Silaj makinas neden tıkanır

Herkese s.a,konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum hatam varsa affola,bizim eski bi silaj makinamiz var kayhan ertuğrul marka,bu alet mf 285s traktörde 1 buçuk takviye ve 20 gaz verdiğimiz halde tıkanıyor (borusu doluyo üfürmüyo) artık traktörde mazotu içiyor yaptigimiz işte sağlıklı değil bu işin acemisiyiz,bu alet neden tıkanır sap ta çok güçlü değil,bıçaklarıda bilettik .herkese teşekkürler...

Son düzenleme:
Herkese s.a,konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum hatam varsa affola,bizim eski bi silaj makinamiz var kayhan ertuğrul marka,bu alet mf 285s traktörde 1 buçuk takviye ve 20 gaz verdiğimiz halde tıkanıyor (borusu doluyo üfürmüyo) artık traktörde mazotu içiyor yaptigimiz işte sağlıklı değil bu işin acemisiyiz,bu alet neden tıkanır sap ta çok güçlü değil,bıçaklarıda bilettik .herkese teşekkürler...

Kayışıda gerdirdik ???????????????????????????????

Volandaki kanatlar zamanla aşınıp yeterli üfürme yapmıyordur. Volanı açıp bıçak ve kanatları bi kontrol edin çok aşındıysalar bileme fayda etmez.Tavsiyem bıçak ve kanatları yenisi ile değiştirmeniz.

Doğru teşhis, bıçakları 1 atlamalı yenisi ile değiştirdim, 1500 dev./dk. bile tıkanmıyor. MF 265 s ve tosun tek sıra slaj makinası, daha önceleri süpürücüleri kaynakla doldurup hazneye değer değmez konuma kadar getirmiştim yine fayda etmemşti. Bıçakların tamamını bu sezon yenileyecem nasipse,

kıyması güzelse makinanın ufleme kanatlarındandır aşınmıştır yenisi ile değişmesi gerekir. ve sılaj çok ıslak oldugu zamanda tıkanıyor diye biliyorum ben bu yıl bolbol test edecegiz artık nasipse makina değiştirme düşüncenizde olursa özbudak sılaj makinaları var tavsiye ederim. ödemiş yapımı.