1976-1979 Steyr 768 Aranmaktadır.

Bucuklu derken 768 8 ileri 8 geri ve 18 -20 farklı kuyruk mılı hızna sahip bu buçuklu olan 16 ileri 8 geri ve dediğim kadar cok kuyruk mili hızına mı sahip yoksa 8073 gibi 16 ileri 8 geri ve 540 ve 1000 pto lu sekıldemı

İnşallah gönlüne göre 768 bulursun Mert. O modellerde 768 piyasada çok yok, olanda bakım olarak zayıf. Bizim taraflarda vardı bir tane satılık, elden satamayıp takasa verdiler, sonra ne oldu bilmiyorum.
Abi ben buldum, 4 ay oldu alalı.Benim traktörü görüp bana da buluver diyen 3 kişi için yazdım belki bir satacak olan vardır diye.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
1980 li yıllarda TZDK üretmeden önce memlekete Steyr mi gelmiş? İlk kez duydum ilginç. Güzel traktördür. Keşke hidrolik direksiyonlu, yol vitesli ve senkromeçli şanzımanlı üretilseydi. KİT kafasıyla üretildiği için hak ettiği ilgiyi göremedi.

TZDK 5000 lik ford lardan sonra steyr leri getirdi. zamanına göre teknolojileri de türkiyedeki emsallerinden üstündü, satışları da gayet güzel olmasına rağmen KOÇ un çelmesi sayesinde ne yazık ki ülkemizden kaybolup gitti.

Merhaba Mert belki sen de rastlamışsındır, az önce ilanda gördüm. 78 model bir 760 var. Sağ ön farı altındaki etikettede 760 yazıyor, büyüttümde baktım. Bçuklumu orasını bilemem ama. Link atıyorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-traktor-bucuklu-avrupa-steyr-323779110/detay
Kusura bakma abi, harmandan fırsat bulup siteye girmedim.Link için ayrıca teşekkürler.760 yapı ve motor gücü olarak 768 ile aynı, fakat şöyle bir durum var 760da şanzıman daha dayanıksız 768e göre ve parça sıkıntısı var.