Yaprak gübresi

Selamun aleykum arkadaslar kayseride iki yildir kuru tarimda hububat bugday arpa yetistiriciligiyle ugrasiyorum iki senedir guzel yagis aliyoruz ortalama dekara 300 kilo bugday aliyoruz. Yaprak gubresi bu sene bazi tarlalarima deneme icin ot ilaci ester atarken yaprk gubresinide karistirdim esterle bnim sizlere 1.sorum yaprak gubresi ot ilaciyla birlikte verilirmi yoksa ayrimi uygulanmali aldigim yer birlikte uygulanir bir sey olmaz dedi. Fakat birileri kafami karistirior ilaclar karisirsa özelligi bozulur diye. 2. Sorum ise bugday icin bildiginiz iyi bir yaprak gubresi ürünu varmi.hangi marka yaprak gübresi kullanmaliyim

• Beğen
Tepkiler: rahimavci
kolay gelsin bereketli olsun
şahsi fikirlerimi beyan etmek istiyorum

1- esteri kullanmayı bırakın artık granstar gibi ürünler yada mustang kullanıyoruz biz onlarda yeterli oluyor ester bitkide gerileme yapar ve topraga verdigi zararın çok olduğu öne sürülmektedir.

2- ester ile granstar ile yada mustang ile hiç çekinmeden sıvı gübre uygulayabilirsiniz
illaki uygulanmayacak ürünler varsa üstünde yazar zaten başka birş ey ile karıştırmayın diye

kolay gelsin bereketli olsun
şahsi fikirlerimi beyan etmek istiyorum

1- esteri kullanmayı bırakın artık granstar gibi ürünler yada mustang kullanıyoruz biz onlarda yeterli oluyor ester bitkide gerileme yapar ve topraga verdigi zararın çok olduğu öne sürülmektedir.

2- ester ile granstar ile yada mustang ile hiç çekinmeden sıvı gübre uygulayabilirsiniz
illaki uygulanmayacak ürünler varsa üstünde yazar zaten başka birş ey ile karıştırmayın diye
Hemserim yaprak gübresi hangi yaprak gübresi olacak peki bu yil olimpucius diye bir sey verdiler bana ne kadr iyi bilmiyorum.

[MENTION=33105]yenikentli123[/MENTION] ve [MENTION=23244]rahimavci[/MENTION] Sizlere teşekkür ederim. :) Çok sağolun.
[MENTION=60205]mustafa93[/MENTION] telefon numaram 0531 858 44 02 ararsanız görüşebiliriz. Konu dallı budaklı bir konu :) Kısaca yardımcı Yardımcı olayım.

Piyasada çok çeşitli gübreler var. Kimisi gerçekten iyi kimisi gerçekten çok kötü. Ben Kimya Ve Proses Mühendisiyim. Bana güvenirseniz her ürünü ayrı ayrı kullanmanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi detay isterseniz konuşuruz. Hayırlı geceler dilerim.

Hazır satılan bir üst gubresinden istisnalar ve extrem durumlar hariç gözle görülür bir etki ben hiç görmedim. Ama ucuz yaprak gubresi adlı bir konu var orayi okuyun. O tür bir uygulamada daha etkili bir fayda gozlemlenebilir.
Ester kullanılacak ilaç değil. Mustang ın muadili 5lt si 80tl civarı dekara maliyeti 1 tl biraz üstü yani 1.5 kg arpa /buğday fiyatı. Ester sizin bugdayda toplamda 10kg verim düşüklüğü yapsa onu hissedemezsiniz bile.
Komplo teorisine baglamayalimda bir ilacı yıllardır aynı bölgede kullacaksiniz, asla önerilen değil yarı dozda kullanacaksınız ve hiçbir orta direnç artışı sağlamayacak. Bana çok normal gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: mustafa93
Hazır satılan bir üst gubresinden istisnalar ve extrem durumlar hariç gözle görülür bir etki ben hiç görmedim. Ama ucuz yaprak gubresi adlı bir konu var orayi okuyun. O tür bir uygulamada daha etkili bir fayda gozlemlenebilir.
Ester kullanılacak ilaç değil. Mustang ın muadili 5lt si 80tl civarı dekara maliyeti 1 tl biraz üstü yani 1.5 kg arpa /buğday fiyatı. Ester sizin bugdayda toplamda 10kg verim düşüklüğü yapsa onu hissedemezsiniz bile.
Komplo teorisine baglamayalimda bir ilacı yıllardır aynı bölgede kullacaksiniz, asla önerilen değil yarı dozda kullanacaksınız ve hiçbir orta direnç artışı sağlamayacak. Bana çok normal gelmiyor.
Simdi ester degil mustangmi kullanmaliyim artik kac litre kullaniyoruz bu mustangi esterle aynimi biz 300 lt ye 1 lt Ester katiyoruz onlada 18 20 dekar ilacliyoruz kardesim

Simdi ester degil mustangmi kullanmaliyim artik kac litre kullaniyoruz bu mustangi esterle aynimi biz 300 lt ye 1 lt Ester katiyoruz onlada 18 20 dekar ilacliyoruz kardesim

Ester ile aynı değil. Fiyatı esterden pahalı. 5 litresi 180 tl civarıydı galiba. tarlanızda bulunan ot çeşitlerine göre 5 litre 70 ile 100 dekara yere yeter. Safa tarımın Corvette adlı bir ilacı var buda Mustang ın muadili. Onun 5 litreside 70*80 tl civarı Kullanım dozu aynı.

Esterden sonra pahalı gelebilir ama esteri bedavaya bile alsanız cebinizden çıkacak paranın karşılığı 3 kg buğday değil. Bu şartlarda kullanana bir şey demem ama ben değil bedava üzerine dekar başı 5 tl verseler atmam.

Her ikisinide kullandım ve ikiside ekili sonuç verdi. Karar sizin.

Aşağıdaki linklerde her iki ilaçın etiket ve bilgileri mevcut.

http://www.dowagro.com/tr-tr/turkiye/products/herbisitler/mustang

http://www.safatarim.com/ProductDetail.aspx?Product=555