HANGİ Biçerdöver

7024dbc7a6788dc989d7affb7cf7faa6.jpg

Bu yıl biçimi bu yaptı dehşet bi makina mükemmel ötesi

• Beğen
Tepkiler: barkinonat
15 senedir CLAAS kullanıcısıyız. Gayet memnunuz. Kaliteli, sağlam ve konforlu makinalar. Tavsiye ederim. 320 ve 430 için kıyaslama yaparsak. Gece biçim yapacaksanız. 430 çiğde biçimde daha uygun olacaktır. 320' ye göre kapasitesi biraz daha fazladır. Ama gece falan fazla biçmeyecekseniz. 320' de yeterli olacaktır. 320 tek batör, 430 ise çift batördür.

Peki Mustafa hangi standartlarda diger markalardan bir tık daha kalitelisin anlat bakalım :) :)

Hasat ettiğim araziler ortalaması 640 kg gelir aldığım mazotlar totalde dekar bazında 1.5-1.6 litreye tekamül ediyor. Gece saat 2 ye bazen 4 e kadar ortalama 300-350 dekar arası hasat ettim. Ha dekarlardan çalınanlarıda hesaba katarsak totalde 200 dekar daha fazla yer biçmiş olurum bu da 1.5 litre net rakamın çok az altına kadar kadar iner. TC nin motoru itibarıyle bukadar yakmayacağı kesinken 1.1 litre imkansız olmuyor :) Konya karaman gibi bölgelerde arazilerin genelinin büyük olduğu dusunulurse ve misalen 500 kg verim göze alınırsa imkansız diye birşey kalmıyor :)

TC "gibi" bir makina derken gibi eki ne anlama geliyor ben bunu anlamıyorum dinazor gibi dişlerimi var bu makinanın yada örümcek gibi bacaklarımı var :)

bu biçerlerde merkezi yağlama var mı? yazdığınız rakamlar ekinde oluyor galiba mısırda ne kadar yakıyor? ve sonuç olarak hangisini daha fazla önerirsiniz? sıfır aldığım taktirde kendi köyümde çalışıp parasını çıkarır mı? sıfır biçerdöverde büyük arıza yaşanır mı? elektronik kısımlarında bir arıza yaşanıyor mu?