AĞIR ABİ, traktöre binmeye unutmuş!!!!!

Ynt: AĞIR ABİ, traktöre binmeye unutmuş!!!!!

teşekkürler hocam;

geçmiş zamanlarda autoguıde ile ilgili bir konuda fendt bu düzeni kullanmıyor,onun kullandığı sistemde bu aparatlar yok demiştim.görüldüğü üzere autoguıde sistemine sahip bu fendt ' te direksiyon çevresine ilave edilen bir düzenek ben göremedim...gören varsa bir açıklarmı?
selam ve sevgilerimle.....

ağır abi link=topic=10076.msg104548#msg104548 date=1228492011' Alıntı:
eeeeeee tabi ölüm var zulum var iş ler gerimi kalssın ben işimi bilirim
[/quote

eee ağır abi buuuuu.okadar fark olucak...meeendiz bey traktöründen hava durumuna falan bakıyor...ağır abinin traktörü :tarlaları bi dolaşıp yapılacak işleri rapor etse neolur yaniiii?
çokmu gördünüz?? sevgilerimle...

önder çifçi link=topic=10076.msg104716#msg104716 date=1228502103' Alıntı:
teşekkürler hocam;

geçmiş zamanlarda autoguıde ile ilgili bir konuda fendt bu düzeni kullanmıyor,onun kullandığı sistemde bu aparatlar yok demiştim.görüldüğü üzere autoguıde sistemine sahip bu fendt ' te direksiyon çevresine ilave edilen bir düzenek ben göremedim...gören varsa bir açıklarmı?
selam ve sevgilerimle.....
ben teşekkür ederim ferruh abi ....

Bazı tesviyeciler benzer düzenekleri kullanmaya başladılar. Direkt uydudan beslemeli sistem şimdilik ülkemiz koşullarında 1-3 m arasında hata yapabiliyor. Doğal olarak bu akılcı değil. Bunun yerine tarlanın kenarlarına koordinat sabitleyici (off-set) sinyal üreteçleri konularak 1 cm hassasiyetle bu iş çözülebiliyor. Tabi doğal olarak bu sistem farklı markalar altında pazarlanıyor. Bilinen 20 kadar marka arasında 1 cm ye 2-3 marka inebiliyor. Ve hemen tamamı direksiyonun yanına eklenen bir aparat ile çalışıyor. Avrupa ve Türkiye için 1 cm hassasiyetli frekans gönderecek uydu 2011 de atılacak. Bence ne yapın edin tarlanız 200 da. ve üstü ise bu sistemden edinin. (Ya da bir Fendt alın bilm-*s )
Sağlayacağınız tasarruf en çok 2 yılda amorti eder sonra kara geçersiniz..