 L
Boşta devir hızı 6000 / 6750 d/dk
Bıçaklı kesme çapı 25.5 cm
Karışım oranı 1:40
Çit hat kesme çapı 42 cm

DBK BC 520 TKS Benzinli Sırt Tipi Çalı Tırpanı

Sırtdan indirmeden kolay ve hızlı çalıştırma özelliği
Alüminyum uzun tutamak
3 dişli bıçak
Misina başlığı (tekrar kullanılabilir)
Bıçak koruma başlığı
Ekstra dolgulu yumuşak sırt askı aparatı
Terlemeyi önleyen askı aparatı kumaşı
Çift kililtlemeli kayış
Malzeme saklama bölmesi
Tutamaktan kontrol

Teknik Özellikleri
Güç 1.4 kW - 1,9 Hp
Motor 51,7 ccm
Yakıt tankı kapasitesi 1100 ml
Misina ile kesme çapı 42 cm
Bıçak ile kesme çapı 25,5 cm

DBK BC 520 T Benzili Çalı Tırpanı Yandan

Alüminyum uzun tutamak
3 dişli bıçak, bıçak koruma başlığı
Misina başlığı (tekrar kullanılabilir)
Yan askı aksesuarı
Tutamaktan kontrol

Teknik Özellikleri
Güç 1.4 kW - 1,88 Hp

Motor 51,7 ccm

Tan Kapasitasi 1100 ml

Misina Kesme Çapı 42 cm

Biçak Kesme Çapı 25,5 cm

İhtiyacınız olan modellerden tercih edebilmeniz için genel ve teknik özelliklerini sunuyorum. Umarım faydalı olmuşumdur.

Bende Kaan marka var geçen sene aldım. motor kısmı sırtta olan yani bisiklet gidonu gibi olan değil.

Ben yarım saat kullandığımda kollarım özellikle sezon başında çok rahatsız oluyor. Sanki bisiklet gidonu şeklinde olanlarından almalıymışım. Benim aldığım model makinenin engebeli arazide sürekli açı değiştirerek kullanıldığı yerlerde tavsiye edilen modeliymiş. Satıcının gazıyla aldım.

Başka model ve marka hakkında bilgimin olmaması sebebi ile yanıltıcı bilgi vermek istemem. Ben fazla kullanmayacağımdan ucuz olanını tercih ettim. 1.9 hp gücü var.

Marka ve model tavsiyesi olur ben çok daha önemlisini söyliyeyim. 2 zamanlı motor kullanıldığından yağ ve benzin karışımlı yakıt tüketeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken konular:
- Karışım en geç 4 saat içinde kullanılmalı.
- Depo içindeki yakıt eğer 4 saatten fazla kaldı ise kullanılmadan dökülmeli yada başka yerde kullanılmalı.
- Kaliteli 2 zamanlı yağ kullanmaya gayret edin.

Birde 1.9hp bence sadece ot biçer çalı-çırpı hem motoru hem sizi yorar.
Karışım derken sadece depo içindeki mı yani benzin bidonundaki karışım da mı 4 saat içinde kullanılmalı. Peki sebebi nedir. Bende 6 yıldır fişek grubun Çin malı farmer vardı. Bidondaki benzin hep karışımlı bazen aylar oluyor kullanılmadan duruyor. Şimdiye kadar olumsuz bir etkisini görmedim de merak ettim doğrusu neyse ona göre hareket edelim. O motor hala çalışıyor. Geçen sene de stihl aldım tabi ona göre süper. Kıyaslanamaz bile.

Hyundaı motorlutırpan alacaksanız televizyon değilde bayilerinden alin derim tv den sipariş ederseniz ne geleceği belli değil ben mesela istanbul karaköyden hyundaı bayisinden hyx55s hyundaı motorlu tırpan aldım
Elmas testereyle dalları çalıları kesiyorum
3.3 mm misinayla otları kesiyorum
Halı yıkıyorum
Bu tür motorlu tırpanlarda bazı aparatları oluyor hali yikama çapalama ağaç kesme gibi
Sakin tv den hiçbirşey almayın tv de ne görürseniz internetten fiyatlarını yorumlarını servis ve bayilerini araştırın yerinden alın derim
Mesela benim
Hyundaı 7.0 hb çapa makinasi
Hyundaı 760 motorlu ağaç kesme motoru
Hyundaı hyx55s sırt tipi motorlu tırpan var memnunum

Son düzenleme: