Tt 55 4x4

https://youtu.be/chLJY2aJ8bE

Buda başka bir pulluk videosu. İyi seyirler herkese...
paylşım için teşkler bende bu serıyı arastıryodum same tıger 55... tt50 50 2.el bır traktör arıyoruz ara işler için 768 yerıne sız memeunmusunz yakıtı falan nasıl cunku alacamız traktor zor işerden cok kolay ve pratık işlerde kullancaz bıçım tırmık gübre vb işlerde

Ben yakıtından ve işçiliğinden memnunum, benim için eksi yanı tek çekerlere göre zıplaması yani yolda sarsıntı özellikle ben öne tampon ağırlık yaptım faydası baya oldu, kabin içi dar, sıcak havalarda yeterli soğutma yok. Onun dışında gayet iyi ve memnunum, bu yakıt için olsun çekiş için olsun turbointercooler olması çok artı, 1000-1200 devirin altına düşmedikçe boğulmuyor ve ani gaz tepkimelerine kolay yanıt veriyor. Kendi sınıfında ideal bir model. Kolay kolay pişmanlık vermez tavsiye ederim. Tabi karar yinede sizin. Same deutz güzel makinalar ama aynı sınıfta baktığınızda benim gördüğüm same deutz 4x4 55 Hp olan modellere göre tt 55 artı yanı yerden yükseklik, arka 3 kol askı sisteminin daha iyi ve yüksek kaldırması, yokuşta boğulmuyor, intercooler farkı. Bunlar same ve deutz un bana göre eksi yanları. Artı yanları da var tabiki 4 tekerde ayrı fren, ağır olması, biraz daha uzun yani sallı olması... Yani her iki motorunda +,- yanları var. Ben piyasaya göre tt55 derim tamir ikinci el yedek parça... (tt 50 düşünürseniz aklınızda olsun kuyruk mili özellikleri tt 55 göre eksik) Herşeyi değerlendirmek gerek. Traktörün randıman tek iş yaparken olmaz bence, mesela ustaya gittiğinde de üzmeyecek... Yinede karar sizin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: historyman
Ben yakıtından ve işçiliğinden memnunum, benim için eksi yanı tek çekerlere göre zıplaması yani yolda sarsıntı özellikle ben öne tampon ağırlık yaptım faydası baya oldu, kabin içi dar, sıcak havalarda yeterli soğutma yok. Onun dışında gayet iyi ve memnunum, bu yakıt için olsun çekiş için olsun turbointercooler olması çok artı, 1000-1200 devirin altına düşmedikçe boğulmuyor ve ani gaz tepkimelerine kolay yanıt veriyor. Kendi sınıfında ideal bir model. Kolay kolay pişmanlık vermez tavsiye ederim. Tabi karar yinede sizin. Same deutz güzel makinalar ama aynı sınıfta baktığınızda benim gördüğüm same deutz 4x4 55 Hp olan modellere göre tt 55 artı yanı yerden yükseklik, arka 3 kol askı sisteminin daha iyi ve yüksek kaldırması, yokuşta boğulmuyor, intercooler farkı. Bunlar same ve deutz un bana göre eksi yanları. Artı yanları da var tabiki 4 tekerde ayrı fren, ağır olması, biraz daha uzun yani sallı olması... Yani her iki motorunda +,- yanları var. Ben piyasaya göre tt55 derim tamir ikinci el yedek parça... (tt 50 düşünürseniz aklınızda olsun kuyruk mili özellikleri tt 55 göre eksik) Herşeyi değerlendirmek gerek. Traktörün randıman tek iş yaparken olmaz bence, mesela ustaya gittiğinde de üzmeyecek... Yinede karar sizin.

Yalnız deutz un hidrolik kaldırma kapasitesi 3000kg iken tt55 in 2200kg yanlış bilmiyorsam eğer. Deutz dan üstün tarafı servis vs olacaksa misal bizim niksar da deutz bayisi açılmış o klişelerde yavaş yavaş kırıldıkça düzelir piyasa.

Bildiğiniz doğru sanırsam ben kaldırma kapasitesi olarak değil yükseklik olarak demiştim ki şöyle ; bizim burda da bir deutz 55 4x4 var onunla aynı kultuvatoru kullansak sanırım tt 55 ile gecebildigim yerlerden geçemez, yani benim demek istediğim buydu uzun bacaklı alet kullanımı için yeterli değil. Sizin söyledikleriniz de doğru katılıyorum, sadece ben farklı bir yönüne değinmiştim. Servis ve ikinci eline gelince dediğiniz gibi olabilir yani her bölgenin kendine has tutulan markaları vardır ki bence kendi bölgene göre davranmak çoğu zaman için en doğru tercihtir. Ama şuda var ki ülkemiz geneline baktığımızda newholland daha iyi bir konumda ve daha hızlı dönen bir piyasası var nakite çevirmek zor değil. Başka bir açıdan bakarsak yedek parça temini ve fiyatı olarak ; her iki traktörün havafilitreleri arasındaki fark geçen yıl 70-35 yani iki katı bu birçok parçada böyle sanırsam ki benim bölgemde böyle. Parça temin etme konusunu açmayalım... Yani genel olarak boyle seyler yoksa deutz iyi bir makine hiç yoksa Almanya'nın parmağı var işin içinde teknik konuda Almanya farklı bir boyuttadir ve takdiri hakederler. Benim gözlemlerim bölgeme ülkemize göre.

• Beğen
Tepkiler: historyman