2016 TMO BUĞDAY ALIM FİYATLARI

paramı alamadım banka kartımı yuuuttu. dileklerin için teşekkürler. Qulaliy den 580 kg dölümüne verim aldım. borsada ki tahlil sonuçları gluten: 28.7,sedim 45, gecikmeli sedim 58, protein 12.8 , hektolite 82 bunlar aklımda kalanlar.

aman kardeşim eğer banka numaranı yazdıysan kart içerde kalmışsa paranı birileri çeker bu hırsızların yaptığı numara pankaya haber ver kart işlem görmesin selamlar
saman kaç balya aldın dönümünden.Ben 12 balya almıştım saman çok az çıktı tane 550 kg almıştım

aman kardeşim eğer banka numaranı yazdıysan kart içerde kalmışsa paranı birileri çeker bu hırsızların yaptığı numara pankaya haber ver kart işlem görmesin selamlar
saman kaç balya aldın dönümünden.Ben 12 balya almıştım saman çok az çıktı tane 550 kg almıştım

balye işini bilmiyorum köyden bir arkadaş alacaktı sapı bağlanmış ama ne oldu bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
Diğer kırmızı ile Anadolu kırmızıyı karıştırıp satan var mı? Ekspere hangi cinsi söylüyorsunuz ve hangi fiyattan gidiyor? Eksper burada iki cins var dediğinde ne söylüyorsunuz? :) Diğer kırmızı buğdayı, bölgemizde bilinmeyen bir Anadolu kırmızı buğday ismi versek ne olur?

Diğer kırmızı ile Anadolu kırmızıyı karıştırıp satan var mı? Ekspere hangi cinsi söylüyorsunuz ve hangi fiyattan gidiyor? Eksper burada iki cins var dediğinde ne söylüyorsunuz? :) Diğer kırmızı buğdayı, bölgemizde bilinmeyen bir Anadolu kırmızı buğday ismi versek ne olur?

Esperia 12 protein 893 tl ofise verdim.

Karıştırıp verme ve sonrası ilgi alanım dışı.
Ama bu karambolde devlete Anadolu sert kırmızı diye kakalaya(!) bilirsiniz.
Yolunuz açık olsun.

Kakalama yok, ürettiğim malı en yüksek fiyattan satmaya çalışıyorum. AKS nin içinde eser miktarda DKS vardı. 12,7 protein 865'den yazdı. Ama bu cinsleri zaten kendileri karıştırıyor, hepsini aynı yere döküyorlar. Neden düşük fiyata verelim? Ve 2 farklı cins karışık AKS de bile kesinti yapıyorlar. Neden?

Son düzenleme:
Ayni depolarda muhafaza edilen bugdaylarin fiyatlandirilmasinda cesitin onemi nedir ?
Cesit uretici icin verim ve kalite acisindan ekecegi urunu tayin etmesidir.
Kirmizi sert ekmeklik bugday sinifinda a tohumunun degerleri b den düşük olsada a piyasada tuccarlarin ve fabrikalarin tercih ettigi cesit olmasi nedeniyle b den daha iyi fiyatlandiriliyor.
O zaman satis analizi yapmalarinin ne geregi var.
Ureticinin malina yapilan muamele sonucunda b tohumunun a diye satilmasinda iki taraf acisindanda bi sikinti olacagini düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: insertend