Mezuniyete Kadar 600 tl burs :)

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Ziraat, orman ve su ürünleri fakültelerinin yöneticileri ile yapılan toplantıdan, bu bölümleri tercih edecek öğrencilere güzel haber çıktı. YÖK Ziraat, Orman ve Su Ürünleri bölümlerini ilk üç sırada tercih edip kazananlara öğrenim süresi boyunca aylık 600 TL burs verecek. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bu yıl, ziraat, orman ve su ürünleri ile ilgili programları tercih ederek ilk üç sırada giren öğrencilere eğitim süreleri boyunca burs verileceğini, aylık 600 lira olan bursun 12 ay boyunca ödeneceğini bildirdi. [ 894 more words. ]

http://www.gthbhaber.com/ziraat-orman-ve-su-urunlerini-tercih-edecek-ogrencilere-iyi-haber/

sene 1994-ankara ziraat

ilk-tek tercih.. numaranın sonu 01 ile bitiyor.. en yüksek puanla girmişiz haberim yok..

zaten 1-2-3 ilkler gelmez seneye daha yüksek yerleri zorlarmis.. millet garip garip bakiyo.. bende köyden indim şehire havasindayim.. hiç unutmam koca fakültede tek kiravatliyim:) ki hiç sevmem takmayı ankara büyük şehir takmazsak ayıp olur dediler zorla taktik.. zaten ilk firsatta cikarip attim..

ne gunlerdi.. ankara nin çok ekmeğini yedik suyunu içtik.. hala da denk geldikçe ugrarim:)

---

hepsi bi yana yök yerinde bi karar almiş.. ziraat hayattır ekmek dir sudur:)

+ ilk yıl komple staj koyacaklar.. sadece mesleği sevenler devam edecek.. toprağı sevmeyen bırakıp yoluna gidecek..

ahıra giremeyen burnunu tutan nerdeyse bayılan arkadaşlar vardı..

hiç teaktore-bicerdovere binmemisler vardı

hiç köy görmemişler.. köy kahvesinde 1 bardak çay icmemisler..

arpayla-buğdayı ayırt edemeyen.. inegin kac memesi-meme ucu var bilemeyen..

kuru da celtige verim hesaplayabilecek kadar var desem:)

nemi oldu HEPSI mezun oldu:)

---

tarımın kurtuluş recetesi;

ziraat liseleri yaygınlaşacak
fakultelerde ILK yıl zorunlu sitaj olcak yarısı da bildigin köylerde olmak şartıyla

traktör bicerdover suremeyeni
bi köye gidip ciftciyle muhabbet edemeyeni
atla eşeği ayırt edemeyeni sittin sene mezun etmiyecen.. vesselam!

ahıra giremeyen burnunu tutan nerdeyse bayılan arkadaşlar vardı..

hiç teaktore-bicerdovere binmemisler vardı

hiç köy görmemişler.. köy kahvesinde 1 bardak çay icmemisler..

arpayla-buğdayı ayırt edemeyen.. inegin kac memesi-meme ucu var bilemeyen..

kuru da celtige verim hesaplayabilecek kadar var desem

nemi oldu HEPSI mezun oldu

---

tarımın kurtuluş recetesi;

ziraat liseleri yaygınlaşacak
fakultelerde ILK yıl zorunlu sitaj olcak yarısı da bildigin köylerde olmak şartıyla

traktör bicerdover suremeyeni
bi köye gidip ciftciyle muhabbet edemeyeni
atla eşeği ayırt edemeyeni sittin sene mezun etmiyecen.. vesselam!

---

hepsi bi yana yök yerinde bi karar almiş.. ziraat hayattır ekmek dir sudur:)

+ ilk yıl komple staj koyacaklar.. sadece mesleği sevenler devam edecek.. toprağı sevmeyen bırakıp yoluna gidecek..
Burada da çok okkalı yazmışsın, kardeşim. Yazdıklarının hemen hepsine katılıyorum. Diğer yazdığın şartları taşıyorum, ama Biçerdöver hariç. Biçerdöver ağır olmuş:) o çok pahalı.
Bursa Ziraat Lisesini Kazanamadım, ÖYSde de 4 sayısal netim olmadığı için sayısal tercih yapamıyordum:eek:. Yoksa ziraat yazardım.

Son düzenleme:
abi inan tarımsal yapının bozukluğunun birkaç büyük sebebi vardır.. suclunun biri ziraat fakulteleridir.. masabasi hocalardir..

---

bicerdover kursları düzenleniyor her yil değişik illerde.. merakı olan gitsin katilsin derim.. iyi bi operatör kesinlikle işsiz kalmaz ekmek de yer..

• Beğen
Tepkiler: KüreLee