John deere 5085M ?

Nasil bir traktör onerirmisiniz?
2. El 100.000 TL'ye bir tane bulduk.
100 saatte 2015 model lastikler %100
4wd kabinli klimalı.
Yorumlarını alabilirmiyim fiyatı uygunmudur?

2012 ve 1000 saatte civari olanlar 80 bin civari fiyattan gidiyor. 100 saat cok cok iyi. M serisi amerikan uretimi diye biliyorum. Hindistanlar ile karistirilmamasi gerekir. Kullanmadigim icin yaniltici yorum yapmak istemiyorum ama param olsa ilk almak isteyecegim traktordur kendisi. Kullanan arkadaslar detayli bilgi verirler umarim. Salli olmadigi icin begenmeyenler vardi, onun disinda negatif hicbirsey duymadim.

• Beğen
Tepkiler: YasiN68
Bu traktörün de muhakkak eksileri vardır. Örneğin göğüs ve far düğmeleri ön silecek çok berbat sanki 50 sene önceki teknoloji. Egzos konumu ön camı kapatiyor yana alınması daha iyi olurdu. Kaput tasarımı çok klasik,hidrolik kaldirma gücü düşük. Birde 5e serilerinde olduğu gibi bundada boğulma sorunu çok ve dolayısıyla ham yakıtı çok kaçırıyor buda fazla yakmasına neden oluyor ve motorda karbon birikmesine neden oluyor. Bende ilk başlarda çok beğenmiştim ama diğer ithal traktörleri inceledikce bundan soğudum. Yalnız 5M serilerini kullananlar genellikle 5105M nin daha iyi olduğunu söylediler. Bununda sebebi sanırım motorun common rail olmasıdır.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci83
kendı segmentındekı 285s kadar atak degıldı bı kac yıl once kullanma fırsatım oldu. vıtes gecıslerınde hızlansın dıye ınıp ıttıresın gelıyo :D ama hızlanınca fena gıdıyo . kullandıgım 85m nın sahıbı yakıttan sıkayetcıydı . bı ızmıre pompayı sokup gondermıstı . dugmelı ( hı-lo ) olanlar tercıh edılmelı ;)

Kullanışlık olarak pratik ve sade bir yapısı var.amerikan üretimi.tercih edilecekse power lı olanlar tercih edilmeli.içine binildiğinde küçük bir yapısı var gibi görünüyor.en sevmediğim yanı egzost sesi.patlak gibi ses çıkarıyor.katalizor dolayısıyla olabilir.benim gibi birini sırf o sesten dolayı almaktan vazgeçirebilir.onun dışında kendi segmentinde fena değil.pyasası jd olduğu için biraz daha hızlı.

Kullanışlık olarak pratik ve sade bir yapısı var.amerikan üretimi.tercih edilecekse power lı olanlar tercih edilmeli.içine binildiğinde küçük bir yapısı var gibi görünüyor.en sevmediğim yanı egzost sesi.patlak gibi ses çıkarıyor.katalizor dolayısıyla olabilir.benim gibi birini sırf o sesten dolayı almaktan vazgeçirebilir.onun dışında kendi segmentinde fena değil.pyasası jd olduğu için biraz daha hızlı.
Ses konusunda cok haklısın , sırf sesi icin bu makina almayan eş dost var çevremde :)

100 bıne alabılecegın en ıyı traktor bucuk yanı hılo varsa tatından yenmez ha bayılma yapıyor serı kullanacaksın 85 hp motora ne takacaksında 5 ton kaldırma kapasıtesı ıstıyorsun oda fıkır netıcede 105 m lerde common raıl var bogulma yok ama fıyat baya farklı ıkısınıde kullanan bırısıyım jd lerde kı tek sıkıntıyı soyleyım tork arızası buda kullanıcıdan kaynaklanır mısalen komsudan romork kepce vs gıbı hıdrolıkle calısan ekıpman aldın yag ıllakı karısıyyor yag karısımından tork zarraaaa goruyor 5 senede tek sıkıntı o oldu bende

Sırf JD diye bu traktöre böyle bir para bağlamak intihar diye düşünüyorum. Jd 6000 den başlar benim görüşüm. Bu traktöre ek negatif bilgiler eklemem gerekirse gaz pedalı iğrenç sabit gazla gidemiyorsunuz en ufak bir sarsıntıda ayağınız oynuyor buda rahatlığı baltalayan bir durum. Traktör hafif ve kısa ağır ekipmana gelmez bana göre emsalleri arasinda zurnanın son deliği. Bu modelin yerine karşılık gelecek MF bakmanızı öneririm rahatlık olarak ta diğer açılardanda daha isabetli olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'

Ses konusunda cok haklısın , sırf sesi icin bu makina almayan eş dost var çevremde :)

O gerçekten de oyle benim de civarında tanıdığım bir kaç kişi var.o egzost sesi olmasa bizde alabilirdik:) çok itici bir şekle bürüyor.piyasaya surerken bunu hiç mi dusunemediler acaba.sırf bu sorundan belirli bir müşteri kitlesi bile kaybediyorlar.en kotu ihtimalle servislerin elinden gelse bir miktar çozmeleri gerek