Bakan Birlikleri Kapatıyor!

Haklý olduðunuzu düþünüyorsanýz DSÝ'ye bir dilekçe ile baþvurun, ertesi gün boruyu takarlar.
Bahceye kadar kapali sistem boru hatti var yaklasik 100 metre boru yer altina alinmadigi icin gunesten eriyip catlayip kayboldu gitti bu hattanda 3 bahce yararlaniyor koparatif baskanina rica ettim hattin yeniden kurulmasi ve yer altina alinmasi icin vay efendim borudan bize ne diger bahce sahibi kepce sokturmuyor v.s gibi seyler soyledi 150 tl borcum vardi odemedim alamadigim hizmete para odemem deyincede ben kotu oldum.Bu yil hic sulama yapmadim agaclara sondaj vurdurmayi dusunuyorum.

Bahceye kadar kapali sistem boru hatti var yaklasik 100 metre boru yer altina alinmadigi icin gunesten eriyip catlayip kayboldu gitti bu hattanda 3 bahce yararlaniyor koparatif baskanina rica ettim hattin yeniden kurulmasi ve yer altina alinmasi icin vay efendim borudan bize ne diger bahce sahibi kepce sokturmuyor v.s gibi seyler soyledi 150 tl borcum vardi odemedim alamadigim hizmete para odemem deyincede ben kotu oldum.Bu yil hic sulama yapmadim agaclara sondaj vurdurmayi dusunuyorum.

Maalesef bu tür anlaşmazlıklar yaşanıyor. Gölet ve sulama tesisleri, kooperatif veya köy tüzel kişiliklerine devredilirken işletme,bakım ve yönetim sorumluluklarını kabul ettiklerine dair sözleşme ve protokol imzalarlar. Kafalarına göre hareket edip, yok ben tamir ettirmiyorum diyemezler. Göletin bağlı olduğu DSİ şubesine gidip, işletme bakım başmühendisini bulun.Gereğini yapar.

vatandaşa yararı olan birlikler ne olacak peki sanayicinin gelmediği ucra köşedeki köylerden üreticiden süt alıp işleyen,uzun vadeli kârsız yem satan vs.Üstelik süt kayıtlarını,hayvan ıslah çalışmasını,küpelemeleri,koyun keçi ile alakalı kayıtları kim tutacak.Tarım ilçeler yatıyor işleri birlikler.ziraat odaları.kooperatifler yapıyor onlar olmasa il ve ilçe tarım müdürlüklerin yapacağı iş değil bence onlar sadece yatıyor.Birlikleri kapatırsa bakan çelik kendi ayağına sıkar.