selamün aleyküm traktör bilgisi

saygıdeğer çiftci abi ve kardeşlerim öncelikle hepinize kolay gelsin.Muhtemelen bu günlerde herkes hasat işleriyle uğraşıyordur.Ürününüz bol ve bereketli olsun.daha önceden 8066/7066 hakkında burdan sizlerden gayet faydalı bilgiler aldım.150 dönüm e yakın arazi işiliyorum. 30 dönüm mısır sılajı 120 dönüme yakında macar fiği yonca korunga yulaf ekip 3000/4000 arası ot balyası yapıyorum.2 tane traktörüm var biri MF175 digeri kücük İMT 540 bunların yanına 70 ila 85 beygir arasında 4 çeker bi traktör almak istiyorum.2011 model ve üstü kredili olarak alabilecegim JD 5085 DEUTZ FAHR ARGOFARM 410 yada ARGO PLUS 410 KUBOTA 8540 yada 7040, MC CORMİCK C85 MAX yadaC75 MAX NEW HOLLAND TD 75 BLUEE MASTER YADA TD 85..veya bu traktörler ayarında farklı modeller. bu modellerden hangisini tavsiye edersiniz.tabiki gönlümden geçen traktör 2000/2003 arası üretilen new holland 80/66 ve 70/66 gri gövde serisi yada 96 ve üstü model karabaş serisi FİAT lar ama modellerinden dolayı kredi kullanma şansım yok.bu traktör modelleri hakkında bilgisi olan kullanan abi ve kardeşlerim: fiyatları yakıt performans arıza serilik ikinci el satış durumu nasıldır bu konu hakkında bildiklerini yazabilirlerse sevinirim kullanacagım makinalar mısır sılaj makinası tek sıra bagımlı,balya makinası mısır ekme makinası arka kepçe bulluk kaz ayagı rotavatör gibi makinalar.ha birde memleketimde araziler cok geniş değil 5/10 dönümlük hatta 2/3 dönüm olan parçalar halinde genelde düz azda olsa dik araziler. bilgileriniz için şimdiden teşekkürler hepinize kolay gelsin

Edirneden cankiriya gotururum benim icin problem degil her zaman beklerim...

f837f5c0344944bcb620c168de9777b2.jpg

Merhaba Orhan hocam, henüz tercih yapamadınız anladığım kadarıyla. Gerçi liste baya kabarık basettğiniz modelleri geçtim markalar hakkında bir konu açsanız sayfalarca yorum olur. Bahsettiğiniz seçeneklerden bazı markaların farklı modellerinden deneme şansım oldu. İnanın bana hepsi iyi makinalar, fazla kafa yormaya gerek yok. %100 mükemmel bir traktör yok birinde iyi olan bir özellik diğerinde can sıkıcı olabiliyor. Yapmaya çalıştığınız tercih deyim yerindeyse 'Armudun saplısı, üzümün çöplüsü' Bence kafanıza yatan, bakım durumu güzel, bir de çalıştığınız ustanızın (-traktör kullanıcısı olduğunuz için sürekli gittiğiniz bir usta vardır-) dilinden anlayacağı bir alet seçmeniz.
Şimdiden hayırlısı olsun..

• Beğen
Tepkiler: ORHANAYHAN