Buğday fiyatları?

abiler bu yıl buğday sattınız mı fiyatlar nelerdir? geçen yıl 600tl den sattık baya düşüktü bu yıl İnşallah biraz pahalı satarız. Tüccarlar kaça alıyor bilgileriniz varsa teşekkür ederim :)

Edirne Ticaret Borsasına gelin de görün abilerim kardeşlerim günde 2.500.000 ton mal geliyo her gün 250 araba fiyatlar dipte 900 ü geçen çok nadir. 750 800 arası fiyatlar tonda 50 tl kesinti oluyor zaten hemen hemen 700 tl den buğday alıyorlar 3-5 tüccar bildiği gibi oynuyo fiyatlar geçen seneye göre daha düşük buğdaylar daha kaliteli çiftçiyi resmen yiyorlar burda..

TMO fiyat açıklayana kadar satmayın arkadaşlar. Geçen yılki fiyatı 86 kuruştu zaten. Bu sene en az enflasyon kadar artış olur. 90-95 kuruş arası fiyat açıklayacağını tahmin ediyorum. Ben bu devleti anlamıyorum arkadaş. Çiftçisini yoldurmak hoşuna gidiyor. Ofis fiyat açıklamazsa bu tüccarlar bedava alsalar ciğerleri yanmaz... Açıklasana kardeşim fiyatı. Neyi bekliyorsun. Bu kadar olmaz...

TMO fiyat açıklayana kadar satmayın arkadaşlar. Geçen yılki fiyatı 86 kuruştu zaten. Bu sene en az enflasyon kadar artış olur. 90-95 kuruş arası fiyat açıklayacağını tahmin ediyorum. Ben bu devleti anlamıyorum arkadaş. Çiftçisini yoldurmak hoşuna gidiyor. Ofis fiyat açıklamazsa bu tüccarlar bedava alsalar ciğerleri yanmaz... Açıklasana kardeşim fiyatı. Neyi bekliyorsun. Bu kadar olmaz...

ihtiyacı olan napsın mecburen satmak zorunda insanlar. Alacaklılar kapılara dayanmadan millet ucuz ucuz satıyor. Bu işi peşine düşürebilsek belki biraz para kazanırız ama bu politikalar ile anca bankalara köle oluruz.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin KALAYCI

19a544f778277a9e659ad0d5a5263700.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin KALAYCI
Biraz önce TMO ile görüştüm. Hani dün açıklanacaktı ne oldu dedim. Dün bakanlar kurulunda görüşülmüş. Bazı düzeltmeler yapılması istenmiş. Bu gün tekrar açıklanacak fiyat üzerine güncelleme ve düzeltmeler yapılıyormuş. Yetişirse bugün, yetişmezse en geç yarın açıklanacakmış. Hadi inşallah dedim...

http://konhaber.com/haber-hububat_alim_fiyatlari_aciklandi-562049.html

Hububat alım fiyatları açıklandı Başbakan Yıldırım, hububat alım fiyatına ilişkin, ' 2016 yılı Anadolu sert ekmeklik buğday için ton başına 910 TL alım bedeli belirlenmiştir' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında çiftçinin merakla beklediği hububat alım fiyatını açıkladı.

Başbakan Yıldırım, "Çiftçilerimiz ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi'ne satmak isterlerse, ürün bedellerinin tamamını bayramdan önce peşin alabilecekler. 2016 yılı için Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğdayın alım fiyatını 910 lira, ton başına belirlemiş bulunuyoruz. Bu fiyata, kaliteye göre yüzde 7'ye kadar ilave prim uygulanacak, bundan böyle Ofisin ürün alımlarında üreticiden ton başına kestiği boşaltma ücretini de kaldırmış bulunuyoruz."dedi.

ESNAFA MÜJDE

Başbakan Yıldırım, "Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını, 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."dedi.