Crystal 160 - Son Sürat Pullukta:)

Turbosunun sesi yeter onun..Geçen bir yonca söktük abi seri 1 derinlik 45 - 50 cm arası pulluğun gönyelerde düzgün olsaydı 2 ve 3 ile de çeker diye tahmin ediyorum.5 li 13 numara ile bir deneme yapacağım..benim pulluk ufak geliyor motoru kasıyor abi :) :)

Baki şimdi bi laf etcem ama 10 yıl sonra anlasilcak:)

Zetor un 60-100 aralığında ve özellikle 70-80 aralığında HIC bi motor yanında GIDEMEZ!

+100 e ne bindim ne çok tecrübem var.. ama power 100 e 6-16 takiyom diyo binicisi video da atacak..

Lakin 64-74-84 olsun suan ki 60-100 aralığı olsun.. önünde değil yanında gidebilen motor COK iyidir..

Senin 84 le gidebilecek 84 luk yerli-yabancı bi motor yok mesela.. dener gorursun:)

Nedeni-nicini var.. keramet-sihir değil ama uzun gider..

Bizim sattığımız 74 zetor alaborayi ucururken aynı çiftlikte çalışanın kiralık deutz 75 i cekemedi..

Zetor 74 kuyruk milinde yem karmayi duymazken.. yine ciftligin Tumo 74 te hararet hemen kalkiyo..

Oburlerini kotulemiyorum ama zetor çok farkli-iyi:)

Adamlar avrupanın gobeginde boşuna
1946'dan beri "motor Zetor'dur" demiyo:)

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Baki şimdi bi laf etcem ama 10 yıl sonra anlasilcak:)

Zetor un 60-100 aralığında ve özellikle 70-80 aralığında HIC bi motor yanında GIDEMEZ!

+100 e ne bindim ne çok tecrübem var.. ama power 100 e 6-16 takiyom diyo binicisi video da atacak..

Lakin 64-74-84 olsun suan ki 60-100 aralığı olsun.. önünde değil yanında gidebilen motor COK iyidir..

Senin 84 le gidebilecek 84 luk yerli-yabancı bi motor yok mesela.. dener gorursun:)

Nedeni-nicini var.. keramet-sihir değil ama uzun gider..

Bizim sattığımız 74 zetor alaborayi ucururken aynı çiftlikte çalışanın kiralık deutz 75 i cekemedi..

Zetor 74 kuyruk milinde yem karmayi duymazken.. yine ciftligin Tumo 74 te hararet hemen kalkiyo..

Oburlerini kotulemiyorum ama zetor çok farkli-iyi:)

Adamlar avrupanın gobeginde boşuna
1946'dan beri "motor Zetor'dur" demiyo:)

Hararet olayı benimde dikkatimi çekti abi o benim açıları bozuk pullukla ikindinin sıcağında tarla sürdük dağlık tepelik dayım bana gitmeden önce hararet filan yapar çekmez şişer filan dedi sırf denemeye gittim hararet aynı normal çalışma sıcaklığında sarı kısma bile yanaşmadı süper traktör..

Pulluğu amcamın deutz a taktık denemeye yolda hafif kasislere girince önü kalkıyor :):) çekide de aynı derinlikte aynı sertlikte bir yerde denedik stop ediyor zar zor oynatıyor :) :) ve hâlâ bana diyor ki motoruna eziyet ediyorsun diyor benim sürdüğümü görünce hatta facedeki videoyada yazmış arkadaşlar :) :) seside biraz gür çıktığından tam gaz yapıyorum zannediyorlar :) :) Abi bana iyiki aldırmışsın Allah Razı Olsun senden...

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Evet disardan bakan motora eziyet ediyor sanabilir ama suren rahatligina sasar.. daha yokmu diyor motor..

Tork/tork yedegi kalite cok yuksek bi sekilde hararet yapmadan gaz yiyo.. ve gercekten de az yakiyo..

Taniyosun.. Osman 6441 i alabora cekerken cekip atmis bi ara atayim.. demezsin ki 64 luk motor.. fazla paylasmiyo ama o da cok memnun.. zetoru cok gec tanimisiz diyo..

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Abi bu vanayı dediğin kişilere sordum bilmiyorlar hepsi başka başka numara veriyor en son senin numarayı mesajlamışlar.Bugün motoru çalıştırıp altına girdim hava tüpü dolunca sağa sola çevirdim pıst pıst hava sesi geliyor bana göre ön frenlere hava basıncı uygulayan valf o.Ama bir türlü ön fren borularına yağ getirtemedim.. :) :)