Genel olarak ortaya çıkan sorunlar ve çözümleri

Problem: Error: Could not init 3D system. Shader Model 2.0 is required. Please install the latest video drivers.
Problemin Türkçe'si: Hata: 3 Boyut sistemi yeterli değil.Shader Model 2.0'ı desteklemiyor.Lütfen güncel ekran kartı sürücünüzü yükleyiniz ya da daha yüksek bir ekran kartı edininiz.

opengl_error.gif

NVIDIA ya da AMD/ATI ekran kartları için: Kullandığınız ekran kartınının sitesinden en son çıkan güncel sürücülerini yükleyiniz.Eğer sorun çözülmez ise büyük ihtimalle ekran kartınız yeterli değildir.

Problem: PhysXLoader.dll could not be found
Problemin Türkçe'si: PhysXLoader.dll bulunamadı

physx_not_found.gif

Windows XP için çözümü: Windows XP Service Pack 2'yi yükleyiniz ve Farmer Simulator'ü silip tekrar yükleyiniz.(Microsoft Güncelleme)
Windows Vista için çözümü: Vista için NVIDIA Physx System Software'yi yükleyiniz.(PhysX_8.04.25_SystemSoftware.exe)

Problem: Graphic issues on NVIDIA graphic cards with driver 175.16. The NVIDIA driver from May 13th 2008, version 175.16, causes graphic issues in the game due to a bug in the driver.
Problemin Türkçe'si: NVIDIA ekran kartlarında oluşan sorunlar oyunun grafiklerinde bozukluklara yol açabilir.

nvidia_bug.jpg

Çözüm: Farmer Simulator'ün güncelleme paketini yükleyiniz.(Güncelleme Paketleri)

Problem:The camera turns around all the time without any user input
Problemin Türkçe'si: Kamera herhangi bir kullanıcı girişi olmadan daima dönüyor

Çözüm: Ayarlanmamış bir gamepad ve ya joystick sebeb oluyor olabilir.Lütfen bütün gamepad ve ya joystick bağlantıları ve sürücülerini kontrol edin.

NOT: Elimden geldiğince İngilizce'den Türkçe'ye çevirmeye çalıştım.Umarım yardımcı olur.
NOT 2: Birçok kullanıcının karşılaştığı sorunlar olduğu için sabitliyorum.

Ynt: Genel olarak ortaya çıkan sorunlar ve çözümleri

ben oyunda yeniyim sizlere birşey sormak istiyorum.bu oyunun görevlerinin hepsini bitirdim.görev dışı oynamak istiyorum oynuyorum ama hep aynı aletler ve aynı traktörler ve biçerler var.yenilerini nasıl bulabilirim ?

ADmin Kardeş (Error: Could not init 3D system. Shader Model 2.0 is required. Please install the latest video drivers.) Bu Hata ya bi cüzüm göster Benim Ram 512 3.20 GMZ var ama bu hatayı veriyor Lütfen yardım pls

alemdarkoo link=topic=10053.msg155944#msg155944 date=1234881911' Alıntı:
ADmin Kardeş (Error: Could not init 3D system. Shader Model 2.0 is required. Please install the latest video drivers.) Bu Hata ya bi cüzüm göster Benim Ram 512 3.20 GMZ var ama bu hatayı veriyor Lütfen yardım pls
Ram ile alaka yok yukarıda bak ne yazıyo
Hata: 3 Boyut sistemi yeterli değil.Shader Model 2.0 ' ı desteklemiyor.Lütfen güncel ekran kartı sürücünüzü yükleyiniz ya da daha yüksek bir ekran kartı edininiz.
NVIDIA ya da AMD/ATI ekran kartları için: Kullandığınız ekran kartınının sitesinden en son çıkan güncel sürücülerini yükleyiniz.Eğer sorun çözülmez ise büyük ihtimalle ekran kartınız yeterli değildir.