Zetor-Konya-6'lı Pulluk

Dün akşam programda yanıma birisi geldi şöyle dedi;
-gardaşım ya biz motor sürmeyi bilmiyoruz ya da senin motorun pompası açık , o nasıl çekiyor öyle bizim motorlar devrini almadan yerinden kıpırdamaz seninki arkasında 8 - 9 ton kum ile kalkıp yürüyor , tırmık çeker gibi pulluk çekiyor dedi..

Geçen 6 dekar yonca söktüm demiştim ya abi yakıtı ölçtüm yine, 50 Tl lik yaktı yolda dahil...
Maşallahı var diyorumki bu MF 135lik ten az yakıyor..

135 gercekten efsane dir.. 8441 ise zetorun tam 12 den vurduğu ne küçük ne çok büyük orta siklet efsane serisi dir..

Murat polatlı bayiliği ne oldu bilmiyorum.. polatlı fuarindan sonra sahibinden e ilan vermişlerdi..

En son çorum a 3 adet motor verdiler onu biliyorum..

Videoyu seyrettim pulluk derinliği gayet iyi fakat traktör çok patinaj çekiyor. Sanırım traktörün ağırlığı yetersiz

Pulluk derinligi iyi degil çok fazla.Bu sekilde kimse nadas etmez etsede nadir.pulluk 6 16 inc kolay cekilecek bir pulluk degil.yer aniz ve anizda motor yag gibi kayar.kacirmasi normal.ayrica motorlar yeni lastik basinclari fazla olabilir.agirliklar yetersiz diyebilmek icin herhangi bir markanin 117 beygirini ayni pullukla o tarlada denemek lzm

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Çorlu fuarı nezaman yaklasti galiba bizzat sorarsin Ismail..

lakin yavaş ilerliyo.. polatlı tam açılacaktı olmadı.. ama çorum açılmış motor da vermişler..

ben burda epey tanittim.. manzara ozetle su; herkes begeniyo ama cesaret edemiyo..

geçen biri denk geldi.. başka biriyle incelerken.. kirsehirde 400 dekar yerleri varmis.. galiba babasına motor bakiyo.. makine mühendisiyim Jd dusunuyoz dedi.. acelesi vardı..

1 saniye bekleyin sadece sesini duyun dedim.. sese hayret etti.. ilk defa boyle ses duydum dedi.. 15-20 dk bilgi aldi-kart aldı gitti..

yani; zetoru beğenmeyen cok zor çıkar ama alanda zor çıkar şimdilik piyasa bu:)

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Pulluk derinligi iyi degil çok fazla.Bu sekilde kimse nadas etmez etsede nadir.pulluk 6 16 inc kolay cekilecek bir pulluk degil.yer aniz ve anizda motor yag gibi kayar.kacirmasi normal.ayrica motorlar yeni lastik basinclari fazla olabilir.agirliklar yetersiz diyebilmek icin herhangi bir markanin 117 beygirini ayni pullukla o tarlada denemek lzm
Derinlik fazla dediğin gibi fakat toprağın tavı da iyi gördüğüm kadarıyla bazı yerlerde çok patinaj çekiyor adeta duruyor gibi o yüzden traktörün ağırlığı yetersiz dedim. Tabi dediğin gibi lastik basıncı da fazla olabilir. Bu arada yakıt 1.1 lt ise çok iyi

Son düzenleme:
Abi bana iyiki aldırmışsın Zetoru bugünde anızları sürdüm derinlik 40 - 45 cm benim 4 lü pulluk arkasında yok gibi seri 3 yerine göre seri 4 ile tarla sürdüm.. Yine bir test daha yaptık.depoyu tüm boşalttım 20 liralık mazot koydum yol + 3 dönüm yer sürdüm içinde 1 litreye yakın kalmıştı.. Yakıtı ve çekişi çok süper bana her diyen mazotu içiyor mu diye soruyor :) :)

• Beğen
Tepkiler: AHMTDD
Baki tekrar olacak ama 64-74-84 serisi her biri sınıfında yakar/çeker olarak gerçekten efsane..

senin 84'le gidebilecek 84 luk motor çok zor bulunur..

hatta 60-90 sınıfında su işi zetor yapamadı da şu marka yaptı diye bişe yok diyim anla:)

---

Murat tam sayıyı bilmiyorum.. yalnız konya çok iyi gidiyor.. diğerleri yavaş..