CLAAS medion 310 ve FİAT 640 ile Buğday harmanı 2016

Arkadaşlar merhaba..
Pehlivan ve Flamura 85 cindi buğdaylarımızın harman işleri neredeyse bitti. Verimler dekara (1000 metrekare) 400-450 kilo civarı. Kumsal ve orman içi tarlalarda ise 250-300, ender olarak da 200 kilo civarı. Hektolitre ise 75. Bu yıl yatık buğdaylar sebebiyle verimin düşük olacağını tahmin ediyordum ama önceki yıllara oranla abartacak kadar bir fark olmadı. Buna şükür diyorum Aldığımız verimler köy geneli ile kıyaslandığında normal kabul edilebilecek seviyede.

Küçük bir hata olduğundan fotolar en kısa sürede tekrar yüklenecek..

IMG_20160622_193614.jpg

Bereketli olsun İsmail, helezonun önüne varil kesip koyarsanız buğdaya etrafa dağılmaz.
Teşekkür ederim, Biçer bize ait değil.. Geçtiğimiz yıllarda yanlış hatırlamıyorsam yulaf biçimi sırasında boşaltım esnasında rüzgardan mahsulün bir kısmı yere savrulmuş, bu sebepten hortumun ucuna branda bağlıyorlar. Tabiki o yıllarda yüksek ilave kanatlara sahip römorklar yaygın değildi.

Teşekkür ederim, Biçer bize ait değil.. Geçtiğimiz yıllarda yanlış hatırlamıyorsam yulaf biçimi sırasında boşaltım esnasında rüzgardan mahsulün bir kısmı yere savrulmuş, bu sebepten hortumun ucuna branda bağlıyorlar. Tabiki o yıllarda yüksek ilave kanatlara sahip römorklar yaygın değildi.

Beni yanlış anlamışsınız ben onu 11. fotoğraf için söylemiştim biçerle alakası yok.

Beni yanlış anlamışsınız ben onu 11. fotoğraf için söylemiştim biçerle alakası yok.
Pardon, şimdi anladım..
Buğdaylarımızın tüccarın deposuna dökmüştüm, fotoğrafı orada çektim.
Helezon girişine varil ya da konik havuz konulması çok mantıklı ama helezon boşaltabilecek kanalı olmayan eski römorklada geldiği için ihtiyaç duyulmamıştır belki.

Bereketli olsun kolay gelsin. Şanzımanlı mibzer ekimimi bu tarlalar? Görüntülere göre iyi verim almışşınız.

Sağol Mustafa, ekimi eski tip 17 ayaklı Şahinsan mekanik sabit balta ayaklı mibzer ile yaptık. Aman aman bir makine değil. Amcam kelepirden düşürmüş ama nalları dikti sayılır, bu yıl bakım istiyor.
Verim ise geçen yıllara oranla uzayıp kısaldığı yok diyebilirim. Yatık buğday olmasa belki 500 kilo civarı çıkabilirdi. Biçerdöver yatıkların %75'ini topladı. Bu kadar bile toplamasını beklemiyordum doğrusu, biçim sonrası yanına gidip ayrıca tebrik ettim. Çünkü yatan yerlere sarmaşık otları bile yürümüştü.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361

İsmail medion dan çok memnun bence İslam :)
Keşke yakından CX şansım olsaydı belki fikrim değişirdi ama L624 ile de biçilsin tarlalarımız. Medion daha hoşuma gidiyor Süleyman.
Kolay gelsin İsmail abi. Bereketli olsun. Nasıl Medion . Tane kaybı var mı ?
Bu yıl fazla vakit geçiremedim harmanda ama incelediğim kadarıyla kayıp ya çok az var, ya hiç yok. Yatıklarıda iyi topladı. Bizim taraflara Medion geldikten sonra biçerde yeni bir çağ açıldı orası kesin İslam..