mısıra dolu vurdu

mısır tepe püskülü çıkarırken dolu vurdu dolu dan sonra yapılması gereken ler neler mesela biri dolu dan sonra sulama ve gübre leme yapma sakın mısır çalışmasın da kendi yaralarını sarsın dedi bu bana pek mantıklı gelmedi sizin fikrleriniz nedir bu konuda

mısır tepe püskülü çıkarırken dolu vurdu dolu dan sonra yapılması gereken ler neler mesela biri dolu dan sonra sulama ve gübre leme yapma sakın mısır çalışmasın da kendi yaralarını sarsın dedi bu bana pek mantıklı gelmedi sizin fikrleriniz nedir bu konuda

Gecmis olsun.Bizimde zamaninda vurdu hatta tarlada misir diye bisey koymadi neredeyse ama bizim misir diz boyundaydi.tekrar toparladi ve verim verdi dusukte olsa.sizinki puskul cikarma zamaninda olmus nasi bi sonuc verir bilemem.peki puskuller kirildi mi

Geçmiş olsun.dolu kirdiysa mısırı hayır çıkmaz.
29 haziranda 7 köyde dolu afeti yaşadık, özellikle iki köyde yüzde yüz zarar var. En az olan mevkilerde bile yüzde 30 u gitti mahsulün.

Bu arada tohum firmaları arayıp sormadi bile. Özellikle piyasanın hakimi olan firma sosyal medyadan yazılan mesajlara bile cevap vermeye tenezzül etmedi

Su an zaten dolu ve yagmurun suyuyla idare eder.Eger tarlaya baktiginizda sizi fala rahatsiz edecek bi durum yoksa sulamayla beraber gubreyide verinki zarari kapatsin bi nebze.gubreden zarar gelmez.Gubre olarak ne kullanmayi dusunuyosunuz en mantiklisi şeker dir

Su an zaten dolu ve yagmurun suyuyla idare eder.Eger tarlaya baktiginizda sizi fala rahatsiz edecek bi durum yoksa sulamayla beraber gubreyide verinki zarari kapatsin bi nebze.gubreden zarar gelmez.Gubre olarak ne kullanmayi dusunuyosunuz en mantiklisi şeker dir
gübre olarak nitrat veriyorum çabuk alıyor bitki o yuzden doludan bir hafta sonra suya gübreye başladım zaten

Mısır püsküldeyse hangi mantıkla su verme diyorlar anlamıyorum. Bitki çalışır ne demek? Eğer dediği gibi olacaksa zaten su vermeli, yaraya kim bakar? Püskülün taş çatlasın 1 hafta süresi var bu sürede ne kadar mısır tanesi tozlanırsa elde o kalır. Püskülde mısırı susuz bıraktıktan sonra denize soksanız ne olur?

Sonuç olarak püsküldeki mısıra " su verme çalısır yoksa " diyen mantığa ( sizin durumunuzdakiler de dahil ) hal-hatırdan başka şey sormaya bence gerek yok.

Tamir için magnezyum kullanılabilir bence

Son düzenleme:
geçmiş olsun allah beterinden saklasın ama mısırın en hassas dönemi tepe püskülünü çıkardığı dönemdir kesinlikle sususz geçmemesi gerekir. bitkinin gövdesinde çok hasar yoksa inşallah toparlanır. su kesinlikle verilmeli güre konusuna galinca nitrat yerine ne kullanmayı düşünüyorsunuz malum nitrat yok