fiat 480 balya makinası

Merhaba abilerim foruma az once kaydoldum. Bizde 86 model 480 traktörümüz var bu traktöre ke555 balya makinasi takmayı dusunuyoruz 20_25 kg yonca bagliyacak sadece kendi isimizi yapacak sizce bi sorun cikarir mı simdiden tesekkurler.

Oncelikle tesekkur ederim abi yorumunuz icin. Bu balya makinasi 45 hp traktöre ihtiyac duyuyor, bu güç gereksinimi kuyruk milimi acaba yoksa motor gücümü ,bildigim kadariyla motor gücü tam olarak kuyruk miline iletilmiyor.

Sıra sonlarinda dönerken kuyruk milini durdurup tekrar calistirman gerekecek. Bizdeki 480 e debriyaji sonuna kadar basinca şafti durdurma oluyordu. Cayir makinesini calistirirken şafta yarim debriyaj yapar gibi yaptirabiliyordum. Arazi duz ise 480 gücü yeter.

Ne kadar arazi işliyorsunuz? Neden 110 90 ı kullanmıyorsunuz? Merak ettiğim için soruyorum yanlış anlamayın.
Yok abi niye yanlış anliyim.
130 dönüm arazimiz var 35-40 dönüm kiralik arazimiz var .110-90'ı neden kullanmıyoruz çünki 1.yakıtı fazla 2. 480 yetiyor bize zaten arazimiz küçük 3. Tarlalarimiz parçalı oldugu icin 8-9 km yol gidip geliyor yani çok sıkıntı,ciftte 110 u kullanirken de tarlada yatiyor geceleri .