Same 75 yakit testi

Merhaba arkadaslar.Bakinin zetoru testinden sonra bende sameyi test etmeye karar verdim.20 çalışma saatinde tam 74 litre yakti.Kisaca 20 saati ozetleyeyim.Genellikle arazide boru kurup bozmak icin git gel yapti.Agir olmamakla beraber arkasinda boru arabasi ve sulama tabancalarini tasimak icin aldigimiz arabayi gezdirdi arkasinda.Bu git geller sirasinda seri 2 3 ve 4. Vitesleri kullandik cunku yeni yapilan butunleme yollari cok tasli yani motor seri 5i hic gormedi.Bu 20 saatlik calisma suresince 40 km asfalt anca gormustur.Forumda videosunuda paylastim ceviz aralarina 2 kat alabora 3 kat diskaro cektim.koyumuzun dibinde olan 1300 rakimli dagin eteklerindeki yoldan asarak 15 km uzaktaki tarlaya 3 romorkla arpa bictirmeye gidildi ama yagistan dolayi tek araba dolu olarak döndü.Bu arada bu 15 km yolda dik rampalarda var hafif rampalarda var.Kisaca boyle.TTabiki iki traktorde yanyana ayni islerde calistirilmayinca kiyaslama yapmak cok zor.Bizimkisi sadece bir kritik

bence bu gezmeler sızı aldata bılır takacaksınız sabanı gomeceksınız toraga bakalım same bı depo ıle kaç donum yer surmuş net o zaman çıkacak bağlıyacaksınız bağlama makınasını sameye bakalım gunun sonunda ne kadar mazot yakmış yanı traktoru zolıyacaksınız o zaman çıkar yakıt kolaygelsın

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
bence bu gezmeler sızı aldata bılır takacaksınız sabanı gomeceksınız toraga bakalım same bı depo ıle kaç donum yer surmuş net o zaman çıkacak bağlıyacaksınız bağlama makınasını sameye bakalım gunun sonunda ne kadar mazot yakmış yanı traktoru zolıyacaksınız o zaman çıkar yakıt kolaygelsın

Suanda Baki arkadssin motoruyla kiyaslama yapmak icin boyle bi olcum yaptik.Bakinin motorda genelde git gel yapti..Yoksa samede sikinti yok yakitiyla nam salmis bir markadir yakarindan korkmam

Dediğim gibi, bu rekabette benim favorim Same idi. Doğru düzgün hesaplama şansım olmadı ama babamın dediğine göre 70-56'dan daha az, zaten amcamlar eskiden kullanıyordu, hem onların hem de başka kullanıcıların dediğine göre yakıt çok iyiymiş.

Dediğim gibi, bu rekabette benim favorim Same idi. Doğru düzgün hesaplama şansım olmadı ama babamın dediğine göre 70-56'dan daha az, zaten amcamlar eskiden kullanıyordu, hem onların hem de başka kullanıcıların dediğine göre yakıt çok iyiymiş.

Saatte ortalama 3.7 yakmis.Alabora,diskaro ve yuklu romorku dusunmezsen 3.5 in altina duser.sade asfaltta dahada az yakar.Biz bunun denemesini ilk aldigimizda yapmistik.jd nh ve same

Benim yaptığım testte motorun çok acemisiydim balatalar yeni takıldığından çok sıkıyor du motor resmen 6. Viteste bayılıyordu :) :) bugün bir test daha yaptık amcamın deutz 75 ile sert bir tarlada 1000 metrekare testi 5 litrelik damacana ile toprak aşırı sert aynı bizim 4 lü 14 numara pulluğu taktık amcamın motor takviye 3 ile 4.300 ml yaktı sonra söktük pulluğu Zetora taktık 2.100 ml yakmış seri 1 - takviye 5 ile toprak çok sertti kepçe çalışmış arazide.. Hatta yoldada arkadan yetişemiyor yoldada ayağı hızlı..

Amcanin motor deutz agrolux sanirim.zetorla ayni segmentte degil zaten.net bir olcum yapabilmek icin motorlarin ayni beygir ve ozellikte olmasi lzm.yan yana calismalari lzm.Bende sana cok sert yerde 2 ile 2.5 lt arasinda bi rakam veririm.

Benim yaptığım testte motorun çok acemisiydim balatalar yeni takıldığından çok sıkıyor du motor resmen 6. Viteste bayılıyordu :) :) bugün bir test daha yaptık amcamın deutz 75 ile sert bir tarlada 1000 metrekare testi 5 litrelik damacana ile toprak aşırı sert aynı bizim 4 lü 14 numara pulluğu taktık amcamın motor takviye 3 ile 4.300 ml yaktı sonra söktük pulluğu Zetora taktık 2.100 ml yakmış seri 1 - takviye 5 ile toprak çok sertti kepçe çalışmış arazide.. Hatta yoldada arkadan yetişemiyor yoldada ayağı hızlı..
Murat abi, Baki bu yakıt testini yaparken traktörünüz ortalama kaç devirde çalıştı?

Mesela 18 saat süresince ortalama 2000d/d devirde çalıştım gibi.

Murat abi, Baki bu yakıt testini yaparken traktörünüz ortalama kaç devirde çalıştı?

Mesela 18 saat süresince ortalama 2000d/d devirde çalıştım gibi.

Ismail ona net bisey diyemem yok cok kotuyken 1000 devire kadar dustugum oldu daha iyiyken 1600 1700 asfaltta 2200 devir yaptim.vites gecislerinde cok aragazi yaparim.Burada hangisi az yakacak hangisi cok yakacak iddaalasalim diye yapmadik.Ama iki markada hemen hemen ayni yakiyor.Forumdan sunu bekliyorum diger markalarda boyle bi olcum yaparlarsa daha guzel olur